صفحه اصلی اخبار روز اخبار اقتصادی آقامحمدی: مجلس قوی می‌تواند راهکار درست برای حل مشکلات اقتصادی بی‌اندیشد- اخبار اقتصادی – مجله آیسام

آقامحمدی: مجلس قوی می‌تواند راهکار درست برای حل مشکلات اقتصادی بی‌اندیشد- اخبار اقتصادی – مجله آیسام

0

به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجلس به دلیل تطبیق قوانین و مصوب قانون برنامه و  بودجه نقش کلیدی دارد اما نیاز به انسجام دارد بنابراین نقش کمیسیون های صنعت و کشاورزی و اقتصاد مهم است. 

آقا محمدی افزود: نمایندگان مجلس در مسائل کلی کشور نقش مهمی دارند بنابراین برای طی کردن بهتر مسیر باید در همکاری با اعضای پارلمان تلاش کند. طرح ها برای مناطق مختلف باید به گونه ای باشد که بهره وری داشته باشد. 

او افزود: مردم باید از بین کاندیداها کسانی را انتخاب کنند که  در وهله اول بتواند در اداره کشور به درستی عمل کند بعد در منطقه کارایی داشته باشد. 

آقامحمدی درباره قوانین دست و پاگیر گفت: مدتهاست که نسبت به تنقیه قوانین دستورالعمل صادر شده اما به طور کامل اجرا نمی شود. قوانین حوزه کسب و کار، تولید و اعتبارات نیاز به توجه دارد و قوانین مزاحم باید دور ریخته شود.

او افزود: مجلس در سیاست های اقتصاد مقاومتی می تواند در تعیین طرح و لایحه به دولت کمک کند بنابراین با اجرای صحیح قانون اصولی تر برخورد کنند و شورای نگهبان نیز بهتر در محدوده قانون در تفسیر قانون عمل کند.

او افزود: نمایندگان حساس ترین کار را در اداره امور مملکت به عهده دارند. با توجه به شرایط تحریم می توان تولید را تقویت کرد و کسبه جزء را به نسبت فروشگاه های بزرگ تقویت کنیم بنابراین نمایندگان باید برای رفع مشکلات کشور بیشتر تلاش کنند تا حوزه انتخابی خود.

آقا محمدی درباره اولویت های مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم فرصتی است برای پرکردن خلاء های موجود تا بتوانیم برای ثروت بیشتر تلاش کنیم.

وی گفت: اولویت های اقتصادی ایران کامل کردن زنجیره های موجود است که در داخل ایجاد شده است به طور مثال برای خودرو موتور داریم اما موتور به روز نداریم که پلت فرم واحد کمک به پیشرفت اقتصاد می کند بنابراین دو  خودروساز با محوریت یک پلت فرم واحد می توانند تصمیم واحد ارائه دهند.  مجلس آینده باید به سمتی برود که بتوانیم در اقتصاد با وجود تحریم ها نیز در اوج باشیم.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *