مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام آشپزیآماده سازی مواد غذایی پیش از آشپزی
شناسه خبر :195582
دوشنبه, ۴ آذر ۱۳۹۸
89
 

در دنیای پرهیاهوی امروز، آشپزی سریع یکی از بهترین راهکار‌ها برای صرفه جویی در زمان به خصوص برای خانم‌های شاغل است. در بسیاری مواقع، آماده کردن مواد اولیه برای تهیه غذا و دسر زمان بر است، اما با رعایت چند ترفند ساده می‌توان این زمان را کاهش داد: استفاده از قیچی به جای چاقو برای […]


در دنیای پرهیاهوی امروز، آشپزی سریع یکی از بهترین راهکار‌ها برای صرفه جویی در زمان به خصوص برای خانم‌های شاغل است. در بسیاری مواقع، آماده کردن مواد اولیه برای تهیه غذا و دسر زمان بر است، اما با رعایت چند ترفند ساده می‌توان این زمان را کاهش داد:
استفاده از قیچی به جای چاقو
برای برش زدن سبزیجات معطر، کاهو، گوشت و … به جای استفاده از چاقو، از قیچی کمک بگیرید. در این صورت افزون بر این که سبزیجاتی مانند پیازچه له نمی‌شود، به دلیل این که مستقیما آن‌ها را در قابلمه یا ظرف سالاد خرد کرده اید، ظرف کمتری برای شست وشو خواهید داشت.
خردکردن همزمان
برای تهیه سالاد، انواع سبزیجات مانند فلفل دلمه، هویج، کاهو، گوجه فرنگی و… را کنار هم روی تخته بگذارید و با یک چاقوی بزرگ همه را با هم برش بزنید.
کمک گرفتن از رنده
اگر اندازه سبزیجات مهم نیست، به جای صرف وقت برای نگینی کردن، آن‌ها را رنده کنید. تهیه سوپ با سبزیجات رنده شده زمان کمتر و طعم بهتری نسبت به سبزیجات برش زده دارد. همچنین با این ترفند می‌توانید انواع سبزیجات مانند شلغم، هویج، کلم، چغندر و… را به خورد بچه‌ها دهید!
اجتناب از آب زیاد
هرگز برای طبخ غذا، آب زیادی در قابلمه نریزید، زیرا افزون بر این که مدت جوش آمدن طولانی می‌شود، زمان بیشتری برای تبخیر آب اضافی نیاز خواهد داشت و البته طعم غذا نیز تغییر می‌کند. اجازه دهید غذا با یک تا دو لیوان آب بپزد و در صورت نیاز از آب جوش کتری که همزمان روی شعله دیگر گذاشته اید، استفاده کنید. حتی می‌توانید درب قابلمه را برعکس بگذارید و مقداری آب درون آن بریزید تا مقداری آب جوش اضافی داشته باشید.
برش زدن ساندویچ
به جای این که باگت‌های بزرگ را به چند تکه برش بزنید و مواد مورد نظر را درون هر کدام بگذارید، ابتدا ساندویچ را آماده کنید و سپس آن را با چاقوی تیز روی تخته، برش بزنید. درست مثل ساندویچی ها!
پخت کدوحلوایی در فر
برای پخت سریع‌تر و پوست گرفتن راحت‌تر کدوحلوایی، آن را به دو نیم برش بزنید و دانه‌های آن را بیرون آورید. سپس فر را گرم کنید و حدود یک ساعت بگذارید در فر بماند و سپس از طعم آن در غذا یا دسر لذت ببرید.
آب گیری سریع لیمو
اگر پوست لیمو خشک شده است، آن را ۳۰ ثانیه درون مایکروویو با حرارت بالا بگذارید. پوست لیمو نرم و به راحتی آب گرفته می‌شود.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +