صفحه اصلی اخبار روز اخبار اقتصادی آمریکا: چین احتمالاً به خاطر موضوع هنگ کنگ با تحریم روبرو شود- اخبار اقتصادی – مجله آیسام

آمریکا: چین احتمالاً به خاطر موضوع هنگ کنگ با تحریم روبرو شود- اخبار اقتصادی – مجله آیسام

0

به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم به نقل از شبکه خبری سی ان بی‌سی، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز یکشنبه اعلام کرد که اگر پکن قانون امنیتی جدید خود را در منطقه خودمختار هنگ کنگ اجرا کند، آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه چین اعمال خواهد کرد.

اوبراین گفت: پیش‌نویس این قانون جدید چین نشان دهنده تصاحب هنگ کنگ است، و به تبع آن، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا احتمالاً نمی‌تواند تأیید کند که این شهر دارای «درجه بالایی» از استقلال است.

اوبراین در ادامه تاکید کرد که طبق قانون حقوق بشر و دموکراسی هنگ کنگ مصوب سال ۲۰۱۹، این امر موجب اعمال تحریم‌های آمریکا علیه چین خواهد شد. پومپئو پیش از این، پیشنهاد چین را «ناقوس مرگ» برای خودمختاری هنگ کنگ خوانده بود.

اوبراین همچنین هشدار داد که با این اقدام چین، احتمالاً هنگ کنگ موقعیت خود را به عنوان قطب اصلی تأمین مالی جهان از دست بدهد.

اوبراین در گفتگو با شبکه ان بی‌سی گفت: اگر چین هنگ کنگ را تصاحب کند برای این منطقه سخت خواهد بود تا بتواند مرکز مالی آسیا باقی بماند.

وی گفت مؤسسات مالی در ابتدا به دلیل حاکمیت قانون در هنگ کنگ که از شرکت‌های آزاد و سیستم سرمایه داری محافظت می‌کند به این منطقه آمدند.

اوبراین افزود: اگر همه این موارد از بین برود، من شک دارم که مؤسسات مالی در آنجا بمانند. آن‌ها نمی‌خواهند در هنگ کنگ بمانند تا تحت سلطه جمهوری خلق چین و حزب کمونیست قرار بگیرند.

این قانون در جلسه سالانه پارلمان چین، اعلام شد. این جلسه به علت بیماری کرونا چندین ماه به تاخیر افتاده بود. قبل از اینکه شیوع این بیماری چین را به تعطیلی بکشاند، هنگ کنگ شاهد ماه‌ها اعتراض علیه دولت چین بود.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *