مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار فرهنگیآنان که دغدغه خدمت به مردم را دارند، برگزیدگان خدا هستند- اخبار فرهنگی – مجله آیسام
شناسه خبر :135343
پنج‌شنبه, 11 جولای 2019
102
 

حجت‌الاسلام محمدصادق کفیل محقق علوم قرآن و حدیث در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: الگوگیری از امام (ع) یعنی نگاه به جامعیت امام و در تمام زندگی از شئون مختلف امام الگو گرفتن. وی افزود: ما گاهی اوقات نگاه‌مان به اهل بیت (ع) نگاهی تک‌محوری است یا به تعبیر دیگر، فقط یک […]


حجت‌الاسلام محمدصادق کفیل محقق علوم قرآن و حدیث در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: الگوگیری از امام (ع) یعنی نگاه به جامعیت امام و در تمام زندگی از شئون مختلف امام الگو گرفتن.

وی افزود: ما گاهی اوقات نگاه‌مان به اهل بیت (ع) نگاهی تک‌محوری است یا به تعبیر دیگر، فقط یک بُعد از زندگی آن ذوات مقدس را می‌بینیم. در حالیکه ائمه معصومین (ع) هم اهل عبادت فردی بودند، هم عبادت اجتماعی، یعنی هم پیوند توحیدی‌شان در اوج قله قرار داشته و هم دغدغه اجتماعی‌شان بسیار بوده است.

حجت‌الاسلام کفیل تأکید کرد: بر اساس روایات خدمت به خلق یکی از مهم‌ترین و با فضیلت‌ترین عبادات است. انسان کریم شخص بزرگواری است که توجه او به مخلوق توجه کمی نیست. در روایات داریم که خدمت به خلق ثواب نهصد سال عبادت دارد یا خادم مردم عاقبت بخیر است، همچنین در روایت داریم که خدمت به مردم موجب می‌شود خدا امورات مختلف خودِ آن فرد را راحت‌ کند.

این محقق علوم قرآن و حدیث گفت: خداوند متعال از میان بندگانش تعدادی را برای خدمت به مردم بر می‌گزیند، به تعبیر دیگر، آنان که دغدغه خدمت به دیگران را دارند، انتخاب شدگان پروردگارند و نگاه خداوند شامل حالشان شده است. حضرت امام حسین (ع) در حدیثی فرمود: «إنَّ حَوائِجَ النّاسِ إلَیکم مِن نِعَمِ اللهِ عَلَیکم فَلا تَمَلُّوا النِّعَمَ؛ نیاز مردم به شما از نعمت‌های خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و بیزار نباشید». (بحار الأنوار، ج ۷۴، ص ۲۰۵)

وی افزود: انسان خادم شایسته است بزرگوارانه خدمت کند، انسان خادم کسی است که نمی‌گوید او با من چه کرد پس من هم باد او همانگونه رفتار کنم، انسان کریم اینگونه نگاه نمی‌کند، بلکه وظیفه انسانی خود را انجام می‌دهد. قشر کارمندان در جامعه اگر می‌دانستند با فعالیت‌های روزانه خود چه گام بزرگی در عرصه خدمت کریمانه دارند برمی‌دارند و چه عبادت پرثوابی انجام می‌دهند، هیچگاه کارشان را با غیر خدا معامله نمی‌کردند. در اینگونه موقعیت‌ها چقدر  اشخاصی هستند که وقتی ارباب رجوعی به آنها مراجعه می‌کند، نیازهایشان را یا مشکلاتشان را برطرف می‌کنند، این بسیار در نظام خداوندی دارای اهمیت و محل توجه است.

حجت‌الاسلام کفیل تأکید کرد: ادارت ما بهترین عبادتگاه هستند، ما باید اینگونه به کارمان در محیط اداری بنگریم، اما لازمه‌اش این است که ما نوع نگاه‌مان را نسبت به این موضوعات اصلاح کنیم، وقتی نگاه ما اصلاح بشود، آن موقع در نحوه رفتار با دیگران و برطرف کردن نیازهای مردم، تلاش مضاعف‌تری خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +