مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار سیاسیآیت‌الله جنتی: با ادامه وضعیت موجود مشکلات ما حل نمی‌شود/ نیروهای جوان و آتش‌به‌اختیار آمادگی کامل برای فعالیت دارند- اخبار سیاسی – مجله آیسام
شناسه خبر :135334
پنج شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۸
96
 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، ششمین جلسه مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با کمیسیونهای داخلی دوره پنجم صبح امروز (پنج‌شنبه ۲۰ تیر) برگزار شد. آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب کاملاً مراقب اوضاع هستند و تمام قدرتشان را برای ارشاد و هدایت […]


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، ششمین جلسه مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با کمیسیونهای داخلی دوره پنجم صبح امروز (پنج‌شنبه ۲۰ تیر) برگزار شد.

آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب کاملاً مراقب اوضاع هستند و تمام قدرتشان را برای ارشاد و هدایت مسئولان و برخورد با فساد داخلی به‌کار می‌گیرند.

وی افزود: امروز هرچه از عزت و عظمت داریم به‌برکت هدایت و راهنمایی ایشان و قبل از ایشان نیز هرچه داریم از امام راحل بود.

آیت الله جنتی با بیان اینکه رهبر انقلاب درباره مقاومت تأکید زیادی دارند گفت: اسلام هرچه دارد از مقاومت کردن است. دشمن خیلی تلاش می‌کند تا مانع رشد توحید و خداپرستی شود و از این جهت از ابتدای دنیا مبارزه حق و باطل مستمر بوده است، امروز نیز با مسئله دشمنی‌های دیوانه‌وار آمریکا و دیگرانی که کمتر از آمریکا نیستند روبه‌رو هستیم و پیروزی‌های خیلی خوبی داشتیم که دشمن از آن عصبانی است، پیروزی‌هایی که حاصل سیاست‌های مقاومت در سوریه، عراق و یمن بوده و دشمن را به عقب‌نشینی واداشته که اینها همه به‌برکت مقاومت است.

وی با تأکید بر اینکه باید با همت در راه مقاومت کردن باقی ماند، خاطرنشان کرد: همین مقاومت بود که ۴۰ سال انقلاب اسلامی را روی پا نگاه داشت؛ شوخی نیست که نظام اسلامی ما با این‌همه مشکلات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با توکل به خدا و پشتیبانی مردم عزیزمان سرپا مانده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این اواخر نیز این دیوانه آمریکایی خیال کرد که مردم ایران جشن ۴۰سالگی انقلاب خود را نخواهند دید ولی مردم ما با حضور باشکوه در ۲۲ بهمن جواب این خیال‌پردازی‌ها را دادند.

آیت الله جنتی با ابراز اینکه مردم امروز با گرانی، تورم، فساد مالی و اداری موجود می‌سازند ‌و تحمل‌ می‌کنند، گفت: کمترین کاری که ما می‌توانیم بکنیم دعای شبانه‌روزی برای این مردم فداکار است و باید هرکاری که از دستمان برمی‌آید برایشان انجام دهیم.

وی ادامه داد: مقاومت‌های ملت ایران سبب شده تا ما قدرتی دشمن‌شکن پیدا کنیم. شوخی نیست که نخست وزیر ژاپن به ایران بیاید و پیام رئیس جمهور آمریکا را به ما بدهد و بعد رهبر انقلاب به او بگدید که “ما آمریکا را در حدی نمی‌دانیم که با واسطه پیامی به ما بدهد”. این مسئله باعث تحقیر آمریکا شد و از نتایج مقاومت است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خدا ان‌شاءالله سپاه انقلابی و مقاوم را که همیشه افتخاری برای ما بوده حفظ کند، تصریح کرد: سپاه پاسداران در قضیه سرنگونی پهپاد آمریکا سیلی محکمی به ترامپ زد و معلوم بود که از این اقدام خیلی دردشان آمده و شاهد بودیم که پس از آن دور جدید تحریم‌های علیه مقامات کشورمان و حتی مقام معظم رهبری را شروع کردند.

وی اضافه کرد: متأسفانه امروز بر کشوری که ۳۰۰ میلیون جمعیت دارد فردی رهبری می‌کند که خودش نیز نمی‌داند چه‌کار انجام می‌دهد و کارشناسان و برخی رسانه‌های آمریکایی می‌گویند که ترامپ مانند ببر فریاد می‌زند و مثل گربه می‌ترسد. اخیراً نیز نامه‌ای نوشته است مبنی بر اینکه “ما اموال تمام کسانی را که با ایران ارتباط دارند مسدود می‌کنیم” و مقام معظم رهبری را تحریم می‌کند، مگر رهبری در خارج از کشور سرمایه‌ای دارد که مسدودش کنند؟

آیت الله جنتی خطاب به دیگر اعضای خبرگان رهبری گفت: ما باید اهداف مقام معظم رهبری را پیگیری کنیم. ما باید بیانیه گام دوم را به‌شکل گفتمان مطرح کنیم و نباید اجازه دهیم که این بیانیه کهنه شود وظیفه خبرگان است که مفاد این بیانیه را پیگیری کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری راهنمایی‌های بسیار خوبی کرده‌اند ولی متأسفانه ما همان طور که به قرآن که مایه سعادت دنیا و آخرت ماست بی‌توجه هستیم به بیانات رهبری نیز توجه نمی‌کنیم. ایشان در بیانیه گام دوم اقتصاد را نقطه کلیدی و تعیین‌کننده ارزیابی کرده‌اند و مردم و مسئولان را از مصرف بی‌اندازه و اسراف برحذر داشته‌اند، همچنین به عملکردهای ضعیف که اقتصاد کشور را دچار چالش کرده از جمله تصدی‌گری دولت اشاره کرده‌اند.

آیت الله جنتی گفت: چرا بیشتر اقتصاد کشور باید دست دولت باشد؟ این مسئله خلاف عقل و قانون اساسی است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید فکری به حال بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی و امید بستن به دشمن شود، گفت: چرا عده‌ای نمی‌توانند بفهمند که دشمن در برابر ما قرار دارد، دشمن قلب ما را هدف گرفته و سایه ما را با تیر می‌زند. برخی‌ها باور نمی‌کنند که از دشمن انتظار دوستی نمی‌توان داشت. اگر دشمن روی خوش نشان می‌دهد چون می‌خواهد از پنجره‌ای وارد شود که ما از در آن بیرونش انداخته‌ایم.

آیت الله جنتی با تصریح بر اینکه استفاده از نیروی جوان برای فائق آمدن بر مشکلات بسیار سازنده و کلیدی است، گفت: با ادامه وضعیت موجود مشکلات ما حل نمی‌شود؛ امروز نیروهای جوان و آتش‌به‌اختیار آمادگی کامل برای فعالیت دارند. نیازی نیست که این نیروها را در پستهای بالا و حساس به‌کارگیری کنید ولی لازم است که آنها را در یک مسیر تدریجی جایگزین نیروهای کنونی کنیم.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد اخلاقی، سیاسی و اقتصادی یکی دیگر از اصول است که باید به آن توجه شود، اظهار داشت: ما می‌خواهیم این مطالب را به شکل گفتمان در آوریم و در میان طلاب و حوزه های علمیه گفتمان رهبر انقلاب را جا بیندازیم.

وی افزود: مبارزه با فساد باید مردمی شود و مردم باید در این زمینه مطالبه‌گری کنند. اگر مردم به این مسئله توجه نداشته باشند نتیجه مطلوب گرفته نمی شود. امروز باید جوانهای باایمان و جهادگر و پاک دست به‌کار گرفته شوند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری خطاب به اعضای این مجلس گفت: ما باید نسبت به وضع موجود تا آنجا که می توانیم به مسئولان هشدار دهیم. نمی‌توانیم نسبت به شرایط کنونی بی‌تفاوت باشیم.

وی تأکید کرد: برجام مایه دردسر شده است و اگر آن روزی که رهبری فرمودند، ما آن را آتش می‌زدیم امروز با این شرایط مواجه نبودیم. البته امروز هم که دولت در حال کاهش تعهدات برجامی است کار خوبی است و باید آن را ادامه دهد و از این اروپایی‌های منافق نیز هیچ انتظاری نباید داشت.

وی گفت: یکی از ارکان اروپا، انگلیس است که دشمنی دیرینه‌ای با ما دارد و امروز نیز ادامه دارد و در راستای همین دشمنی نفتکش ما را در روزهای اخیر توقیف کرده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: اینها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و ما باید بتوانیم روی پای خود بایستیم و با مقاومت به نقطه هدفمان برسیم و می‌رسیم. ما علی‌رغم تمامی مشکلات و سختی‌ها ولی ناامید نیستیم و با امید به خدا و بندگان خدا به اهدافمان می‌رسیم.

وی در ادامه خطاب به حضار گفت: جلسات ما باید نتایج عملی داشته باشد و به جایی برسیم که با یک فساد مبارزه کرده باشیم.

آیت الله جنتی ادامه داد: همچنین از آقای رئیسی تشکر می‌کنیم که اخیراً با ۶۰ قاضی متخلف برخورد کردند، چرا که دستگاهی که می‌خواهد مبارزه با فساد کند خود باید عاری از فساد باشد.

انتهای پیام/*

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +