مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام آیت‌الله هاشمی شاهرودی فردی معتدل است/هیچ‌گونه غرض‌ورزی در انتخاب وزراء وجود ندارد
شناسه خبر :31443
سه‌شنبه, 15 آگوست 2017
119
 

نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری در خصوص انتصاب «آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی» به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از سوی مقام معظم رهبری، گفت: آیت‌الله شاهرودی فرد معتدل و باسوادی است که امید است با ریاست ایشان، مجمع تشخیص مصلحت نظام بهتر از گذشته ایفای نقش کند. به گزارش آیسام و به […]


نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری در خصوص انتصاب «آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی» به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از سوی مقام معظم رهبری، گفت: آیت‌الله شاهرودی فرد معتدل و باسوادی است که امید است با ریاست ایشان، مجمع تشخیص مصلحت نظام بهتر از گذشته ایفای نقش کند.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، آیت‌الله هاشم هاشم‌زاده هریسی در نشست خبری با اصحاب رسانه‌ی استان، در خصوص عدم استفاده از آذری‌زبانان در کابینه‌ی پیشنهادی دولت دوازدهم، عنوان کرد: آذری‌ها پست‌های حساسی در جامعه دارند و با توجه به ظرفیت موجود، این امکان وجود دارد که بیش از پیش از پتانسیل آذری‌ها در پست‌های حساس کشور استفاده شود؛ البته وظیفه ماست که ضمن پرورش نیروهای‌مان، آنان را برای تصدی پست‌های کشوری به مسئولان مربوطه پیشنهاد دهیم.

وی تصریح کرد: مطمئناً هیچ‌گونه غرض‌ورزی در انتخاب وزراء وجود ندارد و نباید با طرح کردن چنین مسائلی فرصت سوءاستفاده به دشمن داده شود.

آیت‌الله هاشم‌زاده هریسی خاطرنشان کرد: افراد شایسته‌ و توانمندی در این جامعه وجود دارد که علی‌رغم اصرارها، علاقه‌ای به وزیر شدن ندارند؛ چرا که برخی‌ها با بی‌انصافی به وزراء فشار آورده، گاه توهین و کارشکنی هم می‌کنند. این جناح‌بازی‌ها و فشارها باعث می‌شود برخی‌ها از وزیر شدن انصراف دهند و به خاطر همین موضوع است که هنوز برای وزارت علوم گزینه‌ی مناسبی پیدا نشده است.

وی با تاکید بر این‌که همه باید بتوانند با آزادی حرفشان را بزنند، اظهار کرد: باید حرف‌ها زده شود تا با تضارب افکار، راه‌ مشخص شود، با تنگ‌نظری به چاه می‌افتیم؛ همچنین باید جایگاهی برای رسانه‌ها وجود داشته باشد تا با قدرت حرفشان را بزنند و مسئولان نیز گوش شنوا داشته باشند.

این عضو مجلس خبرگان با بیان این‌که مطلق‌گرایی و جزم‌گرایی از اصلی‌ترین مشکلاتمان است، خاطرنشان کرد: مطلق‌گرایی بدین معناست که گروهی فکر کنند هر چه که می‌گویند، درست مطلق است،  فکر کنند ولایی و انقلابی هستند و  طرف مقابل خائن و غیر انقلابی. هیچ جناحی نمی‌تواند مدعی مطلق گرایی باشد، این‌جا دعوای اسلام و انقلابی بودن نیست، دعوا این است که من باشم او نباشد! انسان‌ها جایزالخطا و مکمل یکدیگر هستند.

وی با بیان این‌که نباید ما قضاوت و داوری کنیم، خاطرنشان کرد: اگر راجع به همه قضاوت کنیم، سنگ روی سنگ بند نمی‌آید، نباید به عده‌ای بگوییم بهشتی و به عده‌ای دیگر جهنمی؛ بهشت و جهنم که مال ما نیست، فراموش نکنیم بهترین قاضی خداست.

وی با بیان این‌که زنجیره‌ی کشور از حلقه‌های طلایی همچون فرهنگمان، افکارمان و … تشکیل شده است، ادامه داد: در این بین جای برخی از حلقه‌های طلایی همچون کرامت انسانی، محبت و توجه به حقوق‌الناس خالی است که بسیاری از مشکلات جامعه هم به دلیل نبود همین سه موضوع است.

آیت‌الله هاشم‌زاده هریسی با تاکید بر این‌که کرامت انسانی مطلق است، تصریح کرد: باید کرامت انسانی در جامعه پرورش یابد، کرامت بخشیدن به انسان‌ها به منزله‌ی شخصیت دادن و کرامت ندادن نیز به معنای تحقیر کردن است.

وی خواستار ترویج انسان‌دوستی در جامعه شد و افزود: ضرورت دارد جامعه‌ای بر پایه‌ی مهر و محبت ایجاد شود، برادری و محبت زیباترین نعمت بهشتی بوده و خصومت بدترین شکنجه‌ی جهنم است.

وی بر مقدم بودن حق‌الناس بر حق‌الله اشاره کرد و گفت: راه‌های زیادی همچون توبه برای رفع حق‌الله وجود دارد ولی خداوند هیچگاه حق‌الناس را نمی‌بخشد، از نظر رشته‌ی حقوق نیز این‌چنین است؛ چرا که حق‌الناس شامل حق‌الله هم می‌شود.

آیت‌الله هاشم‌زاده هریسی در رابطه با فعالیت چندین ماهه «حجت‌الاسلام محمدعلی آل‌هاشم» به عنوان نماینده‌ی ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، اعلام کرد: پدر حجت‌الاسلام محمدعلی آل هاشم، روحانی مردمی است که محبوبیت فراوانی بین مردم دارد؛ همچنین خود حجت‌الاسلام محمدعلی آل‌هاشم هم در این چند ماه عملکرد بسیار خوبی داشته و فرد کاربلدی است که هیچ‌کس را طرد نکرده و به همه اجازه‌ی تنفس می‌دهد؛ مردم از این تغییر رخ‌داده خوشحال هستند.

وی در ارتباط با حواشی به‌وجود آمده در خصوص مضمون مصاحبه‌اش با یک رسانه، گفت: مطالب منتشر شده در آن نشریه برخلاف واقعیات بود، مگر دیوانه‌ام به حوزه‌ی علمیه و طلبه‌ها توهین کنم؟ متأسفانه خیلی‌ها سر این قضیه به من فشار آوردند.

نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری در خصوص عملکرد مدیران استانی در دولت یازدهم، گفت: بنده نمی‌توانم در این خصوص اظهار نظر کارشناسی انجام دهم، چرا که در جزئیات کار نیستم و بهتر است گروهی از کارشناسان عملکرد مدیران را بررسی کرده، نظر کارشناسی دهند.

وی با بیان این‌که دوست دارم دانشگاهی بمانم، تأکید کرد: نوشته‌هایم برای جوانان است، دوست دارم با جوانان در ارتباط باشم و در دانشگاه حقوق تدریس کنم؛ چرا که دانشگاهی ماندن بهتر از همه چیز است.

آیت‌الله هاشم‌زاده هریسی در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر این‌که نظرتان راجع به دوچرخه‌سواری بانوان و حضورشان در ورزشگاه‌ها چیست؟ گفت: مردم را نه تشویق می‌کنم نه منع، باید چنین موضوعاتی بررسی کارشناسی و با قوانین دین اسلام مطابقت داده شود و در صورت نبود مشکل شرعی، بانوان هم از فضاهای ورزشی استفاده کنند.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +