http://aysam.ir

پورتال خبری ، تفریحی و سبک زندگی آیسام ابتکار: عدالت جنسیتی در کشور مورد توجه واقع شود
شناسه خبر :103654
شنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۷
13 بازدید
پ

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه “عدالت جنسیتی باید در کشور مورد توجه واقع شود”، گفت: سیاست‌های کلانی نظیر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده به‌ این منظور در دست اجراست. به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری، معصومه ابتکار عصر شنبه […]


معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه “عدالت جنسیتی باید در کشور مورد توجه واقع شود”، گفت: سیاست‌های کلانی نظیر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده به‌ این منظور در دست اجراست.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری، معصومه ابتکار عصر شنبه (۲۴ شهریور) در سفر به شهرکرد، در نشست شورای اداری استان، ضمن تاکید بر توانمندسازی زنان در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: نسبت به حضور زنان در موضوعاتی نظیر کارآفرینی و اشتغال باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه عدالت جنسیتی باید در کشور مورد توجه واقع شود، گفت: سیاست‌های کلانی نظیر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده، ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم و قانون اساسی به این منظور در دست اجرا است.

ابتکار افزود: تک‌تک دستگاه‌های اجرایی باید مطمئن شوند خدماتی که ارائه می‌دهند برای زنان و مردان قابل دسترس باشد.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه ۴۲ ساعت آموزش در زمینه تربیت بدنی برای ۷۶ هزار معلم در تابستان برگزار شده است، یادآور شد: یکی از اقداماتی که در زمینه جلوگیری از فقدان نشاط و سلامتی در بین دانش‌آموزان دوره ابتدایی مخصوصا دختران انجام شده است، مقابله با آثار حذف ساعت ورزش از مدارس ابتدایی بوده است.

وی برگزاری دوره‌هایی در زمینه ارتقای دانش کشاورزی در بین زنان توسط وزارت جهاد کشاورزی را یکی دیگر از اقدامات موثر بر اشتغال زنان دانست و تصریح کرد: طرح‌هایی در وزارت کار و در بخش‌های صنعت و گردشگری به منظور حمایت از زنان در دستور کار قرار دارد.

ابتکار گفت: قرار گرفتن ۳۰ درصد از پست‌های دولتی در اختیار زنان در طی دوره چهار ساله و جوان شدن سن مدیریت دولت به میزان هشت سال یکی دیگر از برنامه‌هایی است که دولت به منظور حمایت از زنان در نظر گرفته است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: کارنامه دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها در اجرای این مصوبات تدوین شده و جای امیدواری است که شاهد حضور بانوان در عرصه‌های مختلف باشیم.

وی تحریم‌ها را یک فرصت در زمینه رونق گردشگری دانست و گفت: افزایش قیمت ارز می‌تواند باعث حضور بیشتر گردشگران خارجی در کشور و مخصوصا در استان چهارمحال و بختیاری شود.

ابتکار افزود: چهارمحال و بختیاری تنوع زیستی بی‌نظیر و فوق‌العاده‌ای دارد که این جاذبه‌ها می‌‌تواند با برنامه‌ریزی مناسب زمینه‌ساز توسعه استان شود.

معاون رئیس‌جمهور یادآور شد: شرایطی که در پی اعمال تحریم‌ها و جنگ اقتصادی وجود دارد باعث شده کارآمدی دولت و کارایی طرح‌ها زیر سوال برود و امروز با تلاش زیاد، باید کاری کرد که فاصله بین حرف و عمل کاهش یابد.

وی در پایان تاکید کرد: می‌شود با وجود همه کمبودها و کاستی‌ها، با تلاش دوچندان، نشاط و امید را در جامعه زنده نگه داشت.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پ
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +