خانه اخبار احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد + جزییاتی از واجدان شرایط

احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد + جزییاتی از واجدان شرایط

6
0

تفاهم‌نامه همکاری به منظور احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) امضاء شد.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جلسه امضای تفاهم‌نامه با بیان اینکه امروز کار خیر مشترکی میان کمیته امداد و بنیاد مسکن صورت گرفت اظهار کرد: ۲۰ هزار واحد مسکونی در سطح روستاها با امکانات مشترکی که کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن در نظر گرفته‌اند ساخته می‌شود.

وی افزود: افرادی که واجد شرایط هستند از طرف کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی می‌شوند و وامی توسط بنیاد مسکن در اختیار آنها گذاشته می‌شود. همچنین غیر از وام ، در روستاهایی که زمین در اختیار بنیاد مسکن نیز باشد، زمین به آنها داده می‌شود و یا حتی در راستای ساختن آن زمین‌ها نیز به آنها کمک‌هایی می‌کنیم.

تابش با بیان اینکه این کمک‌ها شامل کمک‌های فنی، مهندسی، نظارت و بلاعوض است گفت: این کمک‌های بلاعوض برای ۲۵۰۰ واحد مسکونی است یعنی ۵ میلیارد تومان توسط بنیاد مسکن و ۵ میلیارد دیگر نیز توسط کمیته امداد لحاظ می‌شود. همچنین افرادی که خانه‌های نیمه تمام دارند و به دلیل افزایش هزینه‌ها در ساخت آن مانده‌اند و از تمامی وام‌های بلاعوض نیز استفاده کرده‌اند، ۶ میلیارد تومان  که ۳ میلیارد آن توسط بنیاد مسکن و ۳ میلیارد دیگر توسط کمیته امداد دیده شده است که در اختیار آنان قرار می‌دهیم.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: خوشبختانه این کارها، کارهای فی‌مابین نهادها است و ما خودمان فرمولی در جهت هم‌افزایی پیدا کرده‌ایم و هر دو نهاد بنیاد مسکن و کمیته امداد، نهادهایی هستند که هدف‌شان مشترک و خدمت به مردم محروم و مستمند است که امیدواریم این کارها به خوبی انجام شود.

تابش در ادامه گفت: احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی در سطح روستاها برای یک سال است و قصد داریم سال آینده این تعداد را افزایش دهیم و سال بعد نیز تفاهم‌نامه دیگری در این راستا امضاء خواهیم کرد. در حقیقت این تفاهم‌نامه قابلیت ادامه دارد و ادامه آن از سال بعد با در نظر گرفتن امکانات خواهد بود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین در پایان صحبت‌هایش اظهار کرد: طرح احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها برای همه روستاهای کشور در نظر گرفته شده است اما این طرح منوط به معرفی مددجو است، یعنی باید مددجو ساکن روستا باشد و به ما معرفی شود که هنوز این امر اجرا نشده است.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه، پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌هایی که تاکنون با بنیاد مسکن داشته‌ایم در حد امکان اجرا شده است،گفت: در کمیته امداد خدمات بسیار متنوعی به خانواده‌های تحت پوشش ارائه می‌شود. اما خدمت مسکن از همه خدمات اساسی‌تر، بنیادی‌تر و گرانتر است.

وی افزود: عزم ما این است که طی مدت ۴ سال آینده بتوانیم صف طویل نیاز مسکن از تعمیر تا تامین حل شود و این امر شدنی است، به همین منظور کمیته امداد کمک‌های موجود را به سمت هدف تجمیع می‌کند و این کار بزرگ در حقیقت آورده بنیاد مسکن است و ما نیز بایستی با کمک خیرین، مسکن‌سازان و آورده افراد تحت پوشش و کمیته امداد، این مساکن را احداث کنیم.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به تفاهم‌نامه امضاء شده میان بنیاد مسکن و کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با این تفاهم‌نامه در حقیقت نقشه‌ها نیز موجود است و از نظر جزییات طرح (استحکام، طراحی بهینه و کم هزینه) خیالمان راحت است و بنیاد مسکن نیز ضمن اعطای وام وظیفه نظارتی را نیز برعهده دارد که این امر نیز بسیار مثبت است.

فتاح با بیان اینکه حساب نیازمندان ما در مسکن شهری جداست، گفت: سال گذشته حدود ۲۵ هزار خدمت ازنظر احداث یا خرید مسکن در شهر و روستا ارائه کردیم و امسال نیز امیدواریم بتوانیم این عدد را بالاتر ببریم، در حقیقت نظام اسلامی می‌تواند افراد نیازمند را صاحب منزل مسکونی کند اما شرایط اقتصادی نیز سخت است و ما نیز باید به گونه‌ای عمل کنیم که منجر به ثبت روستا و عدم مهاجرت شویم، در حقیقت این طرح برای شهر نیست و امتیازی بوده که برای روستاها قائل شده‌ایم.

به گفته وی، باقی هزینه احداث مسکن در این طرح بایستی از طریق کمیته امداد، خیرین مسکن‌سازان و خانواده‌های تحت پوشش، کمیته امداد تامین شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: سال گذشته طی امضای تفاهم‌نامه‌ای با بسیج سپاه پاسداران ۴۱۵۰ واحد در روستاهای ۶ استان کشور ساخته شد که طرح موفقی بود و توانستیم از آورده‌ها و توان ساخت بسیج سپاه پاسداران نیز استفاده کنیم.

فتاح در ادامه با اشاره به اینکه یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار تحت پوشش و مستمری بگیری ماهانه کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و این تعداد نسبت به سال ۹۵، ۱۰ درصد کاهش داشته است، اظهار کرد: طرح ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها در کل کشور است اما طبق ضابطه کمیته امداد، اولویت با مناطق محروم و مرزی است.

وی با بیان اینکه در گذشته وام‌هایی با شرایطی اعطا شد که بازگشت اقساط آنها با مشکلاتی مواجه شد و این امر از دست ما خارج بود. بنابراین نمی‌خواهیم این تجربه مجددا تکرار شود. در حقیقت کسانی باید وام را دریافت کنند که واجد شرایط بانکی باشند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در پایان صحبت‌هایش گفت: در حقیقت رعایت اصول این وام‌ها از نظر بازپرداخت و ضوابط بانکی جزو وظیفه ماست زیرا ممکن است بعضی از خانواده‌ها شرایط پرداخت اقساط را نداشته باشند که کمیته امداد بایستی به احصای این ضوابط کمک کند.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۶)

آیسای من با سلام خلاصه و مفید بگم ، علاقه به نویسندگی دارم ، ورزش مورد علاقم هندباله ولی استقلالیه دو آتیشه هستم ، کار طراحی وب رو هم حرفه ای انجام میدم

ارسال پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Link Market - Free Link Exchange, Link Building and Link Trade Royallinkup Free Website Link Directory چاپ مقاله isi