صفحه اصلی از سالگرد یک واقعه دردناک تا خانه‌ تاریخی که قالیباف به آن نرفت

از سالگرد یک واقعه دردناک تا خانه‌ تاریخی که قالیباف به آن نرفت

2

در روز میلاد پیامبر اکرم (ص) گرچه گروه اجتماعی روز آرامی را پشت سرگذاشت، اما یادآوری حادثه‌ سقوط هواپیمای حامل خبرنگاران که 12 سال قبل در چنین روزی رخ داد همچنان دردناک است.

به گزارش ایسنا، گروه اجتماعی ایسنا طی 24 ساعت گذشته بیش از  36 خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که در این میان گروه انتظامی حوادث بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است، گزیده خبرهای روز چهارشنبه 15 آذرماه 96 در ادامه آمده است:

قالیباف به خانه‌تاریخی نرفت

مهدی حجت، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران از سرانجام خانه‌ای گفت که قرار بود محمدباقر قالیباف شهردار سابق تهران در آن ساکن شود، به گفته او خانه ای در کوچه امام زاده یحیی در منطقه 12 وجود داشت که قرار بود شهردار سابق در آنجا ساکن شود که این اتفاق نیفتاد حال این خانه تاریخی به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران واگذار و به اداره تبدیل شده است‌ تا از حالت تاریخی و فرهنگی خارج نشود. حجت همچنین سخنانی درباره ایمن‌سازی برج میلاد و وضعیت ساخت‌و سازها و … در تهران ارائه کرد.

متن کامل سخنان حجت در شورای شهر تهران

گزارش ناتمام یک سقوط

امروز دوازدهمین سالگرد سقوط هواپیمای C-130 در تهران بود، هواپیمایی که حامل 68 خبرنگار و فعال رسانه‌ای کشور برای پوشش خبری رزمایشی به نام عاشقان ولایت بود اما 9 دقیقه بعد از پرواز با 94 خدمه و سرنشین خود در شهرک توحید تهران سقوط کرد. خبرنگار حوادث ایسنا در این گزارش به بیان ناگفته‌هایی از این حادثه پرداخته و آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قضایی این حادثه را از خاواده دو تن از خبرنگاران حاضر در هواپیما پیگیری کرده است. در ابتدای این گزارش آمده است:« مروز در ساعت ۱۳:۴۵، زمان برای بسیاری از اصحاب رسانه می‌ایستد، کاش ۹۴ مسافر پرواز شماره ۵۱۴ هواپیمایی نظامی C-۱۳۰ پس از تاخیر پنج ساعته از ادامه ماموریت خود صرف‌نظر کرده بودند.»

متن کامل گزارش ایسنا از آخرین وضعیت پرونده سانحه «هواپیمای C-۱۳۰»

لایحه حمایت از معلولان هفته آینده به صحن مجلس می‌آید

علی ربیعی، وزیر کار و رفاه اجتماعی نیز در نشستی با حضور سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه معلولان و موسسات فعال در این زمینه حاضر شد که خبرنگار گروه خانواده ایسنا آن را منتشر کرده استْ او در این نشست بااشاره به بانک اطلاعاتی معلولان گفت: بانک اطلاعاتی از وضعیت معلولان یکی از اقداماتی بود که از روستاها آغاز شد و قصد داریم این بانک اطلاعات را تا امسال به اتمام برسانیم. یعنی در حقیقت فرد معلول به نوعی رصد مددجویی شده و طی دسته بندی‌هایی کدهای مخصوصی به آنها تعلق می‌گیرد. تلاش کردیم توجه مسئولان تصمیم گیر اصلی کشور به سمت مسائل بنیادین در این حوزه جلب شود. همچنین سعی کردیم سیاست‌های دیگری مانند اشتغال را برای گروه‌هایی که از فرصت‌های برابر اجتماعی برخوردار نیستند، در نظر بگیریم که نتایج آن از امسال مشخص خواهد شد. ربیعی همچنین گفت که لایحه حمایت از معلولان هفته آینده به صحن مجلس می‌آید.

متن کامل سخنان وزیر کار و رفاه اجتماعی

هیچ یک از مراکز بهاران خالی نیست

رضا قدیمی، مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران هم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار شهری ایسنا از ورود 1500 مددجوی جدید به مراکز بهاران طی هفته آینده خبر داد، او این سخنان را در واکنش به سخنان چند روز پیش رییس پلیس پایتخت در حاشیه طرح جمع‌آوری معتادان در خصوص خالی بودن این مراکز بیان کرد و گفت: هیچ یک از 13 مراکز بهاران وابسته به شهرداری تهران خالی نیست.در دوره اول فعالیت مراکز بهاران 1640 مددجو وارد این مراکز شدند که پس از 9 ماه 462 مددجو به خانه‌هایشان بازگشتند که نشان از بهبودی 40 درصد از معتادان بهبود یافته مستقر در این مرکز دارد که در نوع خود بی نظیر است.

متن کامل گفت‌وگوی ایسنا با مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران

ورود سامانه بارشی به کشور

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نیز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار محیط زیست ایسنا از  ورود سامانه بارشی به کشور، کولاک، برف و لغزندگی جاده‌ها در برخی مناطق خبر داد و گفت که بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز همچنان انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت ازجمله تهران، کرج، قزوین، اراک و اصفهان تداوم خواهد داشت. اوبا بیان اینکه افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل و وزش باد شدید جنوبی در گیلان و اردبیل تداوم دارد، افزود: از بعدازظهر امروز به سبب وزش باد شدید روی عراق، پدیده باد و گرد و خاک در برخی استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب از جمله ایلام، کرمانشاه، خوزستان و لرستان دور از انتظار نیست.

متن کامل گفت‌وگوی ایسنا در مورد وضعیت هوا در روزهای آتی

تهدید نقدینگی در حوزه دارو

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت درباره عملکرد 100 روزه دولت، با اشاره به تهدید نقدینگی در حوزه دارو و ایجاد مشکل در چرخه اقتصاد دارو، در عین حال به کمبود ۱۰۰هزار نیروی پرستاری در کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد که دولت در ارایه صدور مجوز استخدام پرستاری همکاری کند. او  یکی از اتفاقاتی که در حوزه دارو رخ داد را تغییر مدیران ارشد سازمان غذا و دارو دانست و گفت:  لازم است که از تیم مدیریتی قبلی این سازمان که تلاش وافری داشتند و ناملایمات زیادی را تحمل کردند، تشکر کنم. یکی از اقداماتی که در فعالیت تیم جدید غذا و دارو اتفاق افتاد، بازنگری سیاست‌ها برای حمایت از تولید داخل و قیمت‌گذاری دارو بود. در حال حاضر دارو به دلیل نقدینگی دچار مشکل است؛ دارو فروخته می‌شود، اما شرکت‌های دارویی پول آن را دریافت نمی‌کنند. این چرخه اقتصاد دارو را دچار مشکل می‌کند. طبق برنامه سازمان برنامه و بودجه، این مشکل باید تا پایان سال برطرف شود. البته در کنار آن کمی هم به همکاری سازمان تامین اجتماعی نیاز داریم؛ چون بیش از یکسال است که بدهی‌های این سازمان معوق مانده است.

متن کامل گزارش 100 روز عملکرد وزارت بهداشت

نگرانی از بناهای بلندمرتبه تهران

زهرا نژادبهرام، عضو هیأت رییسه شورای شهر تهران نیز در جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه بی توجهی به مساله مهم بناهای بلند مرتبه در شهر تهران، نگران کننده است گفت: از 981بنای بلند مرتبه موجود در پایتخت، حدود 250مورد که قریب به 25درصد را شامل می‌شود، ناایمن و بدون شناسنامه اطلاعاتی سازه و تاسیسات است. به گفته او  چالش هایی چون ترافیک کلافه کننده، آلودگی خفه کننده، رانت و فساد نهادینه شده، انبساط ساختاری مدیریت شهری از معضلات پایتخت به شمار می‌روند.  در طرح جامع 8.7 میلیون نفرجمعیت برای سال 1405 در کلانشهر تهران پیش بینی شده است اما این پیش بینی 10سال زودتر تحقق پیدا کرده و در حال حاضر بیم آن می رود که تهران در سال  1405 سقف جمعیت پذیری طرح جامع یعنی 10.5میلیون نفر  را تا حد زیادی پشت سر بگذارد بدون آنکه بسترهای ارئه خدمات و ارتقای کیفیت زندگی تامین شده باشد.

متن کامل سخنان عضو هبات رییسه شورای شهر تهران

بیش از ۶۰ درصد کتاب‌های کمک درسی غیر استاندارد است

محمد ناصری، مدیرکل دفتر انتشارات وزارت آموزش و پرورش نیز در خبری که گروه آموزش و پرورش ایسنامنتشر کرده است آمار قابل توجهی را ارائه کرد و گفت: از ۲۸۴۲ عنوان کتاب کمک درسی که از ابتدای سال ۹۴ تا آبان ماه سال ۹۶ به دفتر انتشارات ارسال شده تنها ۷۶۳ کتاب استاندارد است. کتاب های کمک درسی بر حسب نوع درسی که مربوط به آن هستند تفاوت هایی دارند اما همه آنها یک ویژگی های مشترک هم دارند که باید رعایت شوند اما در بیشتر کتاب های کمک درسی موجود در بازار رعایت نمی شوند.

متن کامل مدیرکل دفتر انتشارات وزارت آموزش و پرورش

پربازدیدترین‌های اجتماعی

در میان خبرهای امروز امابرخی خبرهای در جلب اقبال مخاطبان ایسنا موفق‌تر بودند، پنج خبری که امروز بیشترین بازدید را در میان خبرهای گروه اجتماعی داشتند در ادامه آمده است:

سرانجام خانه تاریخی که قرار بود قالیباف در آن ساکن شود

گزارش ناتمام یک سقوط

تأکید فرماندار تهران بر رعایت محدودیت پروازهای شب در “مهرآباد”

تهدید “نقدینگی” در حوزه “دارو”

تداوم آلودگی هوا در تهران

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام(2)

 1. سلام
  من در زمینه تولید محتوی ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنم
  یادتون باشه که یکی از عوامل مهمی که باعث میشه مطالب سایتتون زیاد بازدید بشه عنوان مطالبتونه
  اگه عنوان مطالبتون خوب و جذاب باشه قطعا روی لینک سایتتون بیشتر کلیک میکنن و درنتیجه اعتبار بیشتری پیش گوگل پیدا می کنین و طبعا گوگل هم شما رو به خیلیای دیگه معرفی میکنه
  ولی فکر کردن در مورد ساختن یه عنوان خوب و موثر وقت زیادی رو از آدم میگیره و کار خیلی ساده ای نیست
  اما یه کتاب هست که فکر میکنم خیلی بدردتون بخوره توصیه میکنم حتما یه نگاهی بهش بندازین اینم لینکشه :
  https://co10.ir/blog/website/title.html/
  حتما یه نگاهی بهش بندازید ضرر نمیکنین

  1. درورد
   ممنون از راهنمایی بسیار عالی شما
   در اولین فرصت حتما این کتاب خریداری میشه و در سیاست های محتوایی آیسام هم از این کتاب ارزشمند استفاده میشه

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *