خانه اخبار اطلاع‌رسانی “روسکاسموس” درباره سفر غیرعادی سایوز

اطلاع‌رسانی “روسکاسموس” درباره سفر غیرعادی سایوز

0
0

سازمان فضایی روسیه “روسکاسموس”(Roscosmos) درباره پرتاب بعدی ناو کیهانی سایوز اطلاعات جدیدی را منتشر کرد که نشان می دهد این سفر با ماموریت‌های سال‌های اخیر متفاوت است.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، در اطلاعیه “روسکاسموس” آمده است که سایوز ام.اس- ۱۰ تنها دو نفر سرنشین خواهد داشت. اعضای گروه اعزامی شماره ۵۷ ایستگاه فضایی بین‌المللی که با این سفینه به مجتمع مداری منتقل خواهند شد شامل یک کیهان نورد با سابقه و یک فضانورد تازه کار خواهند بود.

خدمه این سفینه شامل “آلکسی آووچینین”(Aleksey Ovchinin) کیهان‌نورد روسکاسموس به عنوان فرمانده سفینه و “تایلر هگ”(Tyler Hague) فضانورد ناسا با سمت مهندس پرواز خواهند بود.

تایلر هگ

این دو نفر را اولگ کانوننکو (Oleg Kononenko), کیهان‌نورد روسکاسموس و دیوید سن ژاک (David Saint-Jacques), فضانورد ناسا پشتیبانی خواهند کرد تا اگر برای هر یک اتفاق غیرمنتظره ای افتاد جایگزین شوند.

ناوهای سایوز ام.اس گنجایش سه سرنشین را دارند اما سایوز ام.اس- ۱۰  تنها دو نفر را به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد برد زیرا در بازگشت باید اولین فضانورد اماراتی را نیز به زمین بیاورد.

این ماموریت، یکصد و سی و نهمین پرواز ماموریت سرنشین دار ناو کیهانی سایوز از سال ۱۹۶۷خواهد بود.

آووچینین فرمانده سفینه در ۲۸ سپتامبر ۱۹۷۱ در ریبینسک(Rybinsk) استان یاروسلاول(Yaroslavl) روسیه به دنیا آمد. او که در پایان تحصیلات متوسطه به دانشگاه نیروی هوایی روسیه روی آورد در  سال ۲۰۰۶  به عنوان فضانورد انتخاب شد. اولین پرواز فضایی آووچینین بر عرشه ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ- ۲ ام (Soyuz TM-20M) در ۱۸ مارس ۲۰۱۶ آغاز شد و بعد از ۱۷۲ روز پایان یافت و نامش را به عنوان پانصد و چهل و هفتمین فضانورد جهان و یکصد و بیستمین کیهان نورد روسیه به ثبت رساند.

آلکسی آووچینین

سفر با سایوز ام.اس- ۱۰ دومین ماموریت مداری آووچینین به حساب می‌آید و انتظار می‌رود طول مدت اقامت فضایی او را به حدود یک سال برساند.

تایلر هگ سرهنگ دوم نیروی هوایی آمریکا در ۲۴ سپتامبر ۱۹۷۵ در شهر بلویل(Belleville) از ایالت کانزاس(Kansas) آمریکا به دنیا آمد. وی در ۲۰۱۳ به جرگه فضانوردان ناسا پیوست.

روسکاسموس تاریخ پرتاب سایوز ام.اس- ۱۰ را ۱۰ نوامبر سال جاری مسیحی اعلام کرده است. آووچینین و هگ قرار است تا ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ در مدار زمین فعالیت داشته باشند و در پایان ماموریت همراه با شهروند امارات که هنوز نامش معلوم نیست به زمین بر گردند.

۹ شهروند امارات از اوایل این ماه در روسیه بسر می‌برند و قرار است از بین آنها دو نفر برای دیدن یک دوره آموزشی فشرده انتخاب شوند تا یکی از آنها سفری ۱۰ روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی داشته باشد. اولین فضانورد اماراتی به همراه اولگ اسکریپوچکا (Oleg Skripochka) فضانورد روسکاسموس و کریستینا هاموک- کوچ (Christina Hammock-Koch) با سفینه سایوز ام.اس-۱۲ (Soyuz MS-12) از ۵ آوریل ۲۰۱۹ سفری ۱۰ روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد داشت و ۱۵ آوریل با ناو سایوز ام.اس-۱۰ (Soyuz MS-10) به زمین برخواهد گشت.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۰)

آیسای من با سلام خلاصه و مفید بگم ، علاقه به نویسندگی دارم ، ورزش مورد علاقم هندباله ولی استقلالیه دو آتیشه هستم ، کار طراحی وب رو هم حرفه ای انجام میدم

ارسال پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Link Market - Free Link Exchange, Link Building and Link Trade Royallinkup Free Website Link Directory چاپ مقاله isi