مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار اقتصادیاعلام آمادگی ایران برای فروش نفت به بلاروس- اخبار اقتصادی – مجله آیسام
شناسه خبر :224385
شنبه, 15 فوریه 2020
91
 

 به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اردو پوینت نیوز، سعید یاری، سفیر ایران در مینسک، پایتخت بلاروس، در مصاحبه‌ای در این کشور گفت ایران آماده است در مورد عرضه نفت به بلاروس مذاکره کند.  یاری گفت:« ایران یک کشور صادر کننده نفت است. طبیعی است که در […]


 به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اردو پوینت نیوز، سعید یاری، سفیر ایران در مینسک، پایتخت بلاروس، در مصاحبه‌ای در این کشور گفت ایران آماده است در مورد عرضه نفت به بلاروس مذاکره کند.

 یاری گفت:« ایران یک کشور صادر کننده نفت است. طبیعی است که در مورد عرضه نفت با بلاروس هم مذاکره کنیم. این یک مسئله کاملاً تجاری است. ما آماده ایم نیاز بلاروس به نفت و پتروشیمی را تامین کنیم».

وی یادآوری کرد ایران و بلاروس یک بار قبلاً نقل و انتقال نفت انجام داده‌اند و گفت این مسئله باید خارج از فضای سیاسی در نظر گرفته شود.

« اگر دوستان بلاروسی ما علاقه مند به نفت ایران باشند، ما آماده ایم این مذاکرات را آغاز کنیم».

وی گفت:« ما آماده ایم این معامله را با یک قیمت متعارف انجام دهیم شاید حتی پایین تر از میانگین جهانی. همه چیز بستگی به تصمیم دولت بلاروس دارد که آیا آماده خرید نفت از ما هستند یا نه».

 روسیه از اول ژانویه ارسال نفت به بلاروس را متوقف کرد و با وجود برقرار شدن نسبی عرضه نفت، مینسک به دنبال پیدا کردن جایگزین هایی برای نفت روسیه است. بلاروس برای واردات نفت به اوکراین، لهستان، کشورهای حوزه بالتیک، قزاقستان و آذربایجان فکر کرده است.

 بلاروس در ۲۶ ژانویه اولین محموله نفت را از نروژ دریافت کرد که شامل ۳۵ نفتکش حامل حدود ۳۵۰۰ تن نفت بود.

 انتهای پیام/۳۹

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +