مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام سلامتافشاندن ضدعفونی کننده‌ در خیابان‌ها مضر است
شناسه خبر :267487
یکشنبه, 17 می 2020
116
 

به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز:سازمان جهانی بهداشت در سندی هشدار داد: «افشاندن ضدعفونی کننده‌ها در خیابان‌ها نه تنها ویروس کرونا را از بین نمی‌برد بلکه می‌تواند مضر باشد.» به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز به نقل از به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان جهانی بهداشت روز شنبه […]


به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز:سازمان جهانی بهداشت در سندی هشدار داد: «افشاندن ضدعفونی کننده‌ها در خیابان‌ها نه تنها ویروس کرونا را از بین نمی‌برد بلکه می‌تواند مضر باشد.»

به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز به نقل از به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان جهانی بهداشت روز شنبه هشدار داد افشاندن ضدعفونی کننده در خیابان‌ها که در بعضی از کشور‌ها انجام می‌شود نه تنها تاثیری در از بین بردن ویروس کرونا ندارد بلکه می‌تواند تهدیدی برای سلامت افراد باشد.

سازمان جهانی بهداشت در سندی درباره ضد عفونی کردن سطوح به عنوان راهکاری برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد: «سمپاشی در از بین بردن ویروس بی‌تاثیر است. سمپاشی در فضا‌های باز از جمله خیابان‌ها یا بازار‌ها برای کشتن کووید ۱۹ یا سایر عوامل بیماری‌زا توصیه نمی‌شود چرا که توسط خاک و زباله غیرفعال می‌شود.»

حتی در صورت عدم وجود مواد آلی، بعید است که سمپاشی‌های شیمیایی بتواند تمام سطوح را به مدت کافی عاری از عوامل بیماری‌زا و خطرناک کند.بر اساس سند منتشر شده از سوی این سازمان خیابان‌ها و آسفالت‌ها به عنوان منبع آلوده به ویروس کرونا در نظر گرفته نمی‌شوند، علاوه بر این به طور کلی ضدعفونی کننده‌ها برای سلامت بدن تهدیدی جدی محسوب می‌شوند.

این سند همچنین تاکید می‌کند که استفاده از ضدعفونی کننده‌ها برای افراد هم تحت هیچ شرایطی توصیه نمی‌شود. این اقدام نه تنها امکان ابتلا به ویروس از طریق تماس و قطرات تنفسی را کاهش نمی‌دهد بلکه می‌تواند از نظر جسمی و روانی هم مضر باشد. افشاندن کلر یا سایر مواد شیمیایی سمی بر روی افراد می‌تواند باعث سوزش چشم و پوست، برونکاسپاسم و مشکلات گوارشی شود.

این سازمان همچنین با استناد به مطالعه‌ای که نشان می‌دهد افشاندن ضدعفونی کننده در فضای باز تقریبا هیچ تاثیری ندارد در مورد انجام این کار در فضای داخلی هم هشدار داده و تاکید کرده است ضدعفونی سطوح با استفاده از دستمال و پارچه انجام شود.

ویروس کرونا از زمان ظهور تاکنون بیش از ۴ میلیون تن را در جهان مبتلا کرده وبالغ بر ۳۰۰ هزار نفر را به کام مرگ برده است. گفته می‌شود این ویروس می‌تواند روی سطوح و اشیاء باقی بماند، اما هیچ اطلاعات دقیقی در مورد مدت زمان زنده ماندن آن بر روی سطوح در دست نیست.دیدگاه کاربراننام : ایمیل :

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +