مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام امیرعبداللهیان: ایران تحرک دشمنان برای تجزیه منطقه و سوریه را خطرناک می‌داند
شناسه خبر :25079
پنج‌شنبه, 3 آگوست 2017
142
 

دستیار ویژه رئیس و مدیر کل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی با ولید معلم وزیر خارجه سوریه در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش آیسام، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری است که از ابتدای بحران سوریه طرح سیاسی ارائه داد و بر حمایت از این کشور تاکید […]


دستیار ویژه رئیس و مدیر کل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی با ولید معلم وزیر خارجه سوریه در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش آیسام، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری است که از ابتدای بحران سوریه طرح سیاسی ارائه داد و بر حمایت از این کشور تاکید کرد، اظهار داشت: مردم سوریه با پایمردی اجازه نداده اند که اجانب برای آینده این کشور تصمیم بگیرند، رژیم نامشروع اسرائیل با پیگیری” استراتژی همکاری تجاری گسترده با کشورهای عربی، بدور از مناسبات شتاب زده دیپلماتیک” به دنبال عادی سازی روابط  عبری-عربی است و سوریه و محور مقاومت را مزاحم طرح های خود می داند.

وی افزود: بحران سوریه با هدف تامین امنیت رژیم صهیونیستی و تجزیه کشورهای اسلامی کلید خورد، مجلس شورای اسلامی حامی توسعه همه جانبه همکاری ها از جمله در حوزه های اقتصادی و تجاری است. تحرکات آمریکا در قبال سوریه مشکوک است و تهران و مسکو به همکاری های مشترک در حمایت از سوریه ادامه می دهند، نقش ارتش، مردم و رهبری سوریه در کنار تلاش و مساعدت مستشاران نظامی ایران، حزب الله لبنان و مدافعان حرم در تاریخ معاصر منطقه ستودنی است.

ولید معلم وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار گفت: روابط تهران و سوریه راهبردی است و ملت و دولت سوریه هیچگاه حمایت های جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهند کرد، سوریه همچنان در میز مذاکرات سیاسی فعالانه حضور می یابد اما اجازه نخواهیم داد که طرح های نادرست را به کشور تحمیل کنند.

وی با بیان اینکه تروریست ها جایی در آینده سوریه ندارند، افزود: دمشق ضمن تداوم مبارزه با تروریسم و حضور در مذاکرات سیاسی، اقدامات خود برای رونق اقتصادی و بازسازی کشور را آغاز کرده است.

ولید معلم گفت: از حمایت های امام خامنه ای و کمک های دولت، مجلس و مردم ایران در این شرایط حساس از سوریه قدردانی می کنیم.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +