مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام انتقاد عارف از بی توجهی برخی مسئولان به امنیت فضای تبادل اطلاعات
شناسه خبر :42899
جمعه, 8 سپتامبر 2017
106
 

رئیس انجمن رمز ایران از بی توجهی و عدم حساسیت برخی مسئولان به امنیت فضای تبادل اطلاعات انتقاد کرد و گفت: بیشترین خطرات و تهدیدهایی که سازمان های کشور را تهدید می کند به دلیل بی توجهی و سهل انگاری است. به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف، رئیس انجمن رمز […]


رئیس انجمن رمز ایران از بی توجهی و عدم حساسیت برخی مسئولان به امنیت فضای تبادل اطلاعات انتقاد کرد و گفت: بیشترین خطرات و تهدیدهایی که سازمان های کشور را تهدید می کند به دلیل بی توجهی و سهل انگاری است.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف، رئیس انجمن رمز ایران با بیان اینکه  بیشترین خطرات و تهدیدهایی که سازمان های کشور را تهدید می کند به دلیل بی توجهی و سهل انگاری است، گفت: انجمن رمز ایران  که سازمان غیردولتی  است در کنار فعالیت‌های علمی نگاه به راهبردهای کلی کشور نیز دارد و سعی می‌شود راهبردهای این انجمن در این مسیر قرار گیرد و مشکلات کلان حوزه افتا (امنیت فضای تبادل اطلاعات) را با کمک دستگاه های ذیربط بررسی کند.

وی بر خوب بودن وضعیت علمی کشور در حوزه افتا تاکید کرد و افزود: از وجود استادان برجسته در این زمینه به اندازه کافی بهره مند هستیم و همچنین دانشجویان نخبه و با انگیزه‌ای در این حوزه داریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مشکل اصلی ما در این زمینه بی توجهی و عدم حساسیت برخی از مسئولان به امور این حوزه است.

وی سیاست انجمن رمز ایران در دوره جدید را اینگونه عنوان کرد: نگاه به سمت فعالیت تدریجی انجمن و همچنین توجیه دستگاه‌ها نسبت به خطرات احتمالی است که پیرامون زیرساخت‌های کشور می تواند وجود داشته باشد.

عارف اضافه کرد: با همین هدف تم اصلی کنفرانس چهاردهم که در شیراز گشایش یافته، امنیت سیستم های صنعتی است تا دستگاه های ذیربط در این مسیر گام‌های بلندی برای مصونیت بخشی به تجهیزات خود انجام دهند.

رئیس انجمن رمز ایران در پاسخ به سوالی درباره پیگیری ساز و کار قانونی در مجلس برای بکارگیری دستاوردهای انجمن رمز ایران در زیرساخت های امنیت تبادل اطلاعات دستگاه های کشورگفت: استفاده از راهبردهای علمی لزوما نباید با تکلیف قانونی همراه باشد و در این انجمن تلاش شده که تعامل و همکاری با دستگاه‌های ذی‌ربط مدنظر قرار گیرد تا با توجیه کردن از دستاوردهای علمی بهره ببرند.

رئیس انجمن رمز ایران بیان کرد: یکی از کمیته‌های فعال این انجمن کمیته فناوری و صنعت است که تلاش می شود با دعوت از صنعت گران برای شرکت در این کمیته آنها را نسبت به خطرات و تهدیدهای احتمالی آگاه می کند و هدف این است که آنها با توجیه به جای چماق قانون به انجام اقدامات علمی ترغیب شوند. 

وی ادامه داد:کارهای علمی انجمن رمز ایران قاعدتا مورد توجه همه نهادها ازجمله شورای عالی فضای مجازی قرار دارد و در عین حال برای افزایش همکاری و تعامل بیشتر تفاهم نامه‌ای با دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی منعقد شده است.

عارف بیشترین عامل خطراتی را که سازمان‌ها با آن مواجه می‌شوند را بر اثر بی‌توجهی و سهل انگاری عنوان کرد.

چهاردهمین کنفرانس انجمن رمز ایران از روز گذشته در شیراز گشایش یافت که به گفته رئیس این انجمن، محور این کنفرانس امنیت سیستم های صنعتی است.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +