صفحه اصلی تکنولوژی اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد

اپل خودروهای خودران خود را به فناوری لیدار پیشرفته مجهز خواهد کرد

0

در ماه‌های اخیر اخباری مبنی بر ساخت خودروهای خودران توسط اپل شکل گرفت. حالا گفته می‌شود که این کمپانی برای تهیه قطعات اصلی خودروی خود و دستیابی به فناوری لیدار با ارائه دهندگان مختلفی در حال مذاکره است.

اپل در حال ساخت خودروهای خودران خود است و می‌تواند به بزرگترین رقیب کمپانی تسلا تبدیل شود. هرچند این فناوری احتمالا تا پنج سال آینده به مرحله راه‌اندازی برسد اما اپل در حال حاضر نیاز دارد با یک خودروساز دیگر که خط تولید این خودروها را راه‌اندازی کرده همکاری داشته باشد.

این کمپانی در حالی خودروهای اپل را به تولید انبوه خواهد رساند که خودِ اپل مسئولیت طراحی تجربه داخلی خودرو و نرم افزار تأمین انرژی آن را بر عهده خواهد داشت. یکی از نقاط قوت اصلی کمپانی اپل در زمان تیم کوک، ایجاد مشارکت‌های مهمی است که باعث می‌شود این کمپانی تولید محصولاتی را آغاز کند که سایر رقبا توانایی انجام آن را ندارند.

حالا در گزارش جدیدی اعلام شده است که اپل در حال انجام مذاکراتی برای خرید و استفاده از سنسورهای لیدار روی خودروهای خود است. از این سنسورها که کار اندازه‌گیری فاصله‌ها را انجام می‌دهند پیش از این در آیفون ۱۲ و آیپد پرو به استفاده شده بود. اپل برای خودروی خود به دنبال نسل جدید فناوری لیدار است که باعث می‌شود خودرو اطراف خود را در نظر داشته باشد و در محیط اطراف خود حرکت کند. البته اپل تنها شرکتی نیست که قصد دارد از این فناوری روی خودروهای خود استفاده کند.

در این گزارش به این موضوع اشاره شده است که اپل برای دستیابی به این فناوری در حال مذاکره با چندین تامین کننده است. همچنین در این گزارش عنوان شد که خودروهای اپل حداکثر تا ۵ سال آینده برای تولید انبوه آماده می‌شوند.

اپل از سال ۲۰۱۷ در حال آزمایش خودروهای خودران خود در در جاده‌های کالیفرنیا بوده و در ابتدای کار خود از فناوری لیدار تولید شده برای بازار استفاده کرده است.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که اپل برای تولید محصولات خود، علاوه بر تولید و توسعه سخت افزارهای خود، به قطعات سفارشی (مانند تراشه‌های سفارشی موجود در آیفون و مک) اعتماد می‌کند.

با این وجود اخیرا شایعاتی مبنی بر اینکه هیوندای و کیا برای همکاری در تولید خودروهای اپل در حال رقابت هستند به گوش می‌رسد. بنابراین به نظر می‌رسد اپل سخت افزار و نرم افزار این فناوری را مدیریت خواهد کرد و هیوندای و کیا علاوه بر تولید شاسی این خودرو، محصول نهایی را مونتاژ خواهند کرد. با این وجود هیوندای و کیا هر دو همکاری با اپل را انکار کرده‌اند.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *