صفحه اصلی اخبار روز اخبار اقتصادی ایران یک سوپرمارکت در ونزوئلا افتتاح کرد- اخبار اقتصادی – مجله آیسام

ایران یک سوپرمارکت در ونزوئلا افتتاح کرد- اخبار اقتصادی – مجله آیسام

0

 به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، یک سوپرمارکت در روز پنج‌شنبه در کاراکاس افتتاح شد. این اولین سوپرمارکت ایرانی است که در ونزوئلا آغاز به کار می‌کند. ایران از معدود کشورهایی است که به ونزوئلای تحت تحریم های آمریکا کمک می کند. این سوپر مارکت مجهز به یک تکنولوژی بالا برای مقابله با ویروس کروناست، اتاقکی که دمای بدن خریداران را اندازه گیری کرده و آنها را با مواد ضدعفونی کننده اسپری می کند.

 حجت الله سلطانی، سفیر ایران در ونزوئلا عقیده دارد علی رغم تحریم ها و تهدیدها، ایران و ونزوئلا کشورهای خواهر هستند.

 انواع محصولات شامل لباس، لاستیک ماشین، پوشک‌بچه، غذاهای کنسروی، و محصولات بهداشتی در این فروشگاه به فروش میرسد.

 به گفته یکی از مشتریان این فروشگاه:« اقلام عجیبی در این جا به فروش می رسند ولی تا وقتی که قیمت ها پایین باشد اهمیتی ندارد».

 در انتهای این فروشگاه که پتوهای تولید ایران آویزان شده، پوستر بزرگی از پرچم های ایران و ونزوئلا قرار دارد. ایران در ماه مه ۵ نفتکش حامل بنزین به ونزوئلا فرستاد تا به حل مشکل کمبود بنزین در این کشور کمک کند و در ماه ژوئن هم یک کشتی مواد غذایی به این کشور ارسال کرد که بیشتر آن در این سوپرمارکت دیده می شود.

 ایران و ونزوئلا روابط نزدیک خود را دو دهه پیش پس از انتخاب هوگو چاوز آغاز کردند. در آن زمان توافق شد شرکت های ایرانی در ونزوئلا آپارتمان بسازند و خودرو تولید کنند.

 انتهای پیام/۱۸۵

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *