مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار اقتصادیبارفروشان میوه کشاورزان را نسیه می‏‎خرند و نقد می‌فروشند- اخبار اقتصادی – مجله آیسام
شناسه خبر :116954
شنبه, 8 ژوئن 2019
132
 

علی کوهستانی معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: سهم کشاورزان از قیمت فروش انواع میوه در بازار بسیار اندک است. وی فزود: محصولات کشاورزان در میدان های میوه ( عمده فروشی ها) به صورت حق العملی به فروش می‌رسد درحالی که قیمتهای فروش معلوم نیست و  بار فروشان هر […]


علی کوهستانی معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: سهم کشاورزان از قیمت فروش انواع میوه در بازار بسیار اندک است.

وی فزود: محصولات کشاورزان در میدان های میوه ( عمده فروشی ها) به صورت حق العملی به فروش می‌رسد درحالی که قیمتهای فروش معلوم نیست و  بار فروشان هر قیمتی را به کشاورزان بگویند آنها مجبور به پذیرش هستند.

 

معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: پول کشاورزان نیز به صورت چکی و حتی در مواردی به صورت شش ماهه تسویه می شود این درحالی که  بار فروشان میادین میوه محصول خود را به صورت نقد به فروش رسانده اند.

وی تصریح کرد: وجود حلقه های واسط در برخی از موارد مورد نیاز است و نمی توان همه آنها را از بین برد اما باید مدیریت شده باشد.

کوهستانی افزود: معتقد به این نیستم که خود کشاورزان اقدام به توزیع کنند زیرا کشاورز تنها مسئولیت تولید را در اختیار دارد و این امر باعث غافل شدن از تولید می شود؛ حرفه تولید و توزیع از یکدیگر جدا هستند.

معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: می توان تشکل های تولیدی بخش کشاورزی را توانمند کرد تا عرضه مستقیم کالا را داشته باشند که این امر به معنی کساد کردن بازار خرده فروشی ها نیست بلکه برای تنظیم بازار است.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +