مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام آشپزیبا کشمش و قیسی کیکی متفاوت بپزید
شناسه خبر :135252
پنج شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۸
101
 

چی لازم دارم: آرد ۲ لیواندوغ غلیظ ۱ و ۱/۲ لیوانشکر ۱ و ۱/۲ لیواناسانس وانیل چند قطرهجوش شیرین ۱ قاشق چایخوریکره یا روغن جامد آب شده ۱۲ قاشق غذاخوریتخم مرغ ۲ عددکشمش پلویی ۱/۲ لیوانآلو قیسی خشک خرد شده ۱/۲ لیوانرنده پوست پرتقال ۱ قاشق چایخوری چه جوری درست میشه: فر را با دمای […]


چی لازم دارم:
آرد ۲ لیوان
دوغ غلیظ ۱ و ۱/۲ لیوان
شکر ۱ و ۱/۲ لیوان
اسانس وانیل چند قطره
جوش شیرین ۱ قاشق چایخوری
کره یا روغن جامد آب شده ۱۲ قاشق غذاخوری
تخم مرغ ۲ عدد
کشمش پلویی ۱/۲ لیوان
آلو قیسی خشک خرد شده ۱/۲ لیوان
رنده پوست پرتقال ۱ قاشق چایخوری
چه جوری درست میشه:
فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود، دوغ غلیظ و جوش شیرین را داخل کاسه‌ای بریزید و مخلوط کنید سپس به مدت ۲۰ دقیقه کناری قرار دهید تا استراحت کند و آماده شود.
آلو قیسی خشک را با چاقو به تکه‌های کوچک خرد کنید و همراه با کشمش داخل کاسه‌ای بریزید و آب ولرم اضافه کنید تا چند دقیقه خیس خورده و نرم شوند.
تخم مرغ‌ها و شکر را داخل کاسه‌ای بریزید و با دور تند همزن ۳ دقیقه بزنید تا کرم رنگ و یکدست شود سپس کره یا روغن آب شده و اسانس وانیل را اضافه و مخلوط کنید (دقت کنید که کره یا روغن داغ نباشد).
مخلوط دوغ و جوش شیرین را به تخم مرغ‌های زده شده اضافه کنید، کمی هم بزنید تا مواد مخلوط شوند سپس آرد را کم کم روی مواد الک کنید و با قاشق مخلوط نمایید.
پس از اینکه مواد خوب ترکیب شدند پوست پرتقال رنده شده، کشمش و آلوی خیس خورده را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مواد باهم مخلوط شوند (بهتر است کشمش و آلو را در مقداری آرد بغلطانید سپس اضافه کنید تا در زمان پخت کیک ته نشین نشوند)
داخل قالب کاغذ روغنی بیندازید و مایه کیک را به آرامی داخل قالب بریزید، قالب را درون فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت ۱ ساعت قرار دهید تا کیک بپزد (بسته به دمای فر و اندازه قالب مدت زمان پخت متفاوت است، هرچه قالب کوتاه‌تر باشد مدت زمان پخت کمتر میشود)، پس از پخت کیک را از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا سرد شود سپس با پودر قند تزیین و سرو کنید.
نکته‌ها: پیشنهاد میشود به جای دوغ از کفیر استفاده کنید (کفیر بافت نرم تری به کیک میدهد)، میتوانید همراه با کشمش از مغز‌هایی مانند گردو، بادام هندی و … نیز استفاده کنید.
 
منبع:ایران کوک

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +