مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام بعیدی‌نژاد: دل‌مان برای صدایش تنگ شده است
شناسه خبر :50762
شنبه, 30 سپتامبر 2017
113
 

حمید بعیدی‌نژاد در دل‌نوشته‌ای کوتاه درباره صدای ماندگار روزهای جبهه و جنگ “محمود کریمی علویجه” از بی‌توجهی به وی در سال‌های گذشته اظهار تاسف کرد. به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، سفیر ایران در لندن در این مطلب که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است نوشت: در آن روزهای دفاع و آتش […]


حمید بعیدی‌نژاد در دل‌نوشته‌ای کوتاه درباره صدای ماندگار روزهای جبهه و جنگ “محمود کریمی علویجه” از بی‌توجهی به وی در سال‌های گذشته اظهار تاسف کرد.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، سفیر ایران در لندن در این مطلب که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است نوشت: در آن روزهای دفاع و آتش و خون که ایران خود کربلا و عاشورایی دیگر را تجربه می‌کرد، شنیدن روایت حماسه امام حسین (ع) از آقای محمود کریمی علویجه از رادیو (که البته اسم‌شان را آن‌ موقع نمی‌دانستیم) حال و هوای عجیبی داشت. ایشان و صدای گرم و حماسی‌اش را از خواندن بیانیه‌های ستاد فرماندهی جنگ و گزارش پیروزی‌های رزمندگان اسلام به هنگام فتوحات در جبهه‌های نبرد، از جمله به هنگام آزادسازی خرمشهر به یاد داشتیم. و به همین دلیل هم بود که گزارش وی از حماسه عاشورا برای ما جوانان و معاصران دوره جنگ طعم و شکوه دیگری داشت.

بعیدی‌نژاد ادامه داد: برای ایشان در هر جایی که هست آرزوی موفقیت و سلامتی داریم. دل‌مان برای صدای ایشان تنگ شده است. و خیلی جای تاسف است که او را انگار گم کرده‌ایم. او ظاهرا پس از آن دوران هیچ‌گاه حاضر نشد صدایش را به چیزی کمتر از تبیین شور و حماسه فرزندان فداکار ملت اختصاص دهد و تنها ماند.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، محمود کریمی علویجه از گویندگان رادیو ایران بود. وی جزو نخستین کسانی بود که خبر آزادسازی خرمشهر را از رادیو اعلام کرد. او در اواخر سال ۱۳۵۸ در پی یک فراخوان عمومی از طرف صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز اصفهان، برای گویندگی برگزیده شد و به عنوان گوینده و سپس نویسنده و گزارشگر در این مرکز فعالیت خود را آغاز کرد. پس از شروع جنگ وی از رادیو اصفهان به پادگان ابوذر در استان باختران رفت و در رادیوی مستقر در جبهه سرپل ذهاب در منطقه اسلام‌آباد غرب ارتباط مستقیم با جبهه‌های جنگ را تجربه کرد و به گفته خودش «هر روز با یک ضبط پرتابل راه می‌افتادم و به دفتر و انبار و ستاد و سنگرها سر می‌زدم».

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +