مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام فیلم و سریالبن ویتلی به عنوان کارگردان فیلم Tomb Raider 2 انتخاب شد
شناسه خبر :167605
شنبه, 7 سپتامبر 2019
131
 

بن ویتلی (Ben Wheatley) به عنوان کارگردان فیلم Tomb Raider 2 انتخاب شد. شماره اول تومب ریدر توسط رور اوتاگ (Roar Uthaug) کارگردانی شده بود. قطعا با سری بازی‌های بسیار مشهور، مهم و البته قابل احترام Tomb Raider که در ایران به طرزی عجیب، با نام تامب رایدر یا حتی تام رایدر نیز شناخته می‌شود، […]


بن ویتلی (Ben Wheatley) به عنوان کارگردان فیلم Tomb Raider 2 انتخاب شد. شماره اول تومب ریدر توسط رور اوتاگ (Roar Uthaug) کارگردانی شده بود.

قطعا با سری بازی‌های بسیار مشهور، مهم و البته قابل احترام Tomb Raider که در ایران به طرزی عجیب، با نام تامب رایدر یا حتی تام رایدر نیز شناخته می‌شود، آشنا هستید. تومب رِیدِر یکی از اولین بازی‌های بزرگی بود که قهرمان اصلی زن داشت و از این قهرمان زن، یعنی همان لارا کرافت معروف (Lara Croft) می‌توان به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های زن دنیا یاد کرد! افراد بسیار زیادی هستند که حتی معتقدند لارا کرافت، مشهورترین قهرمان زن تاریخ است! درواقع زمانی که دیگر قهرمان‌های زن مانند واندر وومن (Wonder Woman) تنها در جامعه آمریکا شناخته شده بودند، لارا کرافت به شهرتی جهانی رسیده بود.

اگر طرفدار سری بازی های Tomb Raider هستید، به احتمال بسیار زیاد از اقتباس‌های سینمایی این سری، دل خوشی ندارید! هم سری اولی که با بازی آنجلینا جولی ساخته شد و هم سری جدیدی که با بازی آلیشا ویکاندر (Alicia Vikander) درحال ساخت است، در جلب رضایت منتقدان و مخصوصا طرفداران این سری، عملکرد ناامیدکننده‌ای داشتند. اما به هرحال خیلی سخت می‌توان منکر تاثیر اقتباس‌های سینمایی این بازی در شهرت جهانی تومب ریدر و مخصوصا لارا کرافت شد. هنوز هم که هنوز است، خیلی‌ها لارا کرافت را با آنجلینا جولی می‌شناسند و حتی افراد زیادی هستند که نمی‌دانند تومب ریدر در اصل یک سری بازی است و نه یک سری فیلم!

لارا کرافت ؛ آنجلینا جولی

آنجلینا جولی؛ اولین لارا کرافت سینما!

سری فیلم‌های جدید تومب ریدر در سال ۲۰۱۸ به پرده سینماها آمد. شماره اول سری جدید Tomb Raider با کسب امتیاز ۶٫۳ در سایت IMDB، کسب رضایت ۵۲درصد از منتقدان سایت راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) و کسب نمره ۴۸ از منتقدان سایت متاکرتیک (Metacritic) در بهترین حالت ممکن، اثری متوسط بود. البته این فیلم با همین عملکرد متوسط خودش هم به مراتب بیشتر از سری اول تومب ریدر با بازی آنجلینا جولی توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند! اما چیزی که باعث شد سری جدید تومب ریدر ادامه پیدا کند، فقط و فقط عملکرد نسبتا موفقیت‌آمیز آن در گیشه بود. این فیلم با بودجه‌ای کمتر از ۱۰۰میلیون دلار توانست چیزی حدود ۲۷۵میلیون دلار در سرتاسر دنیا بفروشد. این میزان فروش با احتساب تورم، به مراتب کمتر از میزان فروش سری اول Tomb Raider است اما به هرحال همین ۲۷۵میلیون دلار هم ظاهرا انقدر زیاد بوده که استودیو MGM را مجاب به ادامه سری جدید تومب ریدر کند.

همچنین بخوانید

زمان عرضه و بازیگر اصلی فیلم Tomb Raider مشخص شد

معرفی کارگردان فیلم Tomb Raider 2

وظیفه کارگرانی فیلم Tomb Raider 2 برعهده بن ویتلی قرار گرفته است. ویتلی کارگردان چندان برجسته یا شناخته شده‌ای نیست و درمیان آثار او، تنها فیلم‌های Kill List و Free Fire هستند که اندکی معروف هستند. البته این کارگردان ۴۷ساله فیلم Rebecca را هم کارگرانی کرده که این اثر بنظر کمی امیدوارکننده می‌رسد. بن ویتلی کارگردانی فیلم ربکا را به پایان رسانده و این فیلم هم‌اکنون در مرحله پس از تولید قرار دارد و به زودی اکران می‌شود.

شاید کارگردان فیلم Tomb Raider 2 نام چندان هیجان‌انگیزی نباشد اما به هرحال کارگردان شماره اول سری جدید تومب ریدر هم وضعیت چندان متفاوتی نداشت. شماره اول تومب ریدر توسط رور اوتاگ کارگردانی شده بود که او هم بجز همان Tomb Raider 1، اثر چندان قابل توجهی در کارنامه‌اش دیده نمی‌شود.

اما بجز کارگردان فیلم Tomb Raider 2 تاریخ اکران این اثر هم مشخص شده است. این فیلم قرار است در روز ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۹ (۱۹ مارس ۲۰۲۱) در سینماهای سرتاسر جهان، اکران شود. همانطور که قطعا انتظارش را هم دارید، در تومبر ریدر ۲ هم کماکان آلیشا ویکاندر، لارا کرافت است.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +