مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام بیرون کردن خارجی‌ها از شب بازارهای یزد
شناسه خبر :96965
چهارشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۷
101
 

رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآرودهای کشاورزی شهرداری یزد گفت: از شنبه 13 مرداد از حضور اتباع خارجی در شب بازار یزد جلوگیری می‌شود. به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، محمدرضا دشتی  در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد،  اشتغال اتباع خارجی، افراد چند غرفه‌ای و برق شب بازارها را از جمله دغدغه های […]


رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآرودهای کشاورزی شهرداری یزد گفت: از شنبه 13 مرداد از حضور اتباع خارجی در شب بازار یزد جلوگیری می‌شود.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، محمدرضا دشتی  در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد،  اشتغال اتباع خارجی، افراد چند غرفه‌ای و برق شب بازارها را از جمله دغدغه های ساماندهی شب بازار دانست و بیان کرد: در حال حاضر برق شهری برای شب بازار یزد تأمین می‌شود.

ونوس عامری، عضو کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر یزد نیز با اشاره به ضرورت ساماندهی شیوه عملکرد و فعالیت دستفروشان یزد، اظهار کرد: متأُسفانه برخی دستفروشان مغازه‌دارانی هستند که به طور غیرقانونی در محل شب بازارها، حاضر و اقدام به فروش می‌کنند.

وی با بیان این‌که شب بازار برای حمایت از تولید کنندگان محصولات مختلف است، افزود: هدف شهرداری از ساماندهی شب بازارها، حمایت از افرادی است که خودشان تولید کننده بوده و به دلیل توان نداشتن مالی امکان راه‌اندازی کسب و کار رسمی ندارند. کمک به نیازمندان و تولید کنندگان کالاهای بومی باید در اولویت حمایتی شهرداری قرار گیرد.

عامری، جلوگیری از فروش هرگونه کالای خارجی را یکی از اولویت‌های اجرایی مدیریت و نظارت بر فعالیت شب بازارها دانست و بیان کرد: شب بازارها برای حمایت از قشر فرودست راه‌اندازی می‌شود و کالای ایرانی با کیفیت باید عرضه شود.

حمیدرضا قمی، عضو شورای اسلامی یزد با بیان این‌که­ حمایت از شب بازارها ترویج کسب و کارهای غیررسمی که هیچ پاسخگویی به بهداشت، استاندارد و مالیات ندارند نبوده و نیست، تصریح کرد: هدف اصلی حمایت از شب بازارها در حقیقت مدیریت شهر در حوزه کسب و کار است.

وی، عدم تمرکز شب بازارها در محلی ثابت را یکی از ضرورت‌های اجرایی در این حوزه دانست و بیان کرد: برگزاری دوره‌ای شب بازار در نقاط مختلف سطح شهر اثرگذرای بیشتر و بهتری دارد.

محسن ابوترابی، عضو کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی یزد حضور اتباع خارجی را یکی دیگر از دغدغه‌های ساماندهی فعالیت شب بازارها عنوان کرد و افزود: حضور افراد بومی و ایرانی به عنوان دستفروش باید در دستور کار مدیریت شب بازارها قرار گیرد.

وی با اشاره به وضعیت بد اقتصادی جامعه در عصر امروز، گفت: افزایش آمار بیکاری صنایع یکی از مهمترین دلایل افزایش دستفروشان در شهر و استان یزد است.

ابوترابی نظارت بر کیفیت کالاهای عرضه شده در شب بازار را از دیگر اولویت‌های اجرایی در بحث ساماندهی شب بازارها دانست و تأکید کرد: جلوگیری از عرضه هرگونه کالای قاچاق در شب بازارها ضروری است.

این عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اهمیت نظارت مستمر و جدی اعضای شورای اسلامی شهر یزد بر عملکرد شب بازارها، تصریح کرد: آیین نامه اجرایی قوی و منسجمی برای ساماندهی و واگذاری مدیریت شب بازار به پیمانکار باید تدوین و ارائه شود.
انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +