http://aysam.ir

پورتال خبری ، تفریحی و سبک زندگی آیسام بیوگرافی بازیگرانبیوگرافی امین زندگانی | آشنایی با بیوگرافی امین زندگانی بازیگر ایرانی
شناسه خبر :119593
سه شنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
10 بازدید
پ

امین زندگانی بازیگر ایرانی و متولد سال ۱۳۵۱ در تهران است .سیاوش زندگانی استاد موسیقی پدر او و امید زندگانی برادر اوست . او با الیکا عبدالرزاقی از بازیگران معروف ازدواج کرده است .از فیلم های او می توان قرارمون پارک شهر , همه چیز آنجاست , مختارنامه و فصل فراموشی فریبا را نام برد […]


امین زندگانی بازیگر ایرانی و متولد سال ۱۳۵۱ در تهران است .سیاوش زندگانی استاد موسیقی پدر او و امید زندگانی برادر اوست . او با الیکا عبدالرزاقی از بازیگران معروف ازدواج کرده است .از فیلم های او می توان قرارمون پارک شهر , همه چیز آنجاست , مختارنامه و فصل فراموشی فریبا را نام برد . با آیسام همراه باشید تا با بیوگرافی امین زندگانی آشنا شوید .

بیوگرافی امین زندگانی بازیگر سینما و تلویزیون

در بیوگرافی امین زندگانی آمده است که او متولد سال ۱۳۵۱ در  تهران در محله تهران پارس می باشد او هم اکنون ساکن نیاوران می باشد. وی فرزند سیاوش زندگانی از استادان موسیقی بنام ایران و برادر امید زندگانی می‌باشد. همسر او الیکا عبدالرزاقی می باشد .امین زندگانی فارغ التحصیل رشته ی نمایش – ادبیات نمایشی در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز میباشد.

امین زندگانی در سال ۱۳۵۱ در خانواده‌ای هنرمند و آشنا با موسیقی در تهران متولد شد. پدرش، سیاوش زندگانی، از استادان موسیقی بود که در سال ۱۳۸۲ درگذشت. برادرش، امید زندگانی، مدتهاست که درعرصه موسیقی فعالیت می‌کند. زندگانی به فراگیری نواختن فلوت پرداخت و اکنون نیز به عنوان یکی از خوانندگان گروه «هفت» فعالیت می‌کند.

امین زندگانی در حال آشپزی

بیوگرافی امین زندگانی می گوید که زندگانی در سال ۱۳۷۰ با ورود به دانشگاه هنر و تحصیل در رشته تئاتر به عرصه هنر وارد شد. .

زندگانی موفق شد در سال ۱۳۷۴ جایزهٔ بهترین بازیگر مرد از جشنوارهٔ تئاتر فجر را دریافت کندو در سال ۱۳۸۰ دومین بازیگر منتخب مردم از بین سریال‌های پخش شده (در طول ۴ سال) از شبکه سوم سیما شد.

فاکتورهای بازیگر شدن از زبان امین زندگانی

یک بازیگر برای وارد شدن به سینما باید چند ویژگی داشته باشد، توان بازیگری و استعداد، قابلیت جذب مخاطب و چهره مناسب. هر ۳ این فاکتورها باید همراه و مکمل هم باشند و اگر یکی حذف شود آن بازیگر دوام چندانی ندارد. بسیاری در هنر هستند که هنوز مرحله خطا و اشتباه را می‌گذرانند و راه‌شان را پیدا نکرده‌اند. خب حالا در میان باند بازی‌های سینما یکسری از بازیگران هم هستند که ترجیح می‌دهند انرژی‌شان را بگذارند تا مسیر درست را بروند و این باعث می‌شود تا ورودشان دیرتر، سریع‌تر یا اصلا اتفاق نیفتد.

برای اینکه بهیک بازیگر خوب باشید باید زمان زیادی صرف و تجربه کسب کردن کنید. من سعی نکردم تا به زور  وارد سینما شوم و به جای آن وقت و تمرکزم را روی بهترین نقش‌ها در تلویزیون گذاشتم؛ نقشی که حرفی برای گفتن دارد و مخاطب را راضی نگه می‌دارد.

بازیگری در تلویزیون اما تمام این فاکتورها را نمی‌خواهد.

امین زندگانی و همسرش در ورزشگاه

بیشتر بدانید گفتگو با امی زندگانی

اگر بازیگر نبودید دوست داشتید چه کاره می‌شدید؟

دوست داشتم یک رستوران داشته باشم.

دوست دارید با چه کارگردانی کار کنید که تا به حال کار نکرده‌اید؟

کارگردانی که دوست دارد با من کار کند و تا حالا با من کار نکرده است.

در بازیگری الگوی خاصی داشتید؟

در رفتار بله اما در بازی خیر، خسروشکیبایی و جمشید مشایخی و بزرگوارانی که اخلاقیاتشان حرف اول را می‌زند الگوهای رفتاری من بوده‌اند.

بیوگرافی امین زندگانی

بیوگرافی امین زندگانی

به نظر شما دستمزد بازیگران منصفانه است؟

نه، خیلی کم است.

چقدر به سالمندان هم صنف خود سر می‌زنید؟

خدارو شکر سالمندان بیشتر از جوان‌ها به کار مشغول هستند و انرژی بیشتری دارند. باید ببینیم آن‌ها چقد وقت دارند یا اصلا انها قبول می کنند ما را ببینند.

آخرین کتابی که خواندید؟

«انشتین به آرایشگرش چه گفت؟»

بید نیست بدانید الیکا عبدالرزاقی و امین زندگانی و رابطه عاشقانه شان

آقای زندگانی، شما که آنقدر آدم سختی هستید، معیارهایتان برای انتخاب خانم عبدالرزاقی چه بود؟

– ما انتخابی نکردیم، خودش آمد. وقتی آدم دست به انتخاب می زند، یک ضریب موفقیت دارد و یک ضریب شکست. وقتی شما تصمیم می گیری کاری را انجام دهی یا می شود یا نمی شود اما گاهی اوقات کاری به صورت اتومات در زمان خودش اتفاق می افتد. انتخابی صورت نگرفت که ما بگوییم ۱۲ سال پیش همدیگر را دیدیم و انتخاب کردیم که با هم ازدواج کنیم. هی به هم نزدیک شدیم و یک جا از همدیگر رد شدیم.

بیوگرافی امین زندگانی

بیوگرافی امین زندگانی بازیگر

به هر حال وقتی دو وسیله متحرک به سمت هم می آیند، یا باید تصادف کنند که به یک نقطه مشترک برسند یا باید از هم رد شوند. اگر ما بگوییم جهان اصولا براساس یک مدار کروی شکل طراحی شده، دوباره این دو وسیله به هم نزدیک می شوند و دوباره از هم دور می شوند که این همان بخش تجربه، رشد و پیشرفت کردن است. اصلا همیشه در صحبت ها می گوییم «بر مدار عشق»؛ این مدار یعنی چه؟ یعنی در طول مسیر دایره ای حول یک محور، لحظاتی نزدیک شدن وجود دارد، لحظاتی دور شدن وجود دارد و لحظاتی هم تجربه کردن وجود دارد. اصلا شاید آشنایی من و الیکا هم با حرف زدن شروع شد.

قدر از بازیگری و زندگی و افکارمان گفتیم و حرف زدیم و هیچ وقت هم به این فکر نکردیم داریم مثلا بذری برای آشنایی می پاشیم. چشم باز کردیم و دیدیم سه سال، پنج سال، ۱۰ سال گذشت و خیلی دوستی خوبی با هم داشتیم، چشم باز کردیم و دیدیم رفتیم محضر عقد کردیم و هنوز هم جشن نگرفته ایم. یعنی این اتفاق افتاد و ما تصمیمی برای چیزی نگرفتیم. بیوگرافی امین زندگانی

ولی شما پازل های ذهن تان را به عنوان کسی که مطالعه می کند، می بیند و عشق ورزیدن را از کودکی یاد گرفته، کنار هم می گذارید و تصمیم تان را می گیرید. درست است که «آن» آمدنی است اما درست جایی می آید که عقل هم همراهش باشد.

شعر و کتاب هایی که می خوانید با هم مشترک است یا آدم های متفاوتی را دوست دارید؟

امین: کتاب ها را می خوانیم و به هم توصیه می کنیم.

بیوگرافی امین زندگانی

امین زندگانی در مختارنامه

آخرین کتابی که به هم توصیه کردید چه بود؟

الیکا: من کتاب «زنان برابر چشم انداز رودخانه» از هانریش بل را خواندم که کتاب
«عقاید یک دلقک» را هم نوشته است. چون دیدم شیوه نوشتاری جالبی دارد، آن را پیشنهاد کردم.
امین تو هم یک کتاب به من پیشنهاد کردی.

امین: آره، کتاب «الف تا ی بازیگری».

الیکا: این کتاب را من اصلا نخوانده و ندیده بودم.

بازیگر مورد علاقه تان کیست؟ احتمالا هر دو باید «آل پاچینو» را دوست داشته باشید
چون همه بازیگرها او را دوست دارند. (خنده)

امین: از میان بازیگران من به تام کروز علاقمندم

بیوگرافی امین زندگانی

امین زندگانی در همه چیز آنجاست

الیکا: امین عاشق «تام کروز» است. (خنده) اتفاقا من «رابرت دنیرو» را خیلی بیشتر از «آل پاچینو» دوست دارم ولی سر «تام کروز» با امین بحث داشتم چون اصولا فیلم های اکشن نگاه نمی کردم و «ماموریت غیرممکن»ها را ندیده بودم، فکر می کردم در فیلم های
اکشن بازیگری اتفاق نمی افتد، یک تکنیک است و سینما چیز دیگری نشان مان می دهد
اما چون دیدم امین خیلی دوست دارد، فیلم «ماموریت غیرممکن» را دیدم
و به نظرم «تام کروز» واقعا فوق العاده بود.

فیلم های امین زندگانی

قرارمون پارک شهر

۲۴ سپتامبر

شهابی از جنس نور

فصل فراموشی فریبا

پرستاران

چرخ فلک

همه چیز آنجاست

خاطرات مرد ناتمام

و…

بیوگرافی امین زندگانی

امین زندگانی و همسرش در خندوانه

بیوگرافی امین زندگانی

امین زندگانی و همسرش الیکا عبدالرزاقی

بیوگرافی امین زندگانی

امین زندگانی

بیوگرافی امین زندگانی

عکس های امین زندگانی

ویکی پدیا , تپش , فارس , مجله دیده بان

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پ
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
سایت شما:
* نظر شما:

قوانین ارسال نظر
قوانین ارسال نظر

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت < <دیوار خبر>>مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.