خانه اخبار تاثیر تغییرات اقلیمی بر گُلدهی و جمعیت زنبورهای عسل

تاثیر تغییرات اقلیمی بر گُلدهی و جمعیت زنبورهای عسل

41
0

کارشناسان زیست‌محیطی نسبت به تاثیر پدیده تغییرات اقلیمی بر گل‌هایی که وجود آنها برای زنبورهای عسل ضروری است، هشدار دادند.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، در یک مطالعه که اهمیت تاثیر تغییرات اقلیمی بر حشرات گرده افشانِ مهم را نشان می‌دهد کارشناسان علوم زیست محیطی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی دریافتند، فرا رسیدن زودتر از موعد فصول گلدهی و همچنین طولانی‌تر شدن این فصول می‌تواند تاثیرات نامطلوب روی زنبورهای عسل داشته باشد در حالی که زنبورها برای زنده ماندن و رشد خود به این گل‌ها وابسته هستند.

ربکا ایروین، استاد اکولوژی کاربردی در این دانشگاه و از کارشناسان مطالعه فوق که در مجله “Ecology letters” به چاپ رسیده می‌گوید: ما می‌خواستیم بدانیم که چطور تغییرات جوی روی جمعیت زنبورها به ویژه سه گونه از زنبورهای عسل که در ارتفاعات زندگی می‌کنند و گرده‌افشان‌های مهم و حیاتی هستند، تاثیر می‌گذارد.

وی افزود: بررسی کردیم که آیا تفاوت در زمان ذوب شدن برف‌ها و بارندگی تابستانی به طور مستقیم روی کلونی‌های زنبور عسل و بقای آنها تاثیر دارد یا این دو فاکتور ابتدا از طریق تاثیرگذاری روی گل‌ها برای زنبورها اهمیت بیشتری دارند؟

آنچه از مطالعات و آزمایشات فوق حاصل شد این بود که در واقع تاثیرات روی گل‌ها نقش حیاتی‌تری را در اثرگذاری روی جمعیت زنبورها ایفا می‌کند.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، مطالعات گسترده این گروه روی دیتاهای جمع‌آوری شده آشکار ساخت که ذوب شدن زودتر برف‌ها بر اثر گرم‌تر شدن هوا و کاهش بارش برف موجب می‌شود که گل‌ها پیش از موعد و زودتر شکوفا شوند که این امر موجب طولانی‌تر شدن فصل فرآیند گلدهی می‌شود و تغییر فوق نیز به نوبه خود روی رفتارهای کلونی زنبورها اثرگذار است.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۴۱)

آیسای من با سلام خلاصه و مفید بگم ، علاقه به نویسندگی دارم ، ورزش مورد علاقم هندباله ولی استقلالیه دو آتیشه هستم ، کار طراحی وب رو هم حرفه ای انجام میدم

ارسال پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Link Market - Free Link Exchange, Link Building and Link Trade Royallinkup Free Website Link Directory چاپ مقاله isi