مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار اقتصادیتحریم‌ها کمک‌های بین المللی به ایران را با مشکل مواجه کرده است- اخبار اقتصادی – مجله آیسام
شناسه خبر :176656
دوشنبه, 23 سپتامبر 2019
125
 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرهاد سرداری مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور در نشست خبری در ارتباط با پروژه‌های بین‌المللی سازمان جنگل‌ها اظهار کرد: پروژه‌های احیای جنگل‌های تخریب شده با کمک سازمانهای بین‌المللی در حال انجام است هرچند که به دلایل مختلف از جمله انتقال پول به دلیل […]


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرهاد سرداری مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور در نشست خبری در ارتباط با پروژه‌های بین‌المللی سازمان جنگل‌ها اظهار کرد: پروژه‌های احیای جنگل‌های تخریب شده با کمک سازمانهای بین‌المللی در حال انجام است هرچند که به دلایل مختلف از جمله انتقال پول به دلیل تحریم‌ها و مسائل اداری این روند کندتر شده است.

وی افزود: در این ارتباط پروژه‌ای با فائو داشته‌ایم که ایران سهم خود را به طور کامل پرداخت کرده است اما سازمان فائو بخشی ازسهم خود را از  پروژه پرداخت کرده است.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان‌ جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور ادامه داد: صندوق تسهیلات زیست محیطی نیز اعتباری برای ایران تعیین کرده بود تا برای اجرای پرژه‌های ایران در راستای جلوگیری از تخریب سرزمین پرداخت کنند، اما هنوز با طرح ایران موافقت نشده است.

وی اظهار کرد: جدا از مسائل تحریم خودتحریمهایی نیز داریم به طوری که کنفدارسیون مبارزه با بیان‌زایی که هر ساله در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و هزینه حضور را خود کشورها پرداخت می‌کنند وزارت خارجه ایران در این زمینه باید همکاری و فعالیت بیشتری داشته باشد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان‌ جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور یادآور شد: مسئول جف (صندوق تسهیلات زیست‌محیطی) این قول را داده که تا شش ماه آینده مشکل ایران برای پرداخت تسهیلات مرتفع شود.

سرداری یادآور شد: پروژه‌هایی که ایران با کمک این صندوق انجام می‌دهد بزرگ‌مقیاس است و معمولا بالای یک میلیون دلار به پروژه‌های ایران کمک می‌شود اما هنوز این صندوق پروژه جدید ایران را مصوب نکرده است.

وی  یادآورد شد: با توجه به انیکه پروژه ایران برای جلوگیری از تخریب سرزمین است، اعتبارات این صندوق در این بخش کم است اما امیدواریم که مساعدت لازم صورت گیرد.

سرداری در بخش پایانی صحبت‌های خود در ارتباط با جنگل‌کاری دست‌کاشت در کشور گفت: ۷ میلیون هکتار جنگل‌کاری دست‌کاشت در کشور وجود دارد که تنها ۲٫۵ میلیون هکتار آن با مطالعه و بررسی اولیه صورت گرفته و نتایج مفید و مناسبی به همراه داشته است.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +