صفحه اصلی اخبار روز اخبار فرهنگی تدارک شبکه‌های استانی تلویزیون در ۱۴ و ۱۵ خرداد- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

تدارک شبکه‌های استانی تلویزیون در ۱۴ و ۱۵ خرداد- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

0

به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم، به مناسبت سی‎ویکمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و نیمه خرداد ۱۳۴۲، مرکز سیمای استان‌های صداوسیما ۶۶ عنوان ویژه برنامه را برای پخش از شبکه‌های تلویزیونی استانی در نظر گرفته است. مجموع مدت زمان این برنامه‌ها، ۴ هزار و ۹۵۰ دقیقه بوده و محورهای مختلفی را دنبال می‌کنند.

بر این اساس موضوعاتی که در ویژه برنامه‌های سیمای استان‌ها به مناسبت این دو روز مد نظرند؛ شامل درس‌هایی از زندگی مذهبی، سیاسی و اجتماعی امام امت، تاریخ‌نگاری و تاریخ‌شناسی مبارزاتی حضرت روح‌الله، سیره و سبک زندگی امام، رفتار ایشان با خانواده و کودکان، بازخوردهای رسانه‌ای مراسم ارتحال امام خمینی(ره) با توجه به خیل عظیم و عاشقانه تشییع‌کنندگان از دیدگاه رسانه‌های خارجی و نقش امام راحل در الگوگیری مردم دیگر کشورها و شکل‌گیری مبارزات انقلابی است.

همچنین برنامه‌سازان به نگاه ویژه امام خمینی(ره) در مسئله استکبارستیزی توجه ویژه‎ای دارند.

در ویژه برنامه‌هایی که به مناسبت ۱۵ خرداد نیز تولید و روی آنتن شبکه‌های استانی می‌رود، به مسائلی همچون قیام این روز به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی، توجه به مفاهیمی همچون اعلام عزای عمومی‌که توسط امام خمینی(ره) در آن دوره بیان شد و تاثیرات این رویداد مهم بر تغییر اوضاع و احوال آن روزها پرداخته می‌شود.

همچنین بخش‌هایی از برنامه‌های ترکیبی، گفت‌وگومحور، صبحگاهی، شبانگاهی و کودک و نوجوان مراکز هم با مدت زمان ۱۳ هزار و ۱۵۱ دقیقه شامل ۹۵۳ عنوان برنامه، به این دو مناسبت اختصاص می‎یابد.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *