مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام تدریس 23 رشته جدید در دانشگاه علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری
شناسه خبر :99016
پنج‌شنبه, 16 آگوست 2018
109
 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان چهارمحال و بختیاری از اضافه شدن 23 رشته جدید به رشته‌های دانشگاه جامع کاربردی چهارمحال و بختیاری خبر داد. به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا فرید براتی در نشست خبری امروز با اعلام این خبر، اظهار کرد: دانشگاه علمی کاربردی برای پذیرش مهرماه 97 در مقطع کاردانی در […]


رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان چهارمحال و بختیاری از اضافه شدن 23 رشته جدید به رشته‌های دانشگاه جامع کاربردی چهارمحال و بختیاری خبر داد.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا فرید براتی در نشست خبری امروز با اعلام این خبر، اظهار کرد: دانشگاه علمی کاربردی برای پذیرش مهرماه 97 در مقطع کاردانی در 60 کد رشته محل مجوز اخذ کرده که از این تعداد 23 کد رشته جدید هستند.

وی با اشاره به اینکه این تعداد رشته در 8 مرکز علمی کاربردی استان ارائه خواهند شد، ادامه داد: تلاش شده که رشته‌های مهارتی در اولویت قرار گیرند.

براتی رشته‌های نساجی، عکاسی، رنگ‌سازی، بازیگری، گلیم و فرآوری خشکبار را از جمله رشته‌های جدیدی عنوان کرد که برای نخستین بار در اتمسفر آموزشی استان تعریف شده است.

وی در ادامه افزود: برای 23 رشته کارشناسی مجوز اخذ شده که از این تعداد، رشته‌های مدیریت ایستگاه پلیس، پدافند غیرعامل و گرافیک گرایش چاپ و بسته‌بندی جدید هستند.

براتی تصریح کرد: ظرفیت پذیرش هر کدام از رشته‌ها 50 نفر است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری همچنین از افتتاح مرکز تخصصی فرهنگ و هنر فرخشهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این مرکز از بهمن‌ماه 97 پذیرش دانشجو خواهد داشت.

راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور در بروجن بزودی

براتی در ادامه با اشاره به انجام پیگیری‌های لازم به منظور راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور در بروجن، تصریح کرد: دو مرکز نوآوری با ماموریت خودروسازی و داروسازی که پیش‌نیاز مرکز رشد هستند، در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در سطح کلان سیاست وزارت علوم ماموریت‌گرا و تخصصی کردن کلیه دانشگاه‌ها است که این کار در دانشگاه جامع علمی کاربردی عملیاتی شده است، گفت: پذیرش دانشجو از بهمن 96 در مراکز استانداری، جهاد کشاورزی، بهزیستی و فنی‌وحرفه‌ای متوقف شده اما تعدادی از رشته‌های این مراکز به سایر مراکزی که اعتبار لازم را داشتند، واگذار شد.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +