صفحه اصلی تشریح اقدامات عمرانی طرح تحول نظام سلامت

تشریح اقدامات عمرانی طرح تحول نظام سلامت

0

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: در دوران پس از انقلاب تا به کنون، موضوع سلامت موضوع اولویت‌داری برای دولت‌ها نبوده، اما خوشبختانه در دولت یازدهم مسئولین کشور در مجلس و دولت به این امر توجه ویژه‌ای کرده‌اند و آثار و برکات آن را هم دیده‌ایم.

به گزارش آیسام، دکتر سیدعلی صدرالسادات در جشنواره عمران سلامت تبریز گفت: ما برای خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی در حوزه سلامت به زیرساخت‌های مناسبی نیاز داریم؛ زیرساخت‌هایی که بتواند به این مقوله کمک اساسی کند. از این رو در دوران پس از انقلاب تا به الان موضوع سلامت موضوع اولویتداری برای دولت ها نبوده است. خوشبختانه دولت یازدهم این توجه را داشته است و مسئولین کشور در مجلس و دولت این توجه را کردند و ما هم آثار و برکات آن را مشاهده می‌کنیم و اگر این زیرساخت‌ها فراهم نمی‌شد، نمی‌توان انتظار داشت که خدمات مناسبی هم ارائه شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: در جشنواره عمران سلامت چه در سطح ملی و چه در سطح دانشگاهی فعالیت‌هایی که انجام شده، ارائه می‌شود. همچنین خیرین کمک‌های زیادی در این زمینه کرده‌اند و ناظرین و دست اندرکاران تلاش کردند و سختگیرانه و دلسوزانه این امر را به سرانجام رساندند و همه دست به دست هم دادند تا نتیجه کارها مورد رضای حق تعالی و مردم باشد.

صدرالسادات افزود: یکی از کارهایی که ما برای این دوره هدفگیری کردیم این است که بتوانیم شاخص تخت‌های بیمارستانی را به استاندارد مطلوب‌تری برسانیم.

وی اضافه کرد: در ابتدای دولت یازدهم شاخص تخت‌های بیمارستانی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۱.۶ بود در حالیکه نیاز ما بیشتر از این است. بنابراین اولین کاری که انجام دادیم افزایش تخت های بیمارستانی بود و در راستای آن طرح ۲۱ هزار تخت بیمارستانی را آغاز کردیم و خوشبختانه امروز مفتخریم که توانستیم این طرح را به اهدافش برسانیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه در بسته‌های طرح تحول سلامت اقدامات خوبی در حوزه عمرانی انجام شده، اضافه کرد: در طرح توسعه و تکمیل شبکه بهداشت نیز کارهای بسیار ارزشمندی انجام شده است که در سال‌های گذشته شروع شده بود و باید آنها را تکمیل می‌کردیم؛ چراکه این بستر باید فراهم می‌شد و نکته دیگر صرفه جویی و نگهداری از تجهیزاتی بود که باید آنها را با استفاده از مدلی نگهداری می‌کردیم.

صدرالسادات در ادامه با ارائه گزارشی از وضعیت طرح‌های ۲۱ هزار تخت بیمارستانی، تحول نظام سلامت و تکمیل و توسعه شبکه بهداشتی کشور گفت: در استان آذربایجان شرقی حدود ۶۰۰۰ تخت فعال وجود دارد که ۲۳۰۰ تخت آن فرسوده است و ما باید خدماتی را در این زمینه در استان انجام می‌دادیم. همچنین سهم استان در طرح بهسازی و توسعه بلوک‌های زایمانی ۷۲ تخت، کلینیک های ویژه به منظور ارائه خدمات ارزان به مردم ۱۴ پروژه و در طرح احداث و بهسازی اورژانس‌های بیمارستانی ۶۸ تخت است.

بنابر اعلام وب‌دا، وی گفت: در بحث ارتقای سرانه فضای بهداشتی نیز در نظر داریم این شاخص را از ۴۴ مترمربع به ۷۵ مترمربع به ازای هر هزار نفر برسانیم. همچنین طی سال های ۹۲ تا ۹۵ در مجموع تعداد ۴۵۱۵ واحد بهداشتی تکمیل شده است.

همچنین در این مراسم از تمبر یادبود جشنواره عمران سلامت تبریز توسط معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت رونمایی شد.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *