مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام تصاویر ماهواره‌ای از پرتاب احتمالی ماهواره دوم توسط ایران
شناسه خبر :783
جمعه, 8 فوریه 2019
468
 

تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده توسط یک شرکت آمریکایی نشان می‌دهد که ایران به‌رغم تهدیدات واشنگتن نسبت به برنامه موشک بالستیک خود، احتمالا دومین ماهواره را هم پرتاب کرده است.


این عکس‌ها توسط شرکت دیجیتال گلوب منتشر شده است، شرکتی که مجهز به ماهواره‌های متعدد در مدار زمین است و تصاویر به دست آمده را به متشریان دولتی، شرکت‌های بزرگ انفورماتیک و تحقیقاتی می‌فروشد.

پرتاب «ماهواره پیام» ایران در ماه گذشته موفقیت آمیز نبود و به دلیل قرار نگرفتن در مدار سقوط کرد. تهران تاکنون پرتاب ماهواره دوم را تائید نکرده است.

تصاویر روز سه شنبه ماهواره شرکت دیجیتال گلوب، سکوی پرتاب را به همراه موشک در مرکز فضایی امام خمینی در استان سمنان را نشان می‌دهد اما در تصاویر روز چهارشنبه ششم فوریه موشکی در این سکوی پرتاب وجود ندارد و آثار سوختگی پس از پرتاب بر سکو دیده می‌شود.

مقامات ایران قبلا گفته بودند که قرار است ماهواره «دوستی» را به فضا پرتاب کنند اما رسانه‌های این کشور تاکنون گزارشی از پرتاب آن منتشر نکرده‌اند. این در حالی است که گزارش‌های مربوط به ماهواره پیام نیز پس از پرتاب ناموفق آن به مدار زمین منتشر شد.

ایالات متحده، پرتاب ماهواره توسط ایران را بر خلاف قطعنامه شورای امنیت می‌داند و می‌گوید که این فعالیت‌های در راستای آزمایشات موشک بالستیک و در نهایت به دست آوردن توان سلاح هسته‌ای است.

ایران در واکنش به این ادعای واشنگتن، آزمایشات موشکی خود را برای تقویت توان دفاعی و پرتاب ماهواره را با مقاصد غیرنظامی می‌خواند و می گوید که این فعالیت‌ها ناقض هیچکدام از قطع‌نامه‌های شورای امنیت نیست.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفته بود که تهران قصدی برای ارتقاء برد موشک‌های خود ندارد اما توسعه برنامه‌های فضایی را با جدیت دنبال خواهد کرد.

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +