خانه اخبار تغییررشته ۱۴ هزار دانش‌آموز پایه دهمی/امکان تغییر رشته صرفا برای ورود به پایه یازدهم

تغییررشته ۱۴ هزار دانش‌آموز پایه دهمی/امکان تغییر رشته صرفا برای ورود به پایه یازدهم

36
0

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش با اشاره به افزایش نیم درصدی آمار ورود به شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش گفت: امسال بیش از ۱۴ هزار دانش آموز پایه دهم تغییر رشته دادند و وارد رشته تحصیلی مورد علاقه خود شدند.

قربانعلی افشانی در گفت‌وگو با ایسنا،  درباره میزان ورود دانش آموزان به شاخه‌های فنی و حرفه ای و کاردانش اظهار کرد: طبق آخرین آمار تا اواسط هفته گذشته، ۸۹۴ هزار نفر از پایه نهم به پایه دهم در هر سه شاخه تحصیلی وارد شدند که ۶۳٫۵ درصد آنها در شاخه نظری و ۳۶٫۵ درصد در شاخه کاردانش و فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل شده‌اند. 

وی افزود: آمار دانش آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای نسبت به سال گذشته نیم درصد افزایش یافته است که احتمالا با پایان یافتن زمان ثبت و ورود اطلاعات در سامانه سناد به یک درصد می‌رسد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه امسال در مقطع متوسطه دوم نظری چه تعداد از دانش آموزان تغییر رشته دادند؟ عنوان کرد: امسال بیش از ۱۴ هزار نفر در آزمون تغییر شاخه و رشته تحصیلی شرکت کردند و در یک پایه بالاتر، وارد شاخه مورد علاقه خودشان شدند.

به گفته افشانی، امکان تغییر رشته تحصیلی طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش فقط در پایان پایه دهم و برای ورود به پایه یازدهم امکان پذیر است.

انتهای پیام  

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۳۶)

آیسای من با سلام خلاصه و مفید بگم ، علاقه به نویسندگی دارم ، ورزش مورد علاقم هندباله ولی استقلالیه دو آتیشه هستم ، کار طراحی وب رو هم حرفه ای انجام میدم

ارسال پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Link Market - Free Link Exchange, Link Building and Link Trade Royallinkup Free Website Link Directory چاپ مقاله isi