مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام تنها 25 درصد منابع سفره‌های زیر زمینی یزد باقی مانده است
شناسه خبر :102151
پنج‌شنبه, 6 سپتامبر 2018
134
 

معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار یزد با بیان این‌که در حال حاضر 25 درصد از منابع سفره‌های زیر زمینی بیشتر باقی نمانده است، افزود:‌ در بخش کشاورزی استان یزد 900 میلیون مترمربع آب مصرف می‌شود که در هدف گذاری ما قرار شده 426 میلیون برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی کاهش یابد. محسن صادقیان در […]


معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار یزد با بیان این‌که در حال حاضر 25 درصد از منابع سفره‌های زیر زمینی بیشتر باقی نمانده است، افزود:‌ در بخش کشاورزی استان یزد 900 میلیون مترمربع آب مصرف می‌شود که در هدف گذاری ما قرار شده 426 میلیون برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی کاهش یابد.

محسن صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این‌که جلسه و صحبت کردن در مورد مدیریت منابع و نحوه تأمین آب برای استان، ما را راضی نمی‌کند،‌ اظهار کرد: امروز ما می‌دانیم که باید صاحب برنامه باشیم و الان می‌دانیم که در موضوع آب استان یزد چه می‌خواهیم.

وی، تغییر الگوی کشت را یکی از اولویت‌های اجرایی در حوزه کشاورزی دانست و بیان کرد: تاکنون 800 کنتور چاه‌ها به کنتور هوشمند مجهز شدند که تجهیز 1000 کنتور دیگر در دستور کار است.

صادقیان، بازچرخانی آب در بخش صنعت را از دیگر ضرورت‌های اجرایی در حوزه مدیریت منابع آبی استان یزد عنوان کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است در بخش آب شرب تا سال 1400، 10 میلیون مترمکعب کاهش مصرف داشته باشیم.

معاون عمرانی استاندار یزد با اشاره به ضرورت تدوین برنامه منسجم برای توسعه صنعت گردشگری استان، خاطرنشان کرد: یزد برخلاف دیگر استان‌های کشور با وجود گردشگر اروپایی هنوز آن طور که باید شاید اقدامات نرم افزاری مطلوبی در این حوزه انجام نداده است.

وی با تصریح بر اینکه نبود برنامه راهبری مدون و منسجم یکی از معضلات و مشکلات موجود در حوزه عمرانی استانداری یزد بوده است، ادامه داد: به همین دلیل  از 19 فروردین ماه امسال تمام وقت و تلاش خود را برای تدوین برنامه منسجم و بلند مدت حداقل تا سال 1400 صرف کردیم.

صادقیان با بیان این‌که در هفته دولت امسال 437 طرح افتتاح شده است،‌ تصریح کرد: با وجود مشکلات مالی متعدد 1134 میلیارد تومان برای طرح هفته دولت امسال هزینه شده است.اشتغالزایی برای 3058 نفر  یکی از مهمترین ویژگی‌های هفته دولت سال 97 بوده است. از کل اعتبارات هزینه شده، 170 میلیارد تومان از منابع ملی، 70 میلیارد تومان از منابع استانی، 47 میلیارد تومان منابع داخلی دستگاه‌ها، 14 میلیارد تومان از منابع خیری و 830 میلیارد تومان از منابع بخش خصوصی و سرمایه گذاری تأمین شده است.

وی ادامه داد: جذب مشارکت بخش خصوصی نگاه این دوره مدیریت معاونت عمرانی استانداری یزد است که امیدواریم بتوانیم با جذب سرمایه گذار در حوزه‌های مختلف قدمی هرچند کم در راستای کاهش بیکاری و توسعه اقتصادی استان یزد برداریم.

معاون استاندار یزد با اشاره به اقدامات مطلوب انجام شده در حوزه راه،‌ خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که 4600 کیلومتر راه در استان یزد وجود دارد، متوسط سالانه 100 کیلومتر راه به ظرفیت راهداری استان یزد اضافه شده است. امروز حتی روستاهای با 10 خانوار در استان یزد راه‌های استاندارد دارند و خوشبختانه امروز 97 درصد جامعه شهری و روستایی استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +