مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار اقتصادیجزییات جدید از شناور توقیفی ایران توسط کویتی ها/ پیمانکار کره ای فراری است- اخبار اقتصادی – مجله آیسام
شناسه خبر :123153
سه‌شنبه, 18 ژوئن 2019
134
 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسین زارعی در نشست خبری با بیان این‌که بعد از واگذاری تاید واتر به بخش خصوصی شاهد تغییر نگاه در این مجموعه بوده‌ایم، اظهار کرد: به دلیل دولتی بودن اهداف متفاوت بود،‌الان هدف ما فقط سودآوری شرکت است. طی ۸ ماه اخیر تلاش کرده‌ایم این نگاه در مجموعه نهادینه […]


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسین زارعی در نشست خبری با بیان این‌که بعد از واگذاری تاید واتر به بخش خصوصی شاهد تغییر نگاه در این مجموعه بوده‌ایم، اظهار کرد: به دلیل دولتی بودن اهداف متفاوت بود،‌الان هدف ما فقط سودآوری شرکت است. طی ۸ ماه اخیر تلاش کرده‌ایم این نگاه در مجموعه نهادینه شود؛ هم‌اکنون ۴۳۰۰ نفر پرسنل داریم.

وی با بیان این‌که تاید واتر در تمام بنادر کشور از جمله شهید رجایی حضور دارد، افزود:‌ سال ۹۶ حدود ۶۰ میلیارد مجموعه سود شرکت بود،‌امسال این رقم به ۱۶۰ میلیارد تومان رسیده و انتظار افزایش آنرا علی رغم محدودیت شرایط در سال جاری را داریم.

وی تصریح کرد: حدود ۱۰ در بیمه و مالیات تاید واتر مشکل داشت که بین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان بود. این مسئلهرا برطرف کرده‌ایم و مشکلات مربوط تا سال ۹۶ حل شده است.

وی یادآور شد: قراردادهای پیمانکاری (حدود ۸۶۰۰ قرارداد) مورد بازنگری قرار گرفت و برخی از آنها به دلیل زیانده بودن به نصف کاهش یافت. 

مدیرعامل تایدواتر با اعلام این که خرید خارجی به زیر ۲۰ درصد رسیده و ۸۰ درصد با استفاده از مهندسی معکوس تامین می‌شود، اظهار کرد:‌ قراردادهای تاید واتر ساماندهی شده است؛ به عنوان مثال در بخش کشنده ها برون سپاری را قطع کرده و حدود ۲۰ میلیارد تومان که به همین دلیل از شرکت خارج می شد، بازگردد.

زارعی با بیان این که تاید واتر به یک شرکت هلدینگ تبدیل شده که فقط بر عملکرد شرکت ها نظارت می کند، گفت: قراردادهای واسطه ای بندری را قطع کرده ایم.

وی با یادآوری اینکه بیش از ۲۰۰ دستگاه اتومبیل داریم و به نطر می رسد بخشی از ایران خودرو هستیم، افزود: افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل وجه نقد و دریافتی سهامداران تا ۲۰ روز آینده عملیاتی می شود.

مدیرعامل تاید واتر با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار سهامدار خرد داریم که حدود ۸۰۰۰ سهامدار از مجموعه خودمان است، گفت: برخی از این سهامداران ۳۰ سال است که این سهام را در اختیار دارند و خیلی از آنها جزو پرسنل ما هستند.

زارعی افزود: تاید واتر در حوزه حمل و نقل بین شهری فعال نبود که اخیرا در بندر چابهار به صورت  مشارکتی وارد شده ایم. چند صد کشنده در اختیار داریم که می توانیم برای حمل و نقل درون شهری از آنها استفاده کنیم.

وی با یادآوری این‌که امور بندری حدود ۸ شناور داریم، گفت: یک شناور در حال ساخت هم داریم که طی سال های اخیر هیچ درآمدی نداشتند  برای استفاده از این ظرفیت شرکتی را تاسیس کرده ایم. امسال انتظار داریم ۳۰ درآمدهای دریایی داشته باشیم.

وی با اشاره به وصول حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد

درباره شناور توقیف شده در کویت

ربایش شناور تاید واتر در کویت

یکی از شناورهای ما اوایل سال قبل قراردادی با شرکت کویتی به ارزش روزانه ۵۰۰۰ یورو امضا شد، گفت: قرار بوده ۶ ماه این شناور کار کند که یک جرثقیل دارد که ۲۵۰۰ تن را می تواند بلند کند.کار انجام می شود و مجوز خروج از بندر شئبیه می گیرد و به آبهای بین المللی می آید.

وی ادامه می دهد: این ماجرا مربوط به مهرماه است؛ دو شناور کویتی شناور تاید واتر را با زور بر می گردانند. قوانین بین المللی با دزدی دریایی مخالف است و باید حکم دادگاه برای این کار باشد.

وی بیان کرد:  تا امروز حتی یک خط از طرف دادگاهی، پلیس امنیت، پلیس منکرات به ما ندادند که مثلا در کویت حجاب را رعایت نکردند. اما بر اساس اخبار غیررسمی می گویند این شناور پرچم و اسم خود را عوض کرده است.

مدیرعامل تاید واتر با بیان این که ما شناور را ایرانی تحویل گرفتیم و ایرانی پس گرفتیم، اظهار کرد: پریشب اجازه دادند غذا را به کرو جدید برسانیم. این شناور دورتر از سواحل کویت است.

زارعی گفت: تا امروز کویت به ما برای رسیدگی به وضعیت شناور ویزا نداده است. سهامدار عمد۶ ما از طریق روابطی که داشته توانسته برای رسیدگی به وضعیت شناور وکیل گرفته است.

وی با بیان ” شنیده ایم که خدمه شناور آشغال را داخل دریا ریخته است، افزود: می دانیم چه اتفاقی افتاده است، به نظر می رسد در کویت طائفه ای عمل می شود.

وی با بیان این که از وزارت امور خارجه ۶ بار درخواست کرده ایم بتوانیم به کویت سفر کرده و به امور شناور رسیدگی کنیم، تصریح کرد: فکر میکردیم ارگان دولتی می روند و شناور ما را که جزو دارایی های ایران است را آزاد می کنند. 

وی با بیان این که پیمانکار کره ای که شناور در اختیار وی بود الان فراری است،  اظهار کرد: در قرارداد این شناور تضمین محکمی نگرفته ایم که بتوانیم برای آزادی آن اقدام کنیم.

مدیر عامل تاید واتر اظهار کرد: اگر کویتی ها نتوانند ادعای خود را اثبات کنند باید تمام خسارت های مربوط به خواب این شناور را بر اساس قوانین بین المللی پرداخت کنند. قطعا این عدد از پولی که قرار بود شناور از کار کردن کسب کند،  بالاتر خواهد بود.از این به دنبال حل این مسئله از طریق قانونی هستیم.

زارعی با بیان اینکه از سال گذشته درآمد جدید داریم به نام سالویج، گفت: حدود ۱۰۰ شناور مغروق در خور موسی داریم که ۷ فروند آن که بیشترین مشکل را برای تردد ایجاد کرده بودند را خارج کردیم.

وی با بیان این که سازمان بنادر در این موضوع با ما خوب تا کرده است، افزود: امسال هم قرار است ۳ فروند در این منطقه خارج سازی شود که امیدواریم ما آنرا انجام دهیم.

به گفته وی،  هر شناور مغروق برای شناورسازی ۳٫۳ میلیون دلار نیاز دارد.

وی این را گفت که احتمالا یک شرکت تخصصی در زیرمجموعه تاید واتر برای سالویج تاسیس شود.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +