صفحه اصلی اخبار روز اخبار فرهنگی حجت‌الاسلام طائب: ثبات و پیشرفت نظام اسلامی مرهون بصیرت و مقاومت شهدای انقلاب اسلامی است- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

حجت‌الاسلام طائب: ثبات و پیشرفت نظام اسلامی مرهون بصیرت و مقاومت شهدای انقلاب اسلامی است- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

0

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا،‌ مراسم سالگرد شهدای گردان‌های حبیب و ابوذر در عملیات بیت‌المقدس ۷ به همت هیئت شهداری گردان‌های حبیب و ابوذر لشکر محمد رسول الله (ص) در قطعه ۲۹ و در کنار مزار آنان در بهشت زهرا(س) برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از دلاوران و  یادگاران دوران جهاد و شهادت، خانواده‌های معظم شهیدان، رزمندگان، جانبازان و آزادگان سرفراز و دلاورمرد این عملیات حضور داشتند،‌ ابعاد این عملیات و تأثیر آن در سرنوشت جنگ مورد بررسی قرار گرفت.

سردار حسن محققی  از یادگاران دوران پرافتخار دفاع مقدس که خود در عملیات مذکور در کسوت فرمانده تیپ سوم لشگر محمد رسول‌الله(ص) با رشادت‌آفرینی‌ها و ایثارگری‌ها ،‌به مقام جانبازی نائل شده است، به تشریح شرایط و موقعیت انجام عملیات، تقلاهای ارتش صدام برای بازپس گیری برخی از مناطقی که توسط رزمندگان اسلام فتح شده بود، پرداخت.

وی گفت: انجام عملیات بیت‌المقدس هفت در سال ۶۷ و جانفشانی رزمندگان دلاور مرد لشکر حضرت رسول(ص) از جمله گردان‌های حبیب و ابوذر، مانع تحقق این هدف شوم شد و در مسیر پیشروی‌های صدامیان برای باز پس‌گیری مناطق فتح شده اختلال ایجاد کرد و حرکت ماشین ارتش بعث را متوقف کرد.

در ادامه این مراسم سردار سید محمود حسینی از آزادگان سرافراز که در آن عملیات فرماندهی گردان جعفر طیار را بر عهده داشت، به ارائه تحلیلی از عملیات بیت المقدس ۷ پرداخت و گفت: این عملیات در ۲۳ خرداد ۶۷ در گرمای هوا بیش از  ۵۰ درجه بالای صفر انجام شد اما با این‌حال رزمندگان اسلام با شجاعت و مقاومت خطوط ارتش صدامی را شکستند و بسیاری از آنان همچون سید و سالار شهیدان با تشنگی مفرط به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج مهدی طائب نیز که خود از جانبازان دفاع مقدس و یکی از فرماندهان تیپ سوم لشگر حضرت رسول(ص) در این عملیات بود نیز با تجلیل از مقام شامخ شهیدان طی سخنانی به عنصر بصیرت در میان رزمندگان دفاع مقدس و به ویژه نیروهای گردان‌های حبیب و ابوذر  اشاره کرد و گفت: بر خلاف برخی خواص که در بحبوحه نبرد از سازش و کوتاه آمدن سخن می‌گفتند، آنان استوار ایستادند و تا سرحد شهادت مقاومت کردند. زیرا آنان پیشرفت‌های امروز جمهوری اسلامی را در سایه مجاهدت‌های خالصانه خود می‌دیدند که علی رغم برخی مشکلات و تهدیدها همچنان به پیش می‌رود.

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی در هنگام ظهور با دو ابرقدرت مواجه بود گفت: ابرقدرت شرق که از هم فروپاشید و امروز شاهد هستیم که ابرقدرت غرب نیز با بحران و چالش در داخل خود مواجه هست که نوید فروپاشی زودهنگام آن نیز به گوش می‌رسد.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *