مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام حرکت به سمت ایجاد و توسعه‌ دانشگاه‌های نسل سوم یک الزام است
شناسه خبر :90238
دوشنبه, 18 ژوئن 2018
119
 

معاون فرهنگی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز حرکت به سمت ایجاد و توسعه‌ دانشگاه‌های نسل سوم که آموزش، پژوهش و کارآفرینی و تولید سرمایه‌ی اجتماعی را امری بدیهی و از ضرورت‌ها دانست. به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، کوروش عزیزی با بیان این مطلب اظهار کرد: به موازات پیشرفت در سطوح و […]


معاون فرهنگی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز حرکت به سمت ایجاد و توسعه‌ دانشگاه‌های نسل سوم که آموزش، پژوهش و کارآفرینی و تولید سرمایه‌ی اجتماعی را امری بدیهی و از ضرورت‌ها دانست.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، کوروش عزیزی با بیان این مطلب اظهار کرد: به موازات پیشرفت در سطوح و ابعاد گوناگون علمی، با توجه به اینکه مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها مبدا و منشاء تولید علم محسوب می‌شوند، از چند سال پیش تصمیم بر آن شد تا با به‌روزرسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ارتقای سطح علمی و پژوهشی این مرکز آموزش پزشکی، توان و اعتبار دانشجویان این دانشگاه در زمینه های مختلف تقویت شود .

وی با اشاره به اینکه تقویت بنیه علمی و پژوهشی دانشگاه های یک کشور، تاثیری مستقیم بر ارتقای سطح توانمندی‌های علمی و عملی آن کشور دارد، ادامه داد: دانشگاه‌های نسل یک، تنها در زمینه آموزش و در دانشگاه های نسل دوم که بسیاری از دانشگاه‌های ایران را شامل می شوند، آموزش و پژوهش را مد نظر داشته و دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در نسل سوم دانشگاه شاهد ارتقاء سطح عملکرد این مراکزعلمی هستیم،گفت: در دانشگاه های نسل سوم، علاوه بر آموزش و پژوهش هدفمند، سیاست ها به گونه ای طراحی می‌شود که در خروجی این دانشگاه ها ما شاهد کارآفرینی، تولید سرمایه، ارتقای امید و نشاط باشیم .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن متفاوت خواندن اشتغال‌زایی و مفهوم کارآفرینی، ادامه داد: یکی از ابعاد بسیار مهم این ارتقا به نسل سوم، رویکرد فرهنگی و تغییر نگرش مدیران ارشد، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه به مفاهیم آموزش، پژوهش و کارآفرینی و تولید سرمایه است که در این میان، نقش اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه و تغییرات در شرح وظیفه آنان بسیار برجسته و تعیین کننده خواهد بود.

عزیزی افزود: در این برنامه، هر یک از کارکنان دانشگاه به منزله یک فرد کارآفرین در سطح دانشگاه فعالیت دارند و مجموعه فعالیت ها باید در راستای کارآفرینی و تولید سرمایه و انگیزه ایجاد کارآفرینی باشد .

به گزارش روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، دکتر عزیزی ادامه داد: با توجه به اینکه کتابچه شاخص‌ها و تعاریف و مفاهیم این دانشگاه نسل سوم در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تدوین و استخراج شده است و از آنجا که نقش هر یک از مدیران معاونت فرهنگی نیز در این کتابچه دیده شده، به زودی شاهد برگزاری کارگاه های آموزشی مستمر در این زمینه در سطح معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه هستیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه برای نیل به اهداف تعیین شده، باید مقرراتی که ممکن است با این سیاست همخوانی نداشته باشند، به گونه ای اصلاح شود تا در خدمت اهداف این ارتقای سطح و نسل قرار گیرند، یادآور شد: بر اساس تایید و موافقت هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کمیته سیاست‌گذاری دانشگاه نسل سوم موظف است تا پایان سال ۱۴۰۴ میلادی به شاخص ها و اهداف تعیین و تایید شده رسیده باشد.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +