مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار اقتصادیحساس ترین ۱۸ ماه پیش روی اقتصاد جهان و ایران- اخبار اقتصادی – مجله آیسام
شناسه خبر :270171
جمعه, 22 می 2020
87
 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مجمع جهانی اقتصاد از ۳۵۰ متخصص خبره در زمینه ریسک در سراسر جهان خواسته تا بیشترین نگرانیهای احتمالی در مورد ریسک های ناشی از COVID-19 را طی ۱۸ ماه آینده ارزیابی نمایند. ارزیابیهای مجمع جهانی اقتصاد نشان میدهد خطرات اقتصادی در صدر خطرات قرار گرفته است. رکود اقتصادی، بروز ورشکستگیها […]


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مجمع جهانی اقتصاد از ۳۵۰ متخصص خبره در زمینه ریسک در سراسر جهان خواسته تا بیشترین نگرانیهای احتمالی در مورد ریسک های ناشی از COVID-19 را طی ۱۸ ماه آینده ارزیابی نمایند.

ارزیابیهای مجمع جهانی اقتصاد نشان میدهد خطرات اقتصادی در صدر خطرات قرار گرفته است. رکود اقتصادی، بروز ورشکستگیها و عدم موفقیت صنایع در بهبود اختلال ایجاد شده در زنجیره های تامین مهمترین خطرات محسوب میشوند.

علاوه بر این، ادامه محدودیت های مرزی برای مردم و تجارت خارجی کشورها تا سال ۲۰۲۱ یکی دیگر از نگرانیهای جدی در ۱/۵ سال پیش رو در جهان مطرح شده است.

افزایش اضطراب اجتماعی ناشی از گسترش و ادامه بیکاری افرادی که در اثر بحران کرونا شغلهای خود را از دست داده یا خواهند داد از خطرات دیگر پیش رو تشخیص داده شده است. به ویژه آن که ممکن است این مشکلات به آسیبهای بین نسلی تبدیل شوند.

عباس علوی راد کارشناس اقتصادی معتقد است، در حوزه ریسکهای غیر اقتصادی ناشی از بحران کرونا در افق پیش رو، حملات سایبری با اهمیت تر تشخیص داده شده است. به ویژه آن که با انجام فاصله گذاری اجتماعی، ظرفیتها و ابزارهای دیجیتال در همه ی کشورها به عرصه اقتصاد بدون تماس وارد شده اند که این ممکن است خطرات جرائم سایبری را افزایش دهد.

اما در مقابل ریسک های نوظهور و مخاطره آمیز ناشی از کرونا برای اقتصاد جهانی در افق پیش رو، فرصتهای عظیمی نیز قرار دارند. بحران کرونا در ورود فناوری به عرصه های آموزش، کار، تولید و مراقبت به طور بالقوه انقلابی ایجاد کرده است. 

به اعتقاد علوی راد، در یک ارزیابی کلی، ریسک های سه گانه ادامه رکود اقتصادی، ‌گسترش اضطراب اجتماعی ناشی از بیکاری و ادامه محدودیت های مرزی، بویژه با کشورهای همسایه در ۱۸ ماه پیش رو برای اقتصاد ایران مخاطره آمیز تر خواهند بود.

 البته اقتصاد ایران نیز با همه ی مشکلات ساختاری و خاص خود توانسته و در افق پیش رو هم‌ خواهد توانست همچون اقتصاد جهانی در مقابل ریسکهای مطرح شده از فرصتهای ناشی از بحران کرونا برای فردا بهتر استفاده نماید. چشم انداز خطرات پیش رو، ضرورت تغییر کردن قبل از اینکه خیلی دیر شود را گوش زد میکند و این قلب ماجرا است. 

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +