صفحه اصلی اخبار روز اخبار فرهنگی حضور کاروان زیر سایه خورشید در خبرگزاری تسنیم- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

حضور کاروان زیر سایه خورشید در خبرگزاری تسنیم- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

0

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، جمعی از خادمان آستان حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) با حضور در خبرگزاری تسنیم ضمن گرداندن پرچم گنبد منوّر آستان امام هشتم در تحریریه با مدیران و خبرنگاران این رسانه دیدار و گفت‌وگو کردند.

«جعفر درونه» قائم مقام خبرگزاری تسنیم در این مراسم طی سخنانی ضمن خیرمقدم به خادمان بارگاه رضوی و تشریف فرمایی آنان، مجموعه خبرگزاری را تشکّلی جوان‌محور معرفی کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب به دو موضوع مهم «امیدآفرینی و جوان‌گرایی» تأکید ویژه کرده‌اند.

وی افزود: بارگاه منوّر امام رضا (ع) محلی برای زنده شدن روح امید در دل انسان‌هاست، بسیاری از افراد وقتی رگه‌هایی از نامیدی در دلشان ایجاد می‌شود، خودشان را به حرم مطهر امام رضا(ع) می‌رسانند و نور امید در دلشان زنده می‌شود. براین اساس هر کسی که تلاش می‌کند دلهای مردم را به آن سرزمین نور پیوند بدهد، قطعاً ماجور خواهد بود واگر ما نیز در خبرگزاری چنین توفیقی داشته باشیم به آن افتخار می‌کنیم.

قائم مقام خبرگزاری تسنیم با اشاره به توصیه‌ رهبر معظم انقلاب به گسترش «معنویت و اخلاق» به عنوان یکی از محورهای اصلی در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: این موضوع به قدری مهم است که اگر لحظه‌ای از آن غفلت کنیم، دچار مشکلات مختلفی خواهیم شد. خداوند گوهر تابناک  حرم رضوی را برای ما  قرار داده تا به وسیله آن بتوانیم برای تحقق این توصیه گام برداریم.

درونه با تأکید بر اینکه زیارت امام رضا (ع) آثار تربیتی، آگاهی‌بخشی و بصیرت‌افزایی بسیاری برای ملت ایران دارد، اظهار کرد: حرم امام رضا (ع) پناهگاه ما است. ما با تمسک به امام رضا (ع) واقعاً امیدوار هستیم که با ولایت و محبت ایشان خداوند گناهان و خطاهایمان را ببخشد. نباید در جامعه از آثار تربیتی زیارت حضرت رضا (ع) غافل شد، ما نیز در خبرگزاری وظیفه خود می‌دانیم که مردم را با مکتب تربیتی زیارت و آثار آن هرچه بیشتر آشنا کنیم.

وی در ادامه گفت: این مکتب در طول سال‌های سال همچنان پابرجاست و زنده و پویا باقی مانده است، این وظیفه تمام متولیان فرهنگی است که در راستای ماندگاری و تقویت هرچه بیشتر آن بکوشند.

وی در ادامه به یکی دیگر از آثار مکتب زیارت با عنایت به حقیقتی که در اذن دخول حرم مطهر رضوی بر زبان جاری می‌کنیم اشاره کرد و گفت: ما در اذن دخول زیارت امام هشتم علیه السلام می‌خوانیم: «وَفَتَحْتَ بابَ فَهْمِی بِلَذِیذِ مُناجاتِهِمْ» این نشان می‌دهد مکتب زیارت اثر آگاهی بخشی و بصیرت افزایی دارد و مناجات با ولی خدا فهم انسان را افزایش و ارتقاء می‌دهد.

درونه برای اعضای کاروان زیرسایه خورشید و خدام آستان رضوی آرزوی توفیق نمود و از حضور آنان در خبرگزاری تسینم قدردانی و از آنان درخواست نمود تا با حضور در بخش‌های مختلف خبرگزاری، فضای خبرگزاری را با عطر یاد امام رضا علیه السلام معطر نمایند.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *