مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام سرگرمیحقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!
شناسه خبر :127306
چهارشنبه, 26 ژوئن 2019
1059
 

مجله آیسام به نقل از برترین‌ها: حتی اگر به اطلاعات آماری علاقه‌ای نداشته باشید، باز هم تعدادی از حقایق به سادگی می‌تواند باعث شگفتی شما شود. آیا می‌دانید مک دونالد هر ثانیه چند همبرگر می‌فروشد؟! جواب شما را شگفت زده خواهد کرد. پس در ادامه با مجله آیسام به نقل از برترین‌ها همراه باشید تا […]


مجله آیسام به نقل از برترین‌ها: حتی اگر به اطلاعات آماری علاقه‌ای نداشته باشید، باز هم تعدادی از حقایق به سادگی می‌تواند باعث شگفتی شما شود. آیا می‌دانید مک دونالد هر ثانیه چند همبرگر می‌فروشد؟! جواب شما را شگفت زده خواهد کرد.

پس در ادامه با مجله آیسام به نقل از برترین‌ها همراه باشید تا به شما حقایقی آماری را معرفی کنیم که دانستن آن‌ها می‌تواند باعث شگفتی شما بشود.

تعداد درختان روی زمین از تعداد ستاره‌های موجود در کهکشان راه شیری بیشتر است

در حالی که مطمعنا کار راحتی نبوده است، اما هزاران داوطلب، دوست دار محیط زیست، دانش آموز و دانشجو از سرتاسر جهان به یکدیگر پیوستند تا تلاش کنند که تعداد درختان روی سیاره زمین را بشمارند. همین طور برای تعداد ستارگان موجود در کهکشان راه شیری که البته دانشمندان خود به تنهایی باید این کار را می‌کردند! با در کنار هم قرار دادن این اعداد، نتایج شگفت انیز و تعجب آوری به دست آمد. حدود ۳ تریلیون درخت بر روی سیاره زمین و تنها ۴۰۰ میلیارد ستاره در کهکشان راه شیری وجود دارد! ۳ تریلیون درخت ممکن است زیاد به نظر برسد، اما باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که حدود ۱۵ میلیارد درخت هر ساله قطع می‌شوند. به همین خاطر است که دانشمندان، سازمان‌های حامی محیط زیست را برای تلاش در حفظ جنگل‌ها تشویق می‌کنند.

آلمان دارای کمترین نسبت کودک به کل جمعیت کشور در جهان است

حقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!

مطابق با نمودار توزیع جمعیت بر طبق سن، تنها ۱۲ درصد جمعیت آلمان کمتر از ۱۴ سال سن دارند. بیشترین سهم این نمودار به افراد ۲۵ تا ۵۴ سال تعلق دارد که ۴۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. برای مقایسه به طور مثال، در کنیا وضعیت کاملا متفاوت است. در این کشور کودکان زیر ۱۴ سال حدود ۴۰ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.


چین را می‌توان جمهوری طلائی هم نامید!

حقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!

جمهوری خلق چین را به درستی می‌توان جمهوری طلائی هم نامید، چونکه این کشور بزرگترین تولید کننده طلا در جهان است. بر اساس تحقیقات، در یک دهه اخیر، چین حدود ۴۴۰ تن طلا را هر ساله تولید کرده است. صنعت استخراج و تولید طلا در چین توانسته است سرمایه گذاران خارجی زیادی را به سوی خود بکشاند که منجر به پیشرفت قابل توجه این کشور در تولید طلا شده است.


بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر با نام خانوادگی “کارلسون” در سوئد وجود دارد

حقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!

البته این نام سومین نام محبوب در کشور است و رتبه اول و دوم پر تکرارترین نام خانوادگی در این کشور را “اندرسون” و جوهانسن” تشکیل می‌دهند. در این کشور ۱۰ میلیون نفری، بیشتر از ۲۴۰ هزار نفر دارای نام خانودگی اندرسون هستند.


جمعیت جهان نسبت به هزار سال قبل ۲۲ برابر شده است

حقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!

بر طبق آمار، در سال ۱۰۰۰ میلادی تنها حدود ۲۷۵ میلیون نفر بر روی کره زمین زندگی می‌کرده اند. اما وضعیت به طرز چشمگیری در سال ۲۰۰۰ میلادی تغییر کرده است و جمعیت زمین در این سال به بیش از ۶ میلیارد نفر رسیده است. وضعیت وقتی عجیب‌تر می‌شود که بفهمیم در حال حاضر این عدد به بیش از ۷ میلیارد نفر رسیده است! حال این عدد را برای سال ۳۰۰۰ تصور کنید!


در طول عمر خود، شما آنقدر راه می‌روید که اگر آن‌ها جمع شوند می‌توانید ۴.۵ بار دور زمین را طی کنید

حقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!

دیدید که آمار چقدر می‌تواند شگفت انگیز باشد! یک فرد معمولی حدود ۷۵۰۰ گام را در طول روز بر می‌دارد و میانگین امید به زندگی ۸۰ سال است. بر اساس این اطلاعات، محققان حساب کرده اند که ما بیشتر از ۱۷۷ هزار کیلومتر را در طول عمر خود راه می‌رویم و اگر شما ۴.۵ بار زمین را دور استوا راه بروید به این میزان خواهد بود.


کمترین تولد‌ها در روز شنبه اتفاق می‌افتد

حقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!

محققان اخیرا یک تحقیق جالب را برای فهمیدن اینکه کدام روز هفته دارای بیشترین تولد است را انجام داده اند. بر همین اساس روز سه شنبه با ۱۸ درصد برنده این رقابت در میان روز‌های هفته شد. پنج شنبه با ۱۴ درصد در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. همچین کمترین تولد‌ها نیز در روز شنبه اتفاق می‌افتد.


۹۰ درصد ایمیل‌هایی که افراد دریافت می‌کنند، هرزنامه هستند

حقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!

بر طبق آمار شرکت سیسکو، حدود ۹۰ درصد ایمیل‌هایی که در سراسر جهان ارسال می‌شوند را هرزنامه‌ها تشکیل می‌دهند. همچنین آمریکا بزرگترین منبع ارسال این ایمیل‌ها است که حدود ۱۸ درصد کل این ایمیل‌ها از آمریکا ارسال می‌شوند. ترکیه با ۹ درصد و روسیه با ۸ درصد در جایگاه بعدی قرار می‌گیرند. بسیاری از این هرزنامه‌ها حاوی لینک‌هایی است که فرد را وارد وب سایت‌های خطرناکی می‌کند که می‌تواند باعث آلودگی سیستم و رایانه شما به ویروس شود.


مک دونالد هر ثانیه ۷۵ همبرگر می‌فروشد!

حقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!

مک دونالد طرفداران زیادی را در سرتاسر جهان دارد. پس جای تعجب نیست که بدانیم این شرکت هر ثانیه ۷۵ همبرگر را می‌فروشد. مک دونالد حتی وب سایتی را دارد که شما می‌توانید ببینید هر کدام از محصولات آن‌ها چه مقدار در جهان فروش دارند.


در ایالات متحده هر روز ۱۷۰۰ نفر میلیونر می‌شوند

حقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!

تعداد افراد میلیونر در آمریکا به طور عینی هر روزه افزایش می‌یابد. بر طبق آمار بلومبرگ تا سال ۲۰۲۰ میلادی بیشتر از ۳ میلیون نفر به افراد میلیونر در این کشور افزوده می‌شود و تعدا آن‌ها به ۶ میلیون نفر می‌رسد.


جمعیت بنگلادش از روسیه بیشتر است

حقایقی عجیب و غریب از سرتاسر جهان برای عاشقان آمار!

باور کنید یا نه بندگلادش کشوری که مساحت آن برابر با استان فارس است، دارای جمعیتی بیشتر از کشور پهناور روسیه است. روسیه دارای جمعیتی برابر با ۱۴۴ میلیون نفر است در حالی که جمعیت بنگلادش تقریبا ۱۶۵ میلیون نفر است. موضوع زمانی شگفت انگیز است که مساحت دو کشور را با هم مقایسه می‌کنیم. مساحت کشور بنگلادش ۱۱۶ بار از کشور روسیه کوچکتر است. بنگلادش دارای زمین‌هایی به شدت حاصل خیز می‌باشد. همچنین این کشور دارای رودخانه‌های زیاد و انبوهی است که کار حمل و نقل در این کشور را بسیار راحت کرده است.

منبع: BrightSide

تبلیغات

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +