مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام تکنولوژیحمایت ۱۲۵۰ میلیارد ریالی صندوق نوآوری از شرکت‌های فعال در جبهه‌ مقابله با کرونا
شناسه خبر :243221
چهارشنبه, 25 مارس 2020
117
 

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی جزئیات حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های فعال در جبهه مقابله با کرونا را تشریح کرد. «علی وحدت» درباره حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای تولید اقلام مبارزه با کرونا، گفت: «با توجه به شیوع بیماری کووید-۱۹ در کشور در انتهای سال گذشته و لزوم اقدام مؤثر از […]


رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی جزئیات حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های فعال در جبهه مقابله با کرونا را تشریح کرد.

«علی وحدت» درباره حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای تولید اقلام مبارزه با کرونا، گفت:

«با توجه به شیوع بیماری کووید-۱۹ در کشور در انتهای سال گذشته و لزوم اقدام مؤثر از سوی تمامی نهادهای اثرگذار در این حوزه، صندوق نوآوری و شکوفایی با کسب رهنمود از اعضای محترم هیأت امنا نسبت به طراحی برنامه حمایت مالی سریع از محصولات فناورانه در عرصه مقابله با شیوع این بیماری اقدام کرد و در اسرع وقت به مرحله اجرا گذاشت؛ به طوری که ظرف دو هفته توانست ضمن اعلام فراخوان و دریافت طرح ها، نسبت به تامین مالی آنها اقدام کند.»

وی با بیان اینکه با اعلام فراخوان عمومی از طرح‌های فناورانه بر روی وب‌گاه صندوق، بیش از ۴۰۰ طرح از شرکت‌های دانش بنیان و فناور دریافت شد تاکید کرد که همزمان با فراخوان، مکاتبه با تمامی پارک‌های علم و فناوری و صندوق‌های پژوهش و فناوری مبنی بر اعلام طرح‌های مرتبط نیز صورت گرفت.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به غربال تقاضاهای دریافتی از متقاضیان توسط نهادهای مرجع و ذی‌ربط تاکید کرد که بعد از این اقدام عقد قرارداد با صندوق‌های پژوهش و فناوری و تزریق منابع مالی از دیگر اقدامات صندوق نوآوری در روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ برای حمایت از شرکت‌های فعال این حوزه بوده است.

وی با اشاره به اختصاص خط اعتباری ویژه به میزان ۵ هزار میلیارد ریال به ۱۱ صندوق پژوهش و فناوری گفت:

«با توجه به درخواست‌های نهایی شده متقاضیان، تاکنون مبلغ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال به شرکت‌های متقاضی از این طریق تسهیلات پرداخت شده است. بنابراین پیش‌بینی می‌شود تا انتهای فروردین ماه شاهد رشد تولید اقلام و محصولات مرتبط مقابله با کرونا باشیم.»

دکتر وحدت جزئیات حمایت های صورت گرفته را تشریح کرد:

«۳۲ شرکت فعال در تولید مواد ضد عفونی کننده، ۱۳ شرکت در تولید ماسک، ۳ شرکت در تولید کیت های تشخیص، ۵ شرکت دستگاه های ضد عفونی کننده، ۱۶ شرکت دستگاه های پزشکی مانند ماشین بیهوشی اتاق عمل، دستگاه اکسیژن ساز و دستگاه تنفس مصنوعی و ۵ شرکت طراح سامانه های نرم افزاری مرتبط با پایش، کنترل و اطلاع رسانی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین مالی شده اند.»

وی با بیان اینکه با حمایت های صندوق نوآوری قرار است بیش از دو میلیون لیتر مواد ضد عفونی کننده توسط ۳۲ شرکت تولید شود، خاطرنشان کرد که برآوردها نشان می دهد که ۱۶ شرکت فعال در حوزه تولید دستگاه های پزشکی قرار است ۹۰ میلیون دستکش، ۱۰۰ هزار دست لباس بیمارستانی، هزار دستگاه اکسیژن ساز، ۱۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی و ۱۰۰ دستگاه ماشین بیهوشی اتاق عمل در ماه تولید کنند.

به گفته وی، سه شرکت فعال در زمینه تولید کیت های تشخیص ویروس کرونا هم تا پایان اردیبهشت قرار است ۳۶۰ هزار کیت تولید و وارد بازار کنند. همچنین ۱۳ شرکت تولید کننده ماسک، یک میلیون و ۲۵۰ هزار ماسک در ماه تولید کنند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اعطای تسهیلات «سرمایه در گردش فوری» به شرکت‌های آسیب‌دیده به واسطه شیوع کرونا را یکی دیگر از اقدامات صندوق نام برد و گفت: «به همین منظور به ۸ شرکت آسیب دیده که بیشتر در حوزه ارائه خدمات اینترنتی فعال بودند، بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافت.»

در حال حاضر صندوق نوآوری و شکوفایی اسامی این شرکت‌ها را اعلام نکرده است.

در جدول زیر خلاصه‌ای از شرح حمایت‌ها و دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان با کمک صندوق نوآوری نشان داده می‌شود:

ردیفمحصولتعداد شرکتافزایش ظرفیت
۱مواد ضد عفونی۳۲۲٫۲۳۰٫۰۰۰ لیتر در ماه
۲ماسک۱۳۱٫۲۵۰٫۰۰۰ عدد ماسک در ماه۵۰٫۰۰۰ متر مربع

پارچه در ماه

۵۷۵٫۰۰۰ عدد

شیلد و سرپوشه در ماه

۳کیت تشخیص۳تولید ۳۶۰ هزار کیت (تا پایان اردیبهشت)
۴دستگاه

ضد عفونی‌کننده

۵۱۵۲۰ دستگاه در ماه
۵دستگاه‌های پزشکی۱۶۹۰ میلیون دستکش در ماه۱۰۰٫۰۰۰ دست لباس بیمارستانی در ماه۱۰۰۰ دستگاه

اکسیژن ساز

۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور۱۰۰ دستگاه ماشین بیهوشی اتاق عمل
۶سامانه نرم افزاری۵۵ سامانه نرم افزاری مرتبط با پایش، کنترل و اطلاع‌رسان

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +