مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار فرهنگیحیدری: بهره‌برداری از “سینماهای امید” به عهده شهرداری‌ها است- اخبار فرهنگی – مجله آیسام
شناسه خبر :184110
سه‌شنبه, 8 اکتبر 2019
144
 

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مسئله مهم “عدالت در اکران” به کمک ساخت و توسعه سالن‌های سینمایی کشور در تمام استان‌ها، به خصوص شهرها و شهرستان‌هایی که سالن سینما ندارند، میسر خواهد شد. از سوی دیگر در صورت فقدان مدیریت صحیح چرخه اکران و نمایش، حتی فیلم‌های سینمایی که به‌دلیل فضا و موضوع یا […]


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مسئله مهم “عدالت در اکران” به کمک ساخت و توسعه سالن‌های سینمایی کشور در تمام استان‌ها، به خصوص شهرها و شهرستان‌هایی که سالن سینما ندارند، میسر خواهد شد.

از سوی دیگر در صورت فقدان مدیریت صحیح چرخه اکران و نمایش، حتی فیلم‌های سینمایی که به‌دلیل فضا و موضوع یا به این دلیل که بازیگران سوپر استار و فروش بالا ندارند، باز امکان  اکران موفق نخواهند داشت و شرایط اکران آنان چندان با روزگار فعلی متفاوت نخواهد بود. باید اذعان داشت که فیلم‌های زیادی پشت درهای اکران مانده‌اند و نمی‌توانند وارد چرخه نمایش شوند.

به همین جهت در گفت‌وگوی کوتاهی با مدیرمنابع و توسعه انسانی سازمان سینمایی درباره شرایط سینماهای در حال ساخت برای بعد از اکران گفت‌وگو کردیم.

رمضان‌علی حیدری در ابتدا خاطرنشان ساخت: دولت سینما نمی‌سازد بلکه کمک می‌کند تا سالن‌های سینما ساخته شوند. کار دولت صاحب سینما و فیلم شدن  نیست، بلکه در زمینه سینماسازی کمک می‌کند. دولت باید باعث ساخت سینمای خوب برای مردم شهرهای مختلف کشور شود تا عدالت در تماشا و نمایش فیلم‌ برای همه مردم فراهم شود. این وظیفه اصلی دولت در ساخت سینما است.

وی در ادامه بیان کرد: مسیری که در حال حاضر طی می‌شود این است که با شهرداری‌ها به نمایندگی از مردم شهرشان مذاکره می‌کنیم و سینما ساخته می‌شود. شهرداری یا خودش صاحب سینما خواهد شد یا به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد. مبلغ پرداختی نیز رقمی در حد توان و امکان ما است که به عنوان کمک بلاعوض در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته است.

حیدری اظهار داشت: طبیعتاً شهرداری‌ها که صاحبان سینما خواهند بود مبلغی را تقریبا ۴ برابر کمکی که ما می‌کنیم وارد چرخه تولید و ساخت‌و‌ساز می‌کنند. بنابراین به نظر من دولت در زمینه صاحب سینما شدن نباید ورود بکند و باید آن را به بخش خصوصی و شهرداری‌ها واگذار کند. زمینه‌سازی ساخت و اداره مطلوب سالن فیلم و سینما کاری است که باید دولت بکند.

این مدیر سینمایی کشور درباره اثرگذاری ساخت سالن‌های سینما بر حوزه اکران و عدالت آن گفت: هرچه سالن‌های سینما بیشتر شوند عدالت در اکران نیز بیشتر خواهد شد؛ مردم شانس دیدن فیلم در شهرهای خود را دارند و در فروش و افزایش مخاطب فضای بهتری محقق خواهد شد. زمانی که مرکز عرضه ما افزایش پیدا کند فیلم‌های زیادی شانس بیشتری برای اکران خواهند داشت. تعداد فیلم‌های دارای پروانه نمایش ما به اندازه ظرفیت سالن‌های سینما نیست بلکه تعداد آنان خیلی بیشتر از حجم سینماهای ما است؛ برای همین ساخت این سالن‌ها برای تعادل و برابری میان اکران و تعداد فیلم‌ها مهم و واجب بود. سینمای ما باید  به نقطه‌‌ای برسد که تمام فیلم‌هایی که موفق به أخذ پروانه نمایش شده‌اند بتوانند در سالن‌های دارای مجوز اکران بشوند، نه اینکه چندسال برای اکران منتظر بمانند.

حیدری درباره سرنوشت سالن‌های سینمایی در حال احداث نیز تصریح کرد: اینکه شهرداری‌ها بهره‌بردار اصلی باشند یا به بخش خصوصی واگذار کنند، به‌عهده خودشان است؛ دولت باید در زمینه‌های مربوط به خودش کار کند و اداره اکران و سالن‌ها برعهده دولت نیست.

وی در پایان گفت:‌ اگر عرضه افزایش پیدا کند هم به عدالت اکران نزدیک می‌شویم و هم اینکه می‌توانیم به نقطه‌ای برسیم که همه فیلم‌های دارای پروانه نمایش اکران شوند و هیچ فیلمی نباشد که پشت در اکران باقی بماند وگرنه باز فیلم‌های زیادی با پروانه نمایش، پشت درهای اکران باقی خواهند ماند. ظرفیت‌های سالن سینما جوابگوی اکران نیست.

نمودار سالن‌های سینمای در حال احداث تهران

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +