مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار اجتماعیدغدغه‌های زیست‌محیطی نمایندگان؛ از سد زولاچای تا کم‌آبی ورامین- اخبار اجتماعی – مجله آیسام
شناسه خبر :142300
سه‌شنبه, 23 جولای 2019
135
 

به گزارش آیسام و به نقل از تسنیم، نشست علنی مجلس شورای اسلامی، امروز (سه شنبه یکم مرداد ماه) با انبوهی از تذکرات و دغدغه‌های نمایندگان مردم با موضوع زیست‌محیطی مواجه بود. علی‌اصغر یوسف‌نژاد، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور از معضلاتی که زباله برای مردم […]


به گزارش آیسام و به نقل از تسنیم، نشست علنی مجلس شورای اسلامی، امروز (سه شنبه یکم مرداد ماه) با انبوهی از تذکرات و دغدغه‌های نمایندگان مردم با موضوع زیست‌محیطی مواجه بود.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور از معضلاتی که زباله برای مردم چهاردانگه ایجاد کرده‌است گفت. وی در آخرین بازدید از این منطقه وضعیت زباله را بسیار ناراحت‌کننده عنوان کرد و از مسئولان پرسید آیا حاضرند یک روز در این محل زندگی کنند؟

سیدفرید موسوی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی هم در یک تذکر شفاهی از مشکلات تأمین آب آشامیدنی در شهرستان های ورامین، ری و اسلامشهر گفت: به طوری که این معضل زندگی مردم ساکن در قلعه‌نو و جنوب شهر ری را با مشکل جدی مواجه کرده‌ است.

حبیب‌الله دهمرده، نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی مقابله با ریزگردها و بادهای ۱۲۰روزه را ضروری عنوان کرد و از اجرای و تکمیل نشدن پروژه‌های نیمه‌کاره سیستان و بلوچستان گلایه کرد که انتقال آب از دریای عمان، فاضلاب سیستان و مشکل آب شرب روستایی از جمله همین پروژه‌هاست.

سیدحسین نقوی حسینی، نماینده ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی اسلامی در تذکر شفاهی از قطع مکرر آب آشامیدنی در شهرستانهای قرچک، ورامین، خیرآباد، باقرآباد و پیشوا انتقاد کرد و از قطع آب شرب  ۱۲ ساعته در این مناطق خبر داد.

وی از معضل کم آبی در دشت ورامین گفت که با واکنش رئیس مجلس مبنی بر پیگیری مشکلات همراه بود.

شهروز برزگر کلشانی، نماینده مردم  سلماس در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصول ۴۳،۴۴،۴۸،۸۴،۸۶ از معضل سد روی رودخانه زولاچای گفت و اینکه این سد، حق آبه ۱۴ روستا در اطراف آن را قطع کرده است. اما همین رودخانه به ۵ روستای دیم کار در شهرستان ارومیه آبرسانی می‌کند اما مزارع و باغات کشاورزان حوزه آبریز سد زولا به دلیل کم آبی درحال خشک شدن است از طرف دیگر بیش از ۲۰ میلیارد از منابع شهرستان سلماس برای این سد صرف شده‌است.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +