مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار اقتصادیدولت و کنگره آمریکا بر سر بسته محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری به توافق رسیدند- اخبار اقتصادی – مجله آیسام
شناسه خبر :243446
پنج‌شنبه, 26 مارس 2020
110
 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اریک اولاند یکی از مقامات ارشد کاخ سفید گفت، سناتورها و مقامات دولت ترامپ به توافقی بر سر بسته محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری جهت کاهش اثرات منفی ویروس کرونا دست یافته اند. اولاند پس از چند روز مذاکره بر سر این بسته مالی در جمع خبرنگاران […]


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اریک اولاند یکی از مقامات ارشد کاخ سفید گفت، سناتورها و مقامات دولت ترامپ به توافقی بر سر بسته محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری جهت کاهش اثرات منفی ویروس کرونا دست یافته اند.

اولاند پس از چند روز مذاکره بر سر این بسته مالی در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: «ما به توافق رسیده ایم.»

میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنای آمریکا نیز قرار است به زودی در صحن سنا در این باره سخنرانی کند. متن توافق احتمالا تا اواخر امروز منتشر خواهد شد. بر اساس این بسته مالی، ۵۰۰ میلیارد دلار اعتبار برای کمک به صنایع آسیب دیده اختصاص می یابد و رقم مشابهی نیز صرف پرداخت ۳ هزار دلار یارانه نقدی به میلیون ها خانواده آمریکایی خواهد شد. همچنین قرار است ۳۵۰ میلیارد دلار وام به کسب و کارهای کوچک و ۲۵۰ میلیارد دلار کمک به بیکاران و ۷۵ میلیارد دلار به بیمارستان ها اختصاص یابد.

هدف از تزریق این بسته بزرگ مالی کاستن از تاثیرات مخرب اقتصادی شیوع ویروس کروناست که تاکنون بیش از ۶۶۰ نفر را در آمریکا به کام مرگ کشانده و بیش از ۵۰ هزار نفر را مبتلا نموده است. شیوع ویروس کرونا همچنین موجب تعطیلی گسترده کسب و کارها، خانه نشین شدن میلیون ها نفر نیروی کار و صدور دستور ماندن در خانه برای حدود یک سوم از جمعیت آمریکا شده است.

رقم این بسته محرک اقتصادی از مجموع هزینه های دفاعی، تحقیقات علمی، ساخت و ساز جاده و دیگر برنامه های صلاحدیدی دولت آمریکا فراتر می رود.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +