مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام سبک زندگیراهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج دیواری
شناسه خبر :185884
دوشنبه, 14 اکتبر 2019
125
 

مجله آیسام به نقل از برترین‌ها: در سال‌های اخیر، پکیج‌های دیواری و به میزان کمتری پکیج‌های زمینی، به انتخاب اول برای تأمین گرمایش ساختمان تبدیل‌شده است. فضای کم اشغال‌شده توسط پکیج‌های گرمایشی و خطرات کمتر آن‌ها نسبت به آبگرمکن‌ها و بخاری‌های سنتی باعث شده تا در تمامی خانه‌ها و واحد‌های نوساز، از انواع مختلف پکیج‌های […]


تبلیغات

مجله آیسام به نقل از برترین‌ها: در سال‌های اخیر، پکیج‌های دیواری و به میزان کمتری پکیج‌های زمینی، به انتخاب اول برای تأمین گرمایش ساختمان تبدیل‌شده است. فضای کم اشغال‌شده توسط پکیج‌های گرمایشی و خطرات کمتر آن‌ها نسبت به آبگرمکن‌ها و بخاری‌های سنتی باعث شده تا در تمامی خانه‌ها و واحد‌های نوساز، از انواع مختلف پکیج‌های دیواری برای تأمین آب گرم و گرمای رادیاتور، استفاده شود.

پکیج دیواری به دلیل اینکه گرمایش فضا را به وسیله گرم کردن رادیاتور‌ها و همچنین آبگرم حمام و تمام لوله‌های آبگرم را فراهم می‌کند، از ابزار‌های کلیدی واحد مسکونی و یا تجاری محسوب می‌شود. در نتیجه نگهداری درست، بررسی و سرویس‌های دوره‌ای پکیج برای جلوگیری از رسوب گیری و فرسایش این سیستم گرمایشی همواره توسط تعمیرکاران و سرویسکاران پکیج توصیه می‌شود.

مانند خیلی از دستگاه‌ها و سیستم‌های تاسیساتی امروزی، پکیج دیواری هم زمان بروز مشکل از طریق سیستم عیب یابی اتوماتیک پکیج، از بروز خطر و یا خرابی جلوگیری می‌کند. پکیج‌های دیواری دارای سیستم‌های اعلام خطر هستند و از طریق نمایشگر موجود روی بدنه خطا‌ها و خطر‌های پیش آمده را به همراه صدای بوق، اطلاع می‌دهند.

تمامی پکیج‌های دیواری دارای دفترچه‌های راهنما هستند که خطا‌های معمول قابل رفع توسط یک فرد عادی به همراه راه حل آن‌ها آمده است، اما بعضی مشکلات نیاز به داشتن تخصص و مهارت کافی در زمینه تعمیر پکیج هستند. در زمان‌های بروز مشکل برای سیستم‌های گرمایشی، چه پکیج دیواری و چه آبگرمکن، یکی از راه‌ها استفاده از اپلیکیشن‌های خدمات در محل است، با ثبت سفارش در اپلیکیشن خدمات در محل آچارباز می‌توانید درخواست تعمیر یا سرویس پکیج و یا آبگرمکن خود را ثبت کنید، تعمیرکاران ما در کمترین زمان ممکن آماده خدمات رسانی هستند. بعضی از مهمترین ایراداتی که در پکیج‌های دیواری معمول هستند در ادامه آمده است.

افت فشار پکیج

یکی از مشکلات بسیار معمول در پکیج‌های دیواری، افت فشار پکیج است که در اغلب موارد بر اثر نشت آب در قسمتی از سیستم لوله‌کشی یا رادیاتور رخ می‌دهد. در نظر داشته باشید که عقربه فشار پکیج همیشه باید در بین دو عدد ۱ و ۲ باشد. پایین آمدن فشار در مدت‌زمان ۱ ساعته پس از تنظیم، به معنی وجود نشتی در قسمتی از مدار چرخشی آب است.

درصورتی‌که نشتی آب در سیستم لوله‌کشی و رادیاتور وجود نداشته باشد، می‌توان ایراد کاهش فشار پکیج را در منبع انبساط جستجو کرد. هرچند در مواردی نادر، گیج فشار و پمپ نیز ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشند.

در صورت وجود مشکل در منبع فشار، سرویسکار پکیج دیواری با باز کردن منبع و بررسی آب و هوای بیرون آمده، شرایط منبع را به شما اعلام خواهد کرد. در صورت بیرون پاشیدن آب و هوا، در اغلب موارد منبع نیاز به تعویض شدن دارد، اما درصورتی‌که هیچ بادی از منبع خارج نشود، می‌توان منبع را با استفاده از تلمبه، تا فشار ۱۵ psi بارگیری کرد.

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج دیواری

عدم تأمین آب گرم

تولید آب گرم چه برای مصرف آب و چه برای سیستم گرمایشی منزل باشد، وظیفه اصلی پکیج به‌حساب می‌آید. موضوعی که گاهی ممکن است با مشکلاتی روبرو شود. از مواردی معمولی که باعث سرد بودن رادیاتور‌ها می‌شود می‌توان به وجود هوا و نیاز به هواگیری رادیاتور اشاره کرد. هواگیری رادیاتور‌ها با استفاده از آچار مخصوص ارائه‌شده و با کمی شل کردن پیچ هواگیری انجام می‌شود.

بهتر است پیش از شروع به هواگیری، یک حوله و یک ظرف را برای جلوگیری از بیرون پاشیدن آب رادیاتور و آلوده کردن وسایل منزل، آماده کنید. آب درون رادیاتور ممکن است بر اثر گذر زمان دچار زنگ‌زدگی شده باشد و منجر به خرابی فرش و دیگر وسایل منزل شما شود. بهتر است هواگیری با سرعتی کم انجام شود تا از بیرون پاشیدن آب و سوختگی‌های احتمالی جلوگیری کنید.

از دیگر مواردی که ممکن است مشکلاتی در تولید گرمای لازم به وجود بیاورند می‌توان به ضعف شعله، کم بودن فشار گاز، کم‌بودن توان پکیج نسبت به بار گرمایشی ساختمان، رسوب گرفتن مبدل و رادیاتورها، خرابی در شیر سه راهه، خرابی پتانسیومتر و خرابی برد دستگاه اشاره کرد.

البته ایراداتی در لوله‌کشی ساختمان نیز ممکن است منجر به ضعف گرمای تولیدی توسط پکیج شود که می‌توان به کوتاهی یا بلندی لوله‌ها و نزدیکی بیش‌ازحد رادیاتور و پکیج مربوط باشد. درهرصورت در اغلب موارد که مشکلی در تولید گرمای پکیج دیواری احساس شود و البته هواگیری نیز انجام‌شده باشد، نیاز به بررسی یک کارشناس آشنا با تعمیرات پکیج وجود خواهد داشت.

ثبت سفارش در اپلیکیشن خدمات در محل آچارباز

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج دیواری

روشن نشدن مشعل پکیج

مرحله اول در آغاز به کار پکیج، روشن شدن اتوماتیک پکیج در زمان نیاز است. در صورت خرابی یا ایراد در سیستم مشعل، پکیج موفق به روشن شدن نخواهد شد و در نتیجه آب گرمی نیز در اختیار کاربران قرار نخواهد گرفت.

قطع بودن گاز، خرابی ترموکوپل، کثیفی سر نازل‌ها و یا خرابی دودکش، از عمده دلایلی هستند که منجر به روشن نشده مشعل پکیج می‌شوند. در نظر داشته باشید که در صورت بروز مشکل در مشعل، چه به معنی روشن نشدن آن باشد و چه روشن شدن انفجاری پکیج، باید با کارشناس متخصص پکیج‌های دیواری تماس بگیرید.

یک اشتباه ساده در تعمیر سیستم مشعل پکیج می‌تواند خطرات مالی و جانی بسیار زیادی را برای شما به وجود بیاورد. از سوی دیگر تعمیرات مشعل معمولاً هزینه‌بر نیستند و بهتر است به‌درستی و با کارشناسی کامل انجام شوند.

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج دیواری

بررسی سیستم عیبیابی اتوماتیک

سیستم عیب‌یابی اتوماتیک در اغلب پکیج‌های مدرن وجود دارد و حتی پکیج‌های قدیمی نیز موارد و ایراد‌های خاص را با روش‌هایی متفاوت به شما اعلام خواهند کرد.

در نظر داشته باشید که هیچ‌کدام از شرکت‌های تولیدکننده پکیج، هنوز به روشی ثابت برای اعلام معایب دست پیدا نکرده‌اند و تنها راه بررسی ارور‌های نمایش‌داده شده، مراجعه به دفترچه ارائه شده توسط شرکت مربوطه است.

درصورتی‌که دفترچه همراه با پکیج در دسترس شما نیست می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت‌های رسمی شرکت‌های تولید کننده پکیج، به دانلود و مشاهده دفترچه مرتبط با مدل دستگاه خود اقدام کنید.

البته اغلب کارشناسان و تکنسین‌ها تعمیر و راه‌اندازی پکیج‌های دیواری، با ارور‌های دستگاه‌های مختلف آشنا هستند و می‌توان برای بررسی مشکل مربوطه با این کارشناسان تماس بگیرید.

تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور در تهران

نکات حیاتی در نصب دودکش پکیج

ایراد در دودکش پکیج‌های دیواری می‌تواند به از دست رفتن جان ساکنین منجر شود. از همین رو پیشنهاد می‌شود که در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت و سرویس‌های سالیانه، دودکش پکیج به مرکز تمرکز کاربران و کارشناسان تبدیل شود.

برخلاف باور بسیاری از کاربران، تمامی ایرادات دودکش از جمله نشتی گاز مونوکسید کربن، توسط سیستم‌های اتوماتیک پکیج‌ها شناسایی نمی‌شود. ازاین‌رو بهتر است همیشه از وضعیت سلامت دودکش‌های پکیج اطمینان حاصل کنید.

طبق استاندارد‌های جهانی، استفاده از لوله‌های گالوانیزه برای دودکش پکیج ممنوع است و حتماً این دودکش‌ها باید با سیستم‌های مدرن استیل جایگزین شوند. لوله‌های گالوانیزه، درزدار هستند و بر اثر فشار هوا و گرما، حالت اسیدی به خود گرفته و دچار خورندگی می‌شوند.

برای جلوگیری از برگشت قطرات کندانس و یا آب به دستگاه پکیج و جلوگیری از آسیب‌های آینده، لوله دودکش پیکج‌های مدرن و فن دار باید با شیب دو درجه منفی نسبت به پکیج نصب شود. در صورت عدم امکان به وجود آوردن شیب بهتر است از کلاهک H در انتهای دودکش استفاده کنید.

دودکش پکیج‌های فاقد فن باید با شیب مثبت نصب شود تا دود با تمایل بیشتری به سمت بیرون حرکت کند. طول لوله در پشت‌بام نیز در کشیده‌شدن مونوکسید کربن به خارج از پکیج تأثیرگذار است. اندازه‌گیری دقیق طول و شیب دودکش باید توسط کارشناسان مربوطه انجام شود و کاربران نباید به‌هیچ‌وجه به نصب این سیستم خطرناک، اقدام کنند.

ثبت سفارش در اپلیکیشن خدمات در محل آچارباز

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج دیواری

سرویس سالیانه را فراموش نکنید

بسیاری از ایراد‌های پیش‌آمده در پکیج‌های دیواری، پیش از هزینه‌بر شدن قابل‌پیشگیری و تعمیر هستند. بهتر است به‌جای صبر کردن برای خرابی پکیج، با سرویس سالیانه این سیستم مهم گرمایشی، از هزینه و خطرات پیش رو جلوگیری کنید.
کارشناس و تکنسین آشنا با برند خریداری‌شده توسط شما در هنگام سرویس سالیانه، تمامی اجزای پکیج را بررسی خواهند کرد و در صورت وجود مشکلات سعی به تعمیر و تعویض قطعات فرسوده خواهند داشت.

تعمیر پکیج بوتان در تهران

بهترین زمان برای انجام سرویس سالیانه، پیش از آغاز فصل سرد است. فصل پاییز و زمستان به دلیل نیاز به استفاده از رادیاتور، فشار بیشتری را پکیج‌های دیواری وارد می‌کند. فشاری که مشکلات کوچک و قابل‌پیشگیری در پکیج‌ها را به خرابی‌های پرهزینه و حتی خطرناک تبدیل خواهد کرد.

این موضوع را در نظر داشته باشید که بر خلاف باور‌های معمول، سرویس سالیانه یا شش ماهه پکیج‌های دیواری، به‌هیچ‌وجه یک هزینه اضافه به‌حساب نمی‌آید بلکه روشی مناسب برای جلوگیری از خطرات جانی و هزینه‌های مالی پیش رو در استفاده از سیستم‌های گرمایشی مدرن است. البته سرویس دوره‌ای سیستم‌های گرمایشی و یا سرمایشی محدود به پکیج دیواری نیست هر دستگاهی که به صورت مداوم در حال استفاده است، نیاز به سرکشی و تعمیرات دوره‌ای دارد. سرویس سالیانه آبگرمکن نیز در منازلی که از آبگرمکن استفاده می‌کنند باید حتما مورد توجه قرار بگیرد.

سامانه آچارباز، سامانه مطمئن و در دسترس جهت انجام خدمات در محل شماست، سرویس‌های آچارباز از نظافت منزل تا تعمیر خودرو در محل، از تعمیر لپ تاپ در محل تا سرویس و تعمیر آبگرمکن سیار در تهران، در کمترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت و گارانتی یک ماهه خدمات آماده خدمت رسانی است. فقط با ثبت سفارش در اپلیکیشن خدمات در محل آچارباز و یا ثبت سفارش از طریق وب سایت، بدون نیاز به تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس سرویسکار ما باشید.

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج دیواری

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج دیواری

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +