مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار فرهنگیروایت حضور خبرنگار سابق دویچه‌وله آلمان در پرس‌تی‌وی/ محدودیت‌ها مانع فعالیتم نشد!- اخبار فرهنگی – مجله آیسام
شناسه خبر :150907
چهارشنبه, 7 آگوست 2019
103
 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فرانک اسمیت که سابقه کار در شبکه‌هایی همچون سی‌ان‌ان، اِی‌بی‌سی استرالیا، دویچه‌وله آلمان، رادیو و تلویزیون هنگ‌کنگ و آریانگ تی‌وی کره جنوبی را در کارنامه دارد، از سال ۱۳۸۸ یعنی دو سال پس از آغاز به‌کار رسمی پرس‌تی‌وی، کار خود را با این شبکه خبری بین‌المللی آغاز کرد و […]


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فرانک اسمیت که سابقه کار در شبکه‌هایی همچون سی‌ان‌ان، اِی‌بی‌سی استرالیا، دویچه‌وله آلمان، رادیو و تلویزیون هنگ‌کنگ و آریانگ تی‌وی کره جنوبی را در کارنامه دارد، از سال ۱۳۸۸ یعنی دو سال پس از آغاز به‌کار رسمی پرس‌تی‌وی، کار خود را با این شبکه خبری بین‌المللی آغاز کرد و توانسته پوشش خبری کامل و بی‌طرفانه‌ای را از تحولات کشور کره جنوبی برای مردم این کشور و همین‌طور مخاطبان جهانی ارائه دهد.

وی که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته‌های زبان انگلیسی و مطالعات صلح و امنیت کسب کرده، با اشاره به همکاری ۱۱ ساله خود با پرس تی‌وی، از این شبکه به عنوان رسانه‌ای متفاوت یاد کرد و افزود: در همان ماه‌های نخست که فهمیدم شبکه‌ای از ایران شروع به کار کرده، تصمیم گرفتم تا به آن ملحق شوم. معتقدم که پرس‌تی‌وی به نیازهای خبری مردم جهان از زاویه‌ای متفاوت پاسخ می‌دهد و می‌تواند درک متفاوتی از تحولات جهانی را به مصرف‌کنندگان خبری بدهد. رویدادهایی که اغلب توسط رسانه‌های جریان اصلی مورد غفلت قرار می‌گیرند.

خبرنگار پرس‌تی‌وی در سئول تلاش کشورهای غربی بویژه آمریکا در محدود کردن فعالیت این شبکه بر روی ماهواره‌ها و همچین پلتفُرم‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی را مذبوحانه توصیف و خاطرنشان کرد: حضور پرس‌تی‌وی در کنار رسانه‌های بزرگ دنیا و شیوه گزارشگری خبرنگاران این شبکه، چالشی بزرگ را برای رسانه‌های جریان اصلی و همچنین خبرنگاران این شبکه‌ها بوجود آورده است.

وی خاطرنشان کرد: این رسانه‌ها اغلب توسط شرکت های بزرگ آمریکایی، مدیریت و هدایت می‌شوند و از این‌رو، به صلاحشان نیست که بخواهند به شبکه‌هایی چون پرس‌تی‌وی اجازه فعالیت بدهند. در واقع، آزادی بیان و رسانه‌ها و مفاهیمی از این دست در جوامع غربی، شعاری بیش نیست و هرگز در عمل محقق نمی‌شود.

مارک اسمیت درباره محدودیت‌هایی که در این سال ها به عنوان یک خبرنگار رسانه آلترناتیو با آن‌ها مواجه بوده، گفت: با توجه به هجمه رسانه‌های جریان اصلی علیه ایران در طی سال‌های اخیر، سوءتفاهم‌های زیادی نسبت به ایران در میان مردم جهان وجود دارد. از این‌رو، وقتی به عنوان خبرنگار پرس‌تی‌وی ایران به سراغ آن‌ها می‌رویم، اغلب آن‌ها از گفتگو امتناع می‌ورزند و یا مردد هستند. حتی بعضی از آن‌ها نیز می‌گویند تنها در صورتی مصاحبه می‌دهیم که چهره‌مان مشخص نباشد. به هر حال، من با علم به این موضوع کار در پرس‌تی‌وی را انتخاب کردم و این محدودیت‌ها هرگز مانع فعالیتم نخواهد شد.

وی در پایان در خصوص عملکرد موفق شبکه پرس‌تی‌وی در عرصه بین‌المللی گفت: به یاد دارم که پوشش خبری مساله حضور نظامی آمریکا در شبه جزیره کره و دخالت‌های این کشور در امور دو کره، بسیار مورد توجه جهانی قرار گرفت. همچنین پرس‌تی‌وی به عنوان اولین شبکه خارجی بود که گزارش‌های متعددی را در مخالفت با استفاده از سامانه موشکی تاد آمریکا توسط کره‌جنوبی منتشر کرد و از تلاش‌های واشینگتن برای دامن‌زدن به تنش‌ها در شبه جزیره کره پرده برداشت.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +