صفحه اصلی اخبار روز اخبار سیاسی رونمایی از نرم‌افزار راهیان نور مجازی دانشجویان دانشگاه شاهد- اخبار سیاسی – مجله آیسام

رونمایی از نرم‌افزار راهیان نور مجازی دانشجویان دانشگاه شاهد- اخبار سیاسی – مجله آیسام

0

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، اپلیکیش راهیان نور مجازی امروز با حضور فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم و رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در سازمان بسیج دانشجویی رونمایی شد.

**فناوری راهیان نور  باعث کادرسازی در جبهه انقلاب شده است

محمد جواد نیک روش، رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور، در مراسم رونمایی از این نرم افزار  گفت: تولید اپلیکیشن راهیان نور مجازی توسط دانشجویان دانشگاه شاهد لبیک به فرمان آتش به اختیار رهبری و نمونه یک کار تمیز فرهنگی است. به هر روی امیدواریم با توسعه و به هم رسانی بیش از پیش هفته‌های مقاومت شاهد پیروزی‌های هر چه بیشتر جبهه مقاومت در سراسر جهان باشیم.

 

وی افزود: در دفاع مقدس به برکت راهبری امام خمینی تهدید‌ها به فرصت تبدیل شد و این فرصت حاصل حرکت مومنانه مردم حول محور امام بود. اردوی راهیان نور یک فناوری است که طی این سال‌ها بازتولید جوهره حرکت مومنانه حول محور امام را برعهده داشته و برکات آن نیز در سراسر کشور فراگیر شده است.

نیک روش اضافه کرد: با شیوع ویروس کرونا اگرچه زمینه برای حضور فیزیکی مشتاقان در اردوی راهیان نور فراهم نشد، اما آنچه که دانشجویان مکتب شهید سلیمانی در قالب‌های مختلف طراحی کرده بودند پیگیری شد.

وی افزود: شعار امسال ما در راهیان نور با توجه به شهادت سردار سلیمانی دانشجویان مکتب سلیمانی بود و در این راستا نیز برنامه‌های جدی به لحاظ محتوایی و اجرایی به ویژه در کاروان‌های راهیان نور صورت گرفته بود منتهی تقدیر الهی این بود که کسانی که خود را برای خادمی شهدا آماده کرده بودند در عرصه مقابله و مبارزه با ویروس کرونا و دستگیری از کسانی که به خاطر این ویروس آسیب دیده بودند، حضور یابند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور به برگزاری تور‌های مجازی راهیان نور توسط بسیج دانشجویی اشاره کرد و گفت: با برگزاری این تور‌ها خیلی از مشتاقان اردو‌های راهیان نور با پای دل به زیارت شهدا و یادمان‌های دفاع مقدس رفتند.

وی با بیان اینکه حرکت مومنانه محور امام یک روز دفاع مقدس را رقم زد و تهدید جنگ تحمیلی را به فرصت دفاع مقدس تبدیل کرد، گفت: یک روز نیز این حرکت مومنانه به فناوری راهیان نور به عنوان یکی از موثرترین و فراگیرترین فناوری‌های نرم و بومی انقلاب اسلامی تبدیل شد.

نیک روش با اشاره به اینکه فناوری راهیان نور طی این سال‌ها باعث کادرسازی در جبهه انقلاب اسلامی شده خاطرنشان کرد: بسیاری از شهدای مدافع حرم کسانی هستند که ظرفیت‌های آن‌ها در اردو‌های راهیان نور شکوفا شده و آن‌ها به مقامی رسیدند که شایستگی شهادت را پیدا کردند و در شهادت نیز به روی آن گشوده شد.

*  تقویت ارتباط بسیج دانشجویی و انجمن‌های علمی در فضای مجازی 

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم هم در مراسم رونمایی از این اپلیکیشن با بیان اینکه روز قدس در حافظه تاریخی ملت ایران جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: روز قدس به عنوان یادگار امام خمینی امروز یک مقیاس جهانی یافته و اثر خود را گذاشته است.

وی با بیان اینکه همان طور که رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با دانشجویان تاکید کردند ما باید پهنه و ضریب نفوذ خود را افزایش دهیم، افزود: ما ذات بسیج را با تحرک می‌شناسیم با این وجود زمانی که تعلیقی در فعالیت‌ها اتفاق می‌افتد بسیج از حرکت باز نمی‌ایستد و در ساحت و مسیر دیگری حرکت خود را استمرار می‌بخشد و امروز نیز این حرکت را در اقدامات خوبی که دانشجویان بسیجی در فضای مجازی انجام می‌دهند، شاهد هستیم.

غفاری خواستار تقویت ارتباط بسیج دانشجویی و انجمن‌های علمی در فضای مجازی شد و اظهار کرد: در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعلیق‌هایی در فعالیت‌ها به وجود آمده ما باید بتوانیم در فضای مجازی با قوت و محتوای بیشتر به فعالیت‌های خود ادامه دهیم به هر روی با توجه به فرصت ها، فراگیری و ضریب نفوذی که در فضای مجازی وجود دارد فعالیت در این فضا می‌تواند اثرگذار باشد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: معاونت فرهنگی وزارت علوم این آمادگی را دارد که تمام برنامه‌هایی را که در حوزه راهیان نور توسط بسیج دانشجویی تولید می‌شوند در اختیار سایر مجموعه‌ها قرار دهد تا سایرین نیز از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

وی گفت: خیلی‌ها انتظار داشتند که به دنبال شیوع ویروس کرونا کشورمان با مشکل مواجه شود، اما شاهد بودیم که خیلی از کشور‌های مدعی که خود را مرکز عالم معرفی می‌کنند دچار به هم ریختگی و آشفتگی شدند.

غفاری خاطرنشان کرد: وجود سازوکار‌های ناپیدا مثل فرهنگ ایثار و دیگر دوستی از جمله سازوکار‌هایی هستند که موجب شدند کشورمان با شیوع ویروس کرونا به مانند کشور‌های اروپایی و آمریکا دچار آشفتگی و به هم ریختگی نشود.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه یکی از رسالت‌ها و ماموریت‌های اردو‌های راهیان نور زنده نگاه داشتن فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی و انتقال این فرهنگ به نسل جدید است، اضافه کرد: فرهنگ مقاومت و از جان گذشتگی به جا مانده در دفاع مقدس در بزنگاه‌های تاریخی همچون شیوع بیماری کرونا به کمک ملت ایران آمده است.

وی از برگزاری جشنواره سیره و زندگی شهید سلیمانی در دانشگاه کرمان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه دانشگاه کرمان محل تحصیل شهید سلیمانی بوده جشنواره سیره و زندگی شهید سلیمانی در دانشگاه کرمان و با حضور سایر دانشگاه‌ها برگزار می‌شود و بنده در همین جا از بسیج دانشجویی دعوت می‌کنم تا در برگزاری هر چه با شکوه‌تر این جشنواره مشارکت کنند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *