مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار اقتصادیعبور ایرباس از بوئینگ در تولید و تحویل هواپیما- اخبار اقتصادی – مجله آیسام
شناسه خبر :223787
جمعه, 14 فوریه 2020
0 بازدید
 

 به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم به نقل از راشاتودی، در شرایطی که هواپیماسازی بوئینگ همچنان با پیامدهای بحران مکس ۷۳۷ دست و پنجه نرم می کند، ایرباس، رقیب اروپایی آن قصد دارد تعداد تحویل هواپیما را به بالاترین حد در ۲۰۲۰ برساند و رکورد خود را بشکند.  مشتری های ایرباس در […]


 به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم به نقل از راشاتودی، در شرایطی که هواپیماسازی بوئینگ همچنان با پیامدهای بحران مکس ۷۳۷ دست و پنجه نرم می کند، ایرباس، رقیب اروپایی آن قصد دارد تعداد تحویل هواپیما را به بالاترین حد در ۲۰۲۰ برساند و رکورد خود را بشکند.

 مشتری های ایرباس در ۲۰۱۹ ، ۸۶۳ هواپیما دریافت کردند که یک رکورد برای این شرکت بود. در حالیکه تعداد تحویل سالانه این هواپیما ۸ درصد افزایش داشته، هدف آن برای ۲۰۲۰ از این هم بلند پروازانه تر است. این هواپیماسازی قصد دارد حدود ۸۸۰ هواپیما در سال جاری میلادی تحویل دهد.

 ولی سفارش بزرگ ۸۱٫۲ میلیارد یورویی (۸۸٫۳ میلیارد دلار)، افزایش فروش و رکورد تحویل هواپیما هنوز نتوانسته به این شرکت برای حفظ سود سالیانه اش کمک کند.

 گزارش مالی سالیانه نشان می دهد ایرباس در سال گذشته میلادی ۱٫۳۶ میلیارد یورو (۱٫۴۸ میلیارد دلار) درآمد کمتری داشته است در حالی که سود خالص آن در ۲۰۱۸ بیش از ۳ میلیارد یورو (۳٫۳ میلیارد دلار) بود. ایرباس در اوایل سال جاری میلادی تحت بررسی های طولانی مدت فساد قرار گرفت و مجبور شد ۳٫۶ میلیارد یورو (۴ میلیارد دلار) جریمه بپردازد.

 این خبر بلافاصله پس از آن اعلام شد که بوئینگ اعلام کرد در ژانویه هیچ سفارشی ثبت نکرده و فقط ۱۳ هواپیما در این ماه تحویل داده است. این غول هواپیماسازی آمریکا قبلاً اعلام کرده بود ۶۳۶ میلیون دلار در ۲۰۱۹ از دست داده است که اولین ضرر سالیانه آن طی شش دهه گذشته بوده است.

این نتایج ناامید کننده سالانه پس از یک سال سخت برای بوئینگ بدست آمد. هواپیماهای مکس ۷۳۷ که زمانی پرفروش‌ترین هواپیماهای بوئینگ بودند، پس از دو سقوط مرگبار طی ۵ ماه و کشته شدن ۳۴۶ نفر، در سراسر جهان زمین‌گیر شده اند.

 انتهای پیام/۲۸

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +