صفحه اصلی اخبار روز اخبار اقتصادی عربستان و کویت به زودی تولید نفت از میدان مورد منازعه را آغاز می‌کنند- اخبار اقتصادی – مجله آیسام

عربستان و کویت به زودی تولید نفت از میدان مورد منازعه را آغاز می‌کنند- اخبار اقتصادی – مجله آیسام

0

 به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت نفت چورون اعلام کرد برای آغاز تولید از میدان نفتی وفرا که در منطقه بی طرف بین کویت و عربستان قرار دارد آماده می شود.

 کویت و عربستان که هر دو عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) هستند، سال گذشته توافق کردند به درگیری ۵ ساله بر سر منطقه مرزی با نام «منطقه بی طرف» پایان دهند و اجازه دهند تولید از دو میدان نفتی مشترک در این منطقه آغاز شود. این میادین نفتی می توانند تا ۰٫۵ درصد عرضه نفت جهان را تولید کنند.

 شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان در دسامبر اعلام کرده بود آغاز تولید از این میادین نفتی بر تعهد این کشورها به قرارداد کاهش تولید بین اوپک و متحدانش از جمله روسیه تاثیر نخواهد گذاشت.

 این قرارداد کاهش تولید در ماه مارس پایان می یابد.

 یک مقام نفتی کویت در اوایل همین ماه گفته بود تا آخر ماه مارس تولید آزمایشی ۱۰ هزار بشکه در روز از میدان نفتی وفرا آغاز خواهد شد و انتظار می رود طی ۶ ماه به ۸۰ هزار بشکه در روز برسد.

 انتظار می رود تولید از میدان نفتی وفرا پس از یک سال به ۱۴۵ هزار بشکه در روز برسد.

 میدان نفتی وفرا با ظرفیت تولید حدود ۲۲۰ هزار بشکه در روز، از می ۲۰۱۵ بسته بوده است.

 شرکت نفت چورون این میدان نفتی را از طرف دولت عربستان و با همکاری شرکت نفت کویت راه اندازی می‌کند.

 منابع صنعتی گزارش داده‌اند تولید از این میدان نفتی تدریجی بوده و هرگونه افزایش تولید از این منطقه توسط کاهش تولید در سایر میادین نفتی جبران خواهد شد.

 انتهای پیام/۲۵

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *