مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام سلامتعلائم جدید بیماری کرونا در کودکان مشخص شد/ کمبود تخت‌های ICU مخصوص کودکان در کشور
شناسه خبر :285308
دوشنبه, 29 ژوئن 2020
109
 

به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت گفت: فعلا آمار دقیقی از ابتلای کودکان کرونایی در کشور نداریم اما مواردی از مرگ با تابلوی دیسترس تنفسی و سندروم التهابی چندسیستمی مشابه کاوازاکی گزارش شده است. به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز به نقل از آنا،سیما سادات لاری ، […]


به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت گفت: فعلا آمار دقیقی از ابتلای کودکان کرونایی در کشور نداریم اما مواردی از مرگ با تابلوی دیسترس تنفسی و سندروم التهابی چندسیستمی مشابه کاوازاکی گزارش شده است.

به گزارش آیسام و به نقل از سلامت نیوز به نقل از آنا،سیما سادات لاری ، با اشاره به افزایش تعداد کودکان مبتلا به ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، رقمی معادل ٢ درصد و کمتر برای ابتلای کودکان گزارش شده بود اما به تدریج آمار ابتلای این گروه سنی افزایش یافت به طوری که در آخرین وبینارهای بین المللی رقم ١۵ درصد هم مطرح شد.

وی در مورد اینکه آیا تعداد کودکان مبتلا به کرونا مشخص است یا خیر، افزود: فعلا آمار دقیقی از ابتلای کودکان کرونایی در کشور نداریم اما مواردی از مرگ با تابلوی دیسترس تنفسی و همین‌طور سندروم التهابی چند سیستمی (مشابه کاوازاکی ) و شوک در ایران گزارش شده که به نظر می‌ رسد در کودکان بدون بیماری زمینه‌ای هم موارد شدید رخ می‌دهد.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: از طرفی محدود بودن تخت‌های آی‌‌سی‌‌یو کودکان در کشور نیز به مشکلات مدیریت بیماری کرونا در کودکان دامن می‌زند.
لاری بیان کرد: نشانه‌هایی نظیر علائم گوارشی و پوستی و تشنج که مشابه سایر بیماری‌های شایع در این سنین است باعث تاخیر در تشخیص می‌شود که خود شانس انتقال به بزرگسالان و سالمندان را افزایش می‌دهد.

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +