صفحه اصلی اخبار روز اخبار فرهنگی لبیک گروه‌های جهادی به رهبر انقلاب در نخستین سالگرد بیانیه گام دوم- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

لبیک گروه‌های جهادی به رهبر انقلاب در نخستین سالگرد بیانیه گام دوم- اخبار فرهنگی – مجله آیسام

0

به گزارش آیسام و به نقل از خبرگذاری تسنیم، همزمان با اولین سالگرد بیانیه گام دوم، گروه‌های جهادی با انتشار نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب با ایشان تجدید میثاق کردند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک امام خامنه‌ای

رهبر جهادگر و مقتدای مجاهدان و مستضعفان

با سلام و نثار نصرت ما به محضر شما

این نامه را نگاشته‌ایم تا در سالگرد صدور بیانیۀ گام دوم، با صدایی رسا، از حنجرۀ جوانان غیورِ جهادی، فریاد زنیم: «لبیک» جوانانی که به برکت انقلاب، با نعمت بی‌بدیل محرومیت‌زدایی و مؤانست با ولی‌نعمتان انقلاب، جوانی می‌گذرانند.

بیانیه گام دوم، شانه‌های ما را زیر بار مسئولیت استوارتر و عزممان برای قیام را راسخ‌تر کرد.

مسئولیت جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی، مسئولیت پیشرفت جهشی، مسئولیت جهاد امید آفرینی، مسئولیت خیزش جوانان برای انقلاب علمی، مسئولیت جهاد تبیینی برای شکستن حصار تبلیغاتی دشمن و ترسیم چهار عظمتِ انقلاب، راه طی شده، جوانان و آینده، مسئولیت نقش آفرینی در میان جریان‌های حلقه‌های میانی، مسئولیتِ بسط فرهنگ و روحیه جهاد در میان تمام جوانان و در تمامی عرصه‌های انقلاب در مسیر برپایی تمدن، مسئولیت ….

اکنون هنگامه برخواستن و برداشتن گام دوم است. هنگام گام دوم جهاد.

بیانیه گام دوم و نامه تاریخ‌ساز شما به فرزندان و سرباز‌های جهادی‌تان، عهدنامه‌ای روشنگر و مسیر آفرین بود برای ما. دریافتیم که باید رشد کنیم و از مرحله و گام نخستی که در آن ایستاده بودیم، به شأن و جایگاه و مرحله‌ای دیگر گام برداریم. باید متحول شویم. هویتی جدید، مأموریتی متکامل‌تر، نقش اجتماعی دیگرگون، غایتی بلندتر و اثر بخش‌تر، زبانی رساتر و … باید پیدا کنیم.

«لبیک»

ما، فتیان‌های روح الله و سید علی، که جوانی خویش را در جهادِ اموال و انفس، گذاشته‌ایم، در این عصر و وضع جدید، با شما عهد می‌بندیم :

ـ پیشرفت را بشناسیم. به آن باورمند شویم. عدالت را با نگاه مبنایی و تأسیسی، درک کنیم. آنگاه، کار جهادی و خدمت‌رسانی‌مان را با این نگاه و رویکرد و مسیر، سامانی دوباره بدهیم. گفتمانش را بسط بدهیم. و سرآخر خود و مردم را برای تغییر مدار کشور مبتنی بر پیشرفت آماده بسازیم.

ـ در مکتب شما آموختیم که تخاصم در کنار آگاهی و جهد، از شروط لازم جهاد است. جهاد کبیر و عدم تبعیت از کفار و طاغوت و استکبار، از شرایط کار جهادی واقعی است. از این روی مبارزه خویش را هم با محرومیت و هم با تفکرهای غرب‌زده توسعه‌گرا، همراه جَهدِمان، خواهیم ساخت. می‌دانیم که تقی‌زاده‌هایی در نهادها و رسانه‌ها و ساختارهای اجتماعی، نفوذ جریانی کرده‌اند و میکوشند تا تلاش جهادی‌ها و جوانان خدمت‌رسان را به سوی مقاصد خویش بکشانند. ردپای سازمان‌های توسعه جهانی را در روستاها و نقاط محروم و حاشیه شهرها دیده‌ایم؛ از این روی می‌کوشیم تا برای مبارزه با توسعه و برپایی پیشرفت و عدالت، خویش را تجهیز و مردم را آگاه کنیم. 

ـ می‌دانیم برای پیشرفت، باید به منطقه بنگریم. باید جامع نگاه کنیم و از نگاه تک‌بعدی بپرهزیم. می‌دانیم که پیشرفت، مبتنی بر سبک زندگی و بوم است. باید برای پیشرفت مردم را به پا داشت. مردم محور حرکت در پیشرفتند. و …. از این روی، تداوم و ارتباط مستمر با مناطق و تشکیل هسته‌های اجتماعی جوانان را، لحاظ کرده و بر آن همتی سترگ‌تر خواهیم گذاشت. باید به سبک جهادی زیست. زیستن به سبک جهادی استمرار و تداوم و مؤانست مداوم را می‌طلبد و باید به بخش مهمی از زندگی روزمره تبدیل شود.

ـ در گام دوم جهاد، باید نگاهمان به محرومین اصلاح شود. محرومین ظرفیت‌های بزرگ پیشبری مأموریت‌های تمدنی‌اند. باید از آنها محرومیت‌زدایی کرد اما بیشترین محرومیت ایشان استضعاف تحمیلی، روندهای ظالمانه، عدم آگاهی و … است. از این روی عزت بخشی، آگاهی بخشی، اجتماع‌سازی، باز آفرینی هویت و سپردن نقش‌های بزرگ در مسیر گام دوم و تمدن‌سازی به ایشان، وَ در یک کلام نهضت محرومین برای انقلاب اسلامی، استعدادهای نهفته ایشان را شکوفا خواهد کرد و استضعاف‌ها را رفع می‌کند.

ـ گفتمان‌سازی، نقطۀ ضعف آشکار ما است. کاستی ما در مأموریت بزرگ گفتمان‌سازی، در وضع کنونی گفتمانی جامعه، که وضعی پرتلاطم است، اثرگذار بوده است. گفتمان‌سازی ما، باعث خواهد شد تا بیشتر جوانان جامعه، پای کار گفتمان و عمل جهادی بیایند و برای آن زندگی خویش را متحول سازند. اگر امروز گروه‌های ما، تنها قشری از جامعه را تشکیل می‌دهند، برای این کاستی در گفتمان‌سازی است. از این روی می‌کوشیم که مجاهدانه بر گفتمان‌سازی، عزم و کاستی‌های خویش را ترمیم کنیم.    

ـ باید برای آمدن زنان به میدان جهاد و کار جهادی، هم بیندیشیم و هم میدان‌سازی متناسب داشته باشیم. به نحوی که متناسب با الگوی زن انقلاب اسلامی، یعنی «الگوی زن نه شرقی نه غربی» باشد. امروزه گروه‌های خوبی از خواهران جهادی، شکل گرفته است؛ اما هیچ تناسبی با توان عظیم این کنشگران و مخاطبان ندارد.

ـ می‌کوشیم تا توان فکری و راهبرد اندیشی و رصدگری تحلیلی‌مان را قوت بخشیم. هر گروه جهادی باید بتواند در قوارۀ هیأت اندیشه‌ورز عمل کند تا چراغی برای حاکمیت و دیگر گروه‌های فعال در هر منطقه باشد و بتواند نقش هدایتی را برای دیگران ایفا کند.

ـ هر چند ما از امام آموختیم که عرفان در مبارزه است و خودسازی حقیقی در مسیر مجاهدت و صبوری بر سختی‌های جهاد شکل خواهد گرفت، اما می‌کوشیم که معنویت را در خود و در رفتار جهادی‌مان، بیش از پیش وارد کنیم و محور حرکت خویش قرار بدهیم.

ما می‌دانیم که اگر به این عهدها توفیق یابیم و عمل کنیم، بسیاری از مسائل کشور حل، الگوی مدیریتی جدیدی برای ایران و جهان جلوه‌گر و حسرت تاریخی شما بر تعطیلی حرکت بزرگ و نهادگونه جهاد سازندگی، رفع خواهد شد. و …

از این روی، امید بسته‌ایم به دعای خیر شما تا توفیق یار ما شود و همچون حاج قاسم سلیمانی و با تمسک به رفتار و منش مکتبی او عمر خویش را بر جهاد گذاریم تا شاید خدا ما را به رضایت خاطر شما، عزت بخشد و نقشی مؤثر و تاریخ‌ساز در ظهور بقیهالله اعظم داشته باشیم.

فرزندان و سربازان شما : گروه‌های جهادی

لبیک گروه جهادی فتح المبین

لبیک گروه جهادی تبلیغ و مبلغین

لبیک گروه جهادی حاج همت

لبیک گروه جهادی سربازان روح الله

لبیک گروه جهادی یونس

لبیک از خادمیاران رضوی استان البرز و لشکر ۲۷

لبیک گروه شهید ابراهیم هادی

لبیک گروه جهادی ابناءالفاطمه اسلامشهر

لبیک گروه جهادی امیرکبیر

لبیک گروه جهادی شهید جواد تیموریان

گروه جهادی شهید سیدعباس ذوالفقاری

لبیک گروه جهادی یونس رویش مهر

لبیک گروه جهادی شهدای احد

گروه جهادی منتظران ظهور

لبیک گروه جهادی امام‌رضا ( ع) شهرستان بشرویه

لبیک زمینه‌سازان ظهور

لبیک گروه جهادی پرچمداران فاطمی

لبیک حرکت جهانی اربعین

لبیک گروه جهادی شهید محمود سیچانی

لبیک گروه جهادی پیشکسوتان آسمانی

لبیک شهید مدافع حرم حاج مسعودعسگری

لبیک گروه جهادی خانواده

لبیک گروه جهادی بنی‌فاطمه

لبیک گروه جهادی شهیده منصوره رزاقی

گروه جهادی شهیدان رحیمی

لبیک گروه جهادی شهید حسن رزاقی

لبیک گروه جهادی شهید غلامعلی کاظمی

لبیک گروه جهادی باسط.

لبیک گروه جهادی شهید بلالی مسجد صاحب الامر عج

لبیک شهید محمد طاها اقدامی

لبیک گروه جهادی شهدای باغ فیض

لبیک گروه جهادی شهید هادی ذوالفقاری

لبیک گروه جهادی شهید صدرزاده

لبیک گروه جهادی  شهید جعفرزادگان

لبیک گروه جهادی فجر صادق

لبیک گروه جهادی شهدای انصارالمهدی

لبیک گروه شهید حاج قاسم سلیمانی

لبیک،گروه جهادی مسجد ارک تهران

لبیک گروه جهادی سربازان زینبیم

لبیک گروه جهادی المهدی( عج)

لبیک گروه جهادی شهید شاطری

لبیک گروه جهادی شهید شاری

لبیک گروه جهادى شهید سیدرضا حسینى

لبیک گروه جهادی یونس

لبیک گروه جهادی شهید محمد حمیدی

لبیک گروه جهادی نافع

گروه جهادی فتح الفتوح ، مکتب حاج قاسم سلیمانی

لبیک مدافعان حرم

گروه جهادی شهید همرنگ

لبیک گروه جهادی صبح موعود

لبیک گروه جهادی درمان-فرهنگی شهید هدایت

لبیک گروه جهادی شهید جواد جوادی‌فرد

لبیک گروه جهادی شهید ابراهیم حاتمی

لبیک گروه جهادی شهید عبدالصالح زارع

لبیک گروه جهادی شهدای مسجد علی ابن ابیطالب علیه‌السلام

لبیک گروه جهادی حضرت خدیجه سلام الله علیها

لبیک گروه جهادی شهید خسروی

لبیک گروه جهادی شهدای ایثار

لبیک گروه جهادی هیأت فاطمیون ورامین

لبیک گروه جهادی صاحب زمان

لبیک گروه جهادی شهید رجایی

لبیک گروه جهادی انصارالمهدی(عج) لواسان

لبیک گروه جهادی موکب صاحب الزمان

لبیک گروه جهادی انصارالزهرا(س) تهران

لبیک گروه جهادی شهید رضا رحمانی

لبیک گروه جهادی سازمان زنان انقلاب اسلامی منطقه ۸

‏لبیک گروه جهادی السابقون

لبیک گروه جهادی ظفر

لبیک گروه جهادی شهیدحاج قاسم سلیمانی

لبیک گروه جهادی رایه العباس

و قریب به ۱۰۰۰ گروه جهادی دیگر…

گروه های جهادی جهت لبیک به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، نام گروه  و کلمه لبیک را به سامانه پیامکی ۶۶۰۰۰۴۸۹۸۲ ارسال کنند.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *