مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام علم و دانشماه گرفتگی سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ ؛ ساعت شروع و پایان و مناطق قابل مشاهده در ایران
شناسه خبر :136734
یکشنبه, 14 جولای 2019
272
 

ماه گرفتگی سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ آخرین خسوف سال ۲۰۱۹ است که علاقه‌مندان می‌توانند آن را در آسمان ایران تماشا کنند. در ادامه ساعت شروع و پایان و مناطق قابل مشاهده ماه گرفتگی ۲۵ و ۲۶ تیر ۹۸ را بررسی می‌کنیم. ماه گرفتگی (Lunar Eclipse) به عنوان یکی از پدیده‌های جذاب دنیای نجوم محسوب می‌شود […]


ماه گرفتگی سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ آخرین خسوف سال ۲۰۱۹ است که علاقه‌مندان می‌توانند آن را در آسمان ایران تماشا کنند. در ادامه ساعت شروع و پایان و مناطق قابل مشاهده ماه گرفتگی ۲۵ و ۲۶ تیر ۹۸ را بررسی می‌کنیم.

ماه گرفتگی (Lunar Eclipse) به عنوان یکی از پدیده‌های جذاب دنیای نجوم محسوب می‌شود که نباید فرصت رصد آن را به آسانی از دست داد. علاقه‌مندان به این پدیده می‌توانند از ساعات پایانی روز سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ تا بامداد روز چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸ آن را با چشمان غیر مسلح به راحتی در آسمان کشور رصد کنند. گفتنی است ماه گرفتگی جزئی بعدی در روز شنبه ۶ آبان ۱۴۰۲ شمسی رخ خواهد داد و تا حدود ۲ سال فرصت رصد این پدیده را نخواهیم داشت.

مناطق قابل مشاهده ماه گرفتگی در ایران

در گراف زیر مناطقی که می‌توانند خسوف سه شنبه ۲۵ تیر را مشاهده کنند مشخص شده است که طبق آن ایران جزو کشورهایی است که تمام مراحل ماه گرفتگی به طور کامل در آن قابل مشاهده است. همچنین مردمان نواحی اروپا، استرالیا، آمریکای جنوبی، آفریقا و آسیا نیز می‌توانند این پدیده را به خوبی رصد کنند.

ساعت شروع و پایان ماه گرفتگی سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸

خسوف تیر ۹۸ در روز سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸ در ساعت ۲۳:۱۳ دقیقه ۵۱ ثانیه به صورت نیم‌سایه آغاز می‌شود که این مرحله قابل رویت نیست. سپس در روز چهارشنبه ۲۶ تیر در ساعت ۳۱ دقیقه و ۴۳ ثانیه بامداد گرفت جزئی شروع خواهد شد. اوج گرفت جزئی نیز در ساعت ۲ و ۴۴ ثانیه است و در نهایت این گرفت جزئی در ساعت ۳:۲۹ دقیقه و ۳۹ ثانیه این به پایان خواهد رسید. خروج ماه از نیم‌سایه نیز در ساعت ۴:۴۷ دقیقه و ۳۸ ثانیه اتفاق می‌افتد. به طور کلی گرفت جزئی بامداد چهارشنبه ۲۶ تیر حدود ۲ ساعت و ۵۸ دقیقه طول می‌کشد. در جدول زیر زمان‌بندی دقیق این پدیده را مشاهده می‌کنید:

رویدادزماناحتمال رویت در ایران
آغاز ورود ماه به نیم سایه
۲۳:۱۳:۵۱ سه شنبه ۲۵ تیروجود دارد
آغاز گرفتگی جزئی۰۰:۳۱:۴۳ بامداد چهارشنبه ۲۶ تیروجود دارد
اوج ماه گرفتگی۰۲:۰۰:۴۴ بامداد چهارشنبهوجود دارد
پایان گرفتگی جزئی۰۳:۲۹:۳۹ بامداد چهارشنبهوجود دارد
پایان ماه گرفتگی۰۴:۴۷:۳۸ صبح چهارشنبهوجود دارد

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 
برچسب ها:
  • ,
  • هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

      با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
      +