صفحه اصلی اخبار روز اخبار اجتماعی “مدیران بانک سرمایه” به اتهام حقوق‌های نجومی هم محاکمه می‌شوند- اخبار اجتماعی – مجله آیسام

“مدیران بانک سرمایه” به اتهام حقوق‌های نجومی هم محاکمه می‌شوند- اخبار اجتماعی – مجله آیسام

0

به گزارش آیسام و به نقل از تسنیم؛ رسول قهرمانی در ادامه قرائت کیفرخواست هشت تن از مدیران بانک سرمایه از “محمدعلی هادی” به‌عنوان دومین متهم از مدیران بانک سرمایه یاد کرد که متولد سال ۱۳۲۷ و دارای مدرک فوق لیسانس و فاقد سابقه کیفری است که از ۱۶ فروردین ۹۵ تا ۲۳ اردیبهشت ۹۶ به عنوان عضو هیئت مدیره و نماینده منتخب گروه ریخته‌گران در بانک سرمایه فعالیت می‌کرده و بدون رعایت ضوابط بهداشت اعتباری حداقل ۱۰۴۲ میلیارد تومان از طریق ۱۰ فقره تسهیلات به برخی شرکت‌ها داده است.

وی افزود: این متهم بیش از ۲۴۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اتلاف اموال حاصل از تفاوت قیمت املاک و تهاتر در املاک زاگرس و آبشار داشته است؛ تسهیلات پرداختی با لحاظ سود و جریمه بالغ بر یک هزار و ۳۶۷ میلیارد و ۳۱۶ میلیون تومان است و نامبرده متهم به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی از مجرای مشارکت در ۱۲ فقره خیانت در امانت به مبلغ ۱۲۸۶ میلیارد و ۷۳۱ میلیون تومان است البته پرونده ارزی وی در شعبه بازپرسی مفتوح است.

“بهمن خادم” سومین متهمی بود که نماینده دادستان از وی به عنوان بازنشسته بانک ملی، متولد سال ۴۴، دارای مدرک دکترا و فاقد سابقه محکومیت کیفری یاد کرد که از ۱۶ فروردین ۹۵ تا ۲۳ اردیبهشت ۹۶ به عنوان عضو هیئت مدیره بانک سرمایه فعالیت می‌کرده است.

وی افزود: خادم ۹ فقره تسهیلات بدون اعتبار‌سنجی و اخذ وثایق لازم جمعاً به میزان ۱۰۸۸ میلیارد و ۴۸۶ میلیون تومان از طریق پرداخت تسهیلات به ۹ شرکت داشته است.

وی افزود: این متهم همچنین دو فقره چک ۹۶ میلیون تومانی از شرکت سایه‌گستر دریافت کرده است.

نماینده داستان اتهام خادم را مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق ۱۱ فقره خیانت در امانت جمعاً به مبلغ یک هزار و ۳۳۲ میلیارد و ۶۸۶ میلیون تومان برشمرد.

وی افزود: این متهم همچنین تحصیل ۹۶ میلیون تومان مال نامشروع داشته است.

نماینده دادستان گفت: مهرداد باقری چهارمین متهم این پرونده متولد سال ۳۱ فاقد سابقه کیفری و دارای مدرک دکتری است که از ۱۶ فروردین ۹۵ تا ۲۳ اردیبهشت ۹۶ به عنوان نماینده گروه ریخته‌گران و عضو هیئت مدیره بانک سرمایه بوده و بدون رعایت ضوابط اقدام به پرداخت تسهیلات غیر‌قانونی به میزان یک هزار و ۹۰ میلیارد تومان کرده است.

وی اضافه کرد: اتهام باقری مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق ۱۱ فقره خیانت در امانت به میزان ۱۳۴۴ میلیارد و ۲۳۳ یک میلیون تومان است و پرونده تسهیلات ارزی وی در بازپرسی مفتوح است.

نماینده دادستان همچنین به حقوق‌های نجومی مدیران بانک سرمایه اشاره و تصریح کرد: پرونده حقوق‌های نجومی مدیران بانک سرمایه در دادسرا مفتوح است.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

پیام خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *