مجله تفریحی ، مجله سرگرمی ، تفریحی و سرگرمی ، مجله اینترنتی ، تبلیغات در مجله اینترنتی

آیسام اخبار اقتصادیموج مردمی مطالبه تصویب مالیات بر احتکار مسکن- اخبار اقتصادی – مجله آیسام
شناسه خبر :153582
یکشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۸
98
 

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پویش سرپناه شو برای مطالبه اقدامات فوری در بخش مسکن به راه افتاد. افزایش قیمت و نوسانات شدید دائمی مسکن، گویای وجود احتکار و سوداگری در این بازار است. کارشناسان با توجه به شرایط و تجربه سایر کشورها، استفاده از ابزار مالیاتی به خصوص مالیات بر عایدی سرمایه و […]


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پویش سرپناه شو برای مطالبه اقدامات فوری در بخش مسکن به راه افتاد. افزایش قیمت و نوسانات شدید دائمی مسکن، گویای وجود احتکار و سوداگری در این بازار است.

کارشناسان با توجه به شرایط و تجربه سایر کشورها، استفاده از ابزار مالیاتی به خصوص مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه های خالی را مناسب ترین ابزار برای مواجهه با این شرایط می دانند. این در حالی است که متاسفانه طی چند سال اخیر  تصویب و اجرای این قوانین در مسیر بین مجلس و دولت پاسکاری می شود.

در آخرین رویداد دولت پس از ۸ ماه متوقف کردن روند بررسی طرح مذکور در مجلس، ارسال لایحه را به پایان سال موکول کرده است؛ مسئله‌ای که به معنای عدم پیشبرد موضوع در طول این مجلس و حتی این دولت خواهد بود.

در این شرایط جمعی از دانشجویان و مجموعه های مردمی، پویش «سرپناه شو» را برای پیگیری انجام اقدامات فوری در بخش مسکن با جمع آوری امضا برای ارسال نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت سرعت بخشیدن به تصویب این طرح و حمایت از طراحان به راه انداخته اند.

برای مطالعه متن نامه و پیوستن به پویش، می توانید به آدرس اینترنتی SARPANAHSHO.IR یا شناسهSARPANAHSHO @ در شبکه های اجتماعی مراجعه کنید.

انتهای پیام/

مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

    با عضویت در کانال تلگرامی ما علاوه بر دریافت خلاصه ای از بهترین خبرها ، ما را حمایت کنید عضویت
    +